Mergi la conţinut

Intrunirea motoveteranilor 26-28 August 2022 (Sacelu-Gorj)


ivan_pedala

Recommended Posts

acum 3 ore ivan_pedala a scris:

Inca nu pun...iar tu sau Vlad  nu sunteti pe lista aia! V-ati lasat de motociclism?:tease:

Silviu e chiar in fruntea listei.

Hai cu lista.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Toni, ai stricat tot farmecul discutiei! Il puneam putin pe jar pe Silviu...asa acum ii cresc cornite!🤣

Mai astept cu lista fiindca am promisiuni ca si azi se vor face plati...mai este inca timp!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe ultima suta au mai platit Marian(a) Popescu si Tudor Daniel. Ultimul avea deja rezervare confirmata!👍

Azi lipseste din peisaj administratorul complexului, asa ca incerc alta data sa ajung sa platesc avansul. Revin cu detalii!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update: Deoarece discutiile cu noul administrator al complexului nu au dus la un rezultat satisfacator, atat pentru noi, participantii la intrunire, cat si pentru dumnealor, am renuntat la acest complex. Numarul insuficient de doritori (au optat pentru plata avansului doar 19 persoane-locuri), refuzul administratorului de a reduce din tarif deoarece piscina nu mai face parte din complex si trebuie platit pentru folosirea acesteia, cat si alte noi reguli si tarife impuse arbitrar de noul administrator, m-au facut sa renunt si sa nu depun avansul solicitat (avansul minim solicitat era de 3000 Lei). Voi incerca pe cat posibil si in cel mai scurt timp sa gasesc un alt loc in care sa ne putem intruni, iar daca nu voi gasi ceva care sa intruneasca majoritatea conditiilor noastre, voi renunta la aceasta intrunire. Cu scuzele de rigoare pentru neplacerile cauzate, in maximum doua-trei saptamani daca nu pot gasi un alt loc, voi returna avansurile celor care deja au platit. 🙄

 

Inscrisi: - Dan Rosca-2 pers.

              - Palos Longin-2 pers.

              - Stancioi Constantin -2 pers.

              - Toni din Galati - 3 pers.

              - Valeriu Alexa -2 pers.

              - Adi Papacica - 2 pers.

              - Dan Tudor - 1 pers.

              - Marian Popescu - 2 pers.

              - Nanut Pantelimon - 1 pers.

              - Ivan -2 pers.

              - Gelu Lasculescu-1 pers.

              - Dan Anghel - 2 pers.

  Anuntati ca vin, neplatitori:

              - Kato-Arad- cort

              - Taurus - cam. 2 loc. 

              - Doctorul din Brasov - x

              - Adi Bujie - 1 pers.

              - Silvia, Carmella...- 3 loc.

              - Sorin ATW - x.

...Si altii...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deja azi am alta varianta, ceva mult mai ieftin, intr-un loc in care motoveteranii au mai fost candva. Multumesc lui @Pedros ca mi-a dat ideea! Este vorba despre Sacelu, unde costurile cazarii sunt de 100 lei/noapte camera de doua persoane (costurile se reflecta in conditiile ceva mai spartane, dar este curat, apa calda, hartie igienica, prosoape, tv...). Ce nu avem, este mic dejun si masa calda sau posibilitatea de a manca o ciorba (pentru cei care simt nevoia unei supe sau o ciorba la pranz). Doar cateva pensiuni in zona ofera aceste servicii, in rest gratare, pizza, mititei...si multa bere.  Loc de dezmat avem o terasa in fata bazinelor cu ape termale, numai a noastra, cu sonorizare, bere rece, vin, palinca...sau ce si-or dori veteranii motorizati. Intrarea la bazine se face contracost (25 lei cu intrari multiple pe zi, ori 35 lei cu sezlong platit), ori cine vrea, la Crasna, peste strada de locul unde gasisem pensiunea la care am renuntat, avem piscina acoperita, cu apa incalzita, bere, apa, sucuri, cafea si doi proprietari de pus la rana. Daca sunt doritori care vor sa ajunga acolo exista microbuze locale care fac in cursul zilei traseul de mai multe ori. Ori...pe motoare si fara alcool! Aici din pacate nu prea sunt locuri de cort, dar cred ca pot gasi in apropiere, fara alte costuri, adica moka (sper!). Primesc in continuare avans, 100 lei persoana, restul urmand sa platiti cand va cazati. Aici sunt 21 camere duble si 2 apartamente, in care pot intra chiar si mai mult de 4 persoane, pretul fiind acelasi (50 lei/pat/noapte). In cazuri fortuite mai putem ocupa ceva pensiuni din zona, dar preturile acolo sunt ceva mai mari si proprietarii nu vor sa negocieze. Perioada intrunirii ramane valabila, 26-28.08.2022.

received.jpeg

sacelu.png

375b59ca732f417.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pune te rog o adresa sau ceva detalii pentru localizare.

Eu rezervasem o camera tripla... acum imi dai un apartament pentru trei persoane?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu...nu esti singurul in aceasta situatie...dar cred ca o sa va multumeasca un apartament...in care sunt sigur ca va gasiti si acceptati un prieten drag care sa va ajute sa dormiti bine!

 

 

IMG_0082.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan_pedala changed the title to Intrunirea motoveteranilor 26-28 August 2022 (Sacelu-Gorj)

Daca exista dintre cei care au platit avans cineva care nu agreeaza locul sau doreste pur si simplu ceva cu mai multe stele/margarete/balarii, pot sa-i inapoiez instant banii depusi. Ori, la cerere, pot gasi cateva locuri in alte pensiuni din zona in care se poate servi mic dejun, poate pranz si cina, cum doreste clientu'...si voi tine cont sa fie cat mai aproape de locul nostru de intrunire, voi negocia ca pentru mine si voi aduce la cunostinta rezultatele in timp util. Nu va fie rusine, incerc sa satisfac dorintele colegilor fiindca stiu ca pot, am timp si nu ma zgarcesc la cativa litri de benzina sau motorina consumati in plus. N-o sa va cer sa platiti deplasarile in interes de intrunire!

Pentru cei care au optat sa stea la cort, la pretul negociat deja, nu cred ca mai merita efortul sa aduceti harnasamentul in spinare dupa voi, deranjul si lipsa de confort, utilitati si...alte intemperii, cred ca fac mai mult de 50 lei/noapte de persoana. Voi alegeti!

Aici am posibilitatea sa vorbesc direct la sursa si sa aduc vin, rachiu, palinca...la pret de producator local, iar daca si aici cantitatea nu este una simbolica, se poate negocia.:drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

19 hours ago, ivan_pedala said:

Deja azi am alta varianta, ceva mult mai ieftin, intr-un loc in care motoveteranii au mai fost candva.

Bun așa si ma bucur. 

Cred ca trebe sa mai pui o data contul unde depunem avansul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RO91INGB0000999902304866 cont deschis la ING, sucursala Tg-Jiu pe numele meu, Ivanoiu Ion.

 

Gata, special pentru dvs!👍

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 06.07.2022 at 16:03 ivan_pedala a scris:

Stiu...nu esti singurul in aceasta situatie...dar cred ca o sa va multumeasca un apartament...in care sunt sigur ca va gasiti si acceptati un prieten drag care sa va ajute sa dormiti bine!

 

Am vorbit cu colegii de camera (Silviu si Andrei) si am decis sa ne impartim in doua camere duble dupa cum urmeaza:

1. o camera dubla in care voi sta eu impreuna cu Sava Andrei Catalin (vine la invitatia mea, pentru prima data la o intrunire de a noastra).

2. o camera pentru Silviu care va avea nevoie si de un coleg (o colega) de camera.

 

Deci draga domnule Maestru de Ceremonii, te rog sa iei nota de cele de mai sus si sa ne treci in conformitate, pe tabelul care trebuie si nu pe celalalt 😂 (tu pe a.l.t.a.b.e.l.e.ș.t.i).
Mulțumim.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adaugam pe tabelul platitorilor de avans si pe K10 (aka Crisan Mircea). 

Sa ne revedem sanatosi!:drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 06.07.2022 at 15:15 ivan_pedala a scris:

Perioada intrunirii ramane valabila, 26-28.08.2022.

Multumesc Ivane, stiai ca nu pot sa vin in weekendul ala si daca tot ai schimbat locatia puteai sa o muti mai la stanga sau mai la dreapta. Asta e, distractie placuta! Ai facut cateva persoane fericite.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea ta...si o respect! Numa' ca in restul lunii sunt nunti, botezuri, majorate, paranghelii, cam peste tot! Iar unde nu-s, preturile m-au facut sa-mi sara basca!

Stiu ca o masa de pomenire poate fi organizata si mai inainte de implinirea exacta a termenului...asa ca pot zice si io ca sa schimbati data, sa puneti parastasul mai devreme!

Si am mai gasit in caz de forta majora inca un spatiu de cazare si un loc de dezmat...culmea, in aceeasi perioada...asa ca daca si aici se imput treburile, am unde apela...si vom avea aceeasi discutie. Ce zici, schimb programul a mai bine de 30 persoane, ori multumesc doua?🙄

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un loc in camera, dacă este cineva dispus sa ne “combinam”, aștept propuneri

Dan Tudor, Pedros, dacă vin fără pasager

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 50 minute ytu60 a scris:

Am un loc in camera, dacă este cineva dispus sa ne “combinam”, aștept propuneri

Dan Tudor, Pedros, dacă vin fără pasager

@Pedros, fiindca Dan Tudor este in camera cu prietenul comun K10. Dar mai asteptam cu imperecherile, se pot ivi ocazii total nebanuite!:tease:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 4 ore ivan_pedala a scris:

Stiu ca o masa de pomenire poate fi organizata si mai inainte de implinirea exacta a termenului...asa ca pot zice si io ca sa schimbati data, sa puneti parastasul mai devreme!

Si am mai gasit in caz de forta majora inca un spatiu de cazare si un loc de dezmat...culmea, in aceeasi perioada...asa ca daca si aici se imput treburile, am unde apela...si vom avea aceeasi discutie. Ce zici, schimb programul a mai bine de 30 persoane, ori multumesc doua?🙄

Raspunsul tau ma face sa cred ca nu mai ma consideri prieten si ti se rupe daca ma superi, pentru ca ma pui sa devansez un parastas.Sunt anuntate toate rudele, e rezervat restaurantul, e vorbit cu preotul.Suntem aproape 50 de familii plus copii. Deh ,familie mare. 

Intreb aici lumea care s-a inscris: Sunteti de acord sa o mutam cu o saptamana mai inainte?

Sau mai bine spus , e cineva care nu poate veni in peroada 19-21 August?

Ivane,daca nu are nimeni nimic impotriva sa devansam intalnirea  se mai poate muta rezervarea ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, inca ma consider prietenul tau, dar gandeste-te ca si eu, ca si altii, poate ne-am facut deja program, iar in prima faza ai fost de acord cu perioada propusa...iar treaba cu devansatul parastasului ti-am explicat-o la telefon, fiindca am fost pus candva in aceeasi situatie. Deci nu a fost ca sa te supar, ori sa fac glume sinistre! 

Bine, io pot oricand sa imi modific programul (la fel cum ti-am spus si cand am vorbit), chiar si patronul pensiunii cred ca o poate face fara sa-mi sara in cap fiindca este baiat destupat la minte...dar astept acceptul celor deja inscrisi si care au platit avansul. Asadar, daca avem acceptul...mai fac o plimbare la Sacelu si devansam! 

Deci, sunteti de acord ca intrunirea de la Sacelu sa fie in perioada 19-21 August 2022...?
Repede cu raspunsurile ca sa fug sa aranjez ploile!:scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 08.07.2022 at 15:51 ivan_pedala a scris:

Asadar, daca avem acceptul...mai fac o plimbare la Sacelu si devansam! 

Deci, sunteti de acord ca intrunirea de la Sacelu sa fie in perioada 19-21 August 2022...?
Repede cu raspunsurile ca sa fug sa aranjez ploile!:scooter:

Multumesc Ivane . Ma bucur ca exista flexibilitate pt ca pana la urma scopul este sa ne vedem cat mai multi.

Deci daca nu se exprima nimeni impotriva schimbarii datei voi putea sa vin si eu cu Cici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incasat avansul pentru Dan Anghel...multumesc!👍

Astept in continuare acceptul dumneavoastra pentru o eventuala schimbare a datei intrunirii, sa poata veni si Cici cu Dan...ca sa imortalizeze momentul din drona!😋

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...