Mergi la conţinut
Autentifica-te  
pemotoare.ro

teste Aprilia Tuono V4 vs. RSV4 RR. Test pe Circuit

Recommended Posts

Aprilia-Tuono-RSV4-RR.jpg

Ambele au același preț: Tuono V4 e 17.200 de euro, RSV4 RR costă 17.000 de euro, la importatorul TheBikeHub. Deci, pe care ți-o iei dacă ai suma asta? Asta este unul dintre raspunsurile pe care-am vrut să le aflăm. În plus, am vrut să vedem cum se comportă supernakedul Tuono pe circuit, și cât de tare merge superbike-ul RSV4 RR pe circuitul MotorPark Romania. 

Aprilia Tuono V4 este un supernaked care nu mai are nevoie de nicio prezentare. A câștigat atâtea comparative că a devenit deja un clasic. Noi am avut pe mână ultima versiune, de 175 de cai putere. E motocicleta căreia i-am făcut unboxing și cu care am dat o tură pe stradă. Între timp, a primit un sistem Akrapovic și am devenit foarte curiosi de felul în care merge pe circuit. 

RSV4RR 1000, pe de altă parte, e o premieră pentru noi. A fost prima oară când am încercat-o pe circuit și am vrut să vedem cum se comportă, cum trage, cum virează, ce îmbunătățiri i-ar mai trebui ca să participe la curse.

Filmul poate fi urmărit direct în fereastra de mai jos sau pe canalul nostru de YouTube. 

Sursa

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.