Mergi la conţinut

Intrunirea motoveteranilor 26-28 August 2022 (Sacelu-Gorj)


ivan_pedala

Recommended Posts

De adăugat/ modificat lista camerelor:
-1 camera dublaToni 2 persoane

-1 camera dubla Silviu și Pedros 

Vis a vis de schimbarea datei întrunirii,

daca este înainte, ar trebuii sa știu din timp. 
Daca este după, voi spune pass. Am programată o ieșire in Germania, cu data foarte sigura și precisa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 20 aug. am o datorie (a se citi amenda, la o nunta, unde-i musai ca sa ajung inclusiv in alai cu motorul, ginerele este motociclist), asa ca pentru mine varianta asta si cea din 30.07 (alta nunta, un militian cu parintii colegii mei de (fosta) munca) pica definitiv!🙈

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi dacă vrei alai de motoare, mergem cu toții la nuntă, facem paradă, plimbam mireasa si seara mirele ne dă de băut și uite așa ne-am scos si cu masa festiva 😂.

 

Dacă se mai schimbă mult ba data, ba locația, cred că mulți n-or să mai vină. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord, numa' ca dupa plimbare, masa si dans urmeaza darul...care nu-i deloc mic si cred ca sare mult de-o masa festiva de-a nostra! Da...uite ca am fost sunat de mai multi colegi de-ai nostri care nu vor schimbarea datei...unul chiar a zis ca isi cere de-acum banii pe cazare (avansul) daca schimb data! Nu stiu ce sa fac, astept decizia voastra, a majoritatii, nu vreau sa supar pe nimeni! Timp inca avem!:drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 13.07.2022 at 21:22 ivan_pedala a scris:

Da...uite ca am fost sunat de mai multi colegi de-ai nostri care nu vor schimbarea datei...unul chiar a zis ca isi cere de-acum banii pe cazare (avansul) daca schimb data! 

Daca e asa mare problema pentru ei (cred ca de fapt e unul singur)  atunci ma retrag ca nu vreau sa deranjez. Banuiesc pe cine complexeaza prezenta mea dar nu-i dau numele, se stie el. Nu stiu de ce il deranjaza ca oricum sta beat toata intruniurea si nu prea vede pe nimeni.🤣 Avea ocazia sa spuna pe forum ca nu vrea schimbarea dar lasitatea nu l-a lasat sa o faca.Se ascunde dupa altii ca de obicei.

Eu va doresc distractie maxima celorlalti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cam este fiindca proprietarul "baracii" are ocupate toate celelalte weekend-uri...tot! Si ca sa mai caut acum un alt loc de cazare, la o alta data, deja e loterie! Singurul lucru pe care il mai pot face este sa mai gasesc ceva locuri de cazare in zona, fiindca cele deja puse la mezat sunt ocupate!:drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, ivan_pedala said:

Da, cam este fiindca proprietarul "baracii" are ocupate toate celelalte weekend-uri

Bun așa, azi îți trimet și eu 100 lei in cont.

Deci eu cu Silviu in baraca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la intrunire pot face tricouri pentru membrii si simpatizantii clubului, personalizate conform statutului fiecaruia dupa cum este prevazut in Regulamentul Asociatiei Clubul Motoveteranilor.
Cine doreste, gaseste detalii si poze accesand link-ul urmator:

https://pro-bike.ro/forums/topic/156996-restilizare-patch/?do=findComment&comment=584308&_rid=195

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ce-i de pe lista mea incap sigur in spatiul destinat! Cei din alte liste, merg unde si-au aranjat! :drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 5 ore ivan_pedala a scris:

Ce-i de pe lista mea incap sigur in spatiul destinat! Cei din alte liste, merg unde si-au aranjat! :drinks:

Nu ne întâlnim toți  la aceeași locație ? 

Este închisă lista inițială?Este posibil sa vina și Piero,Mircea Bunu,Emil Mihalache,Silvia Iordache și alții. 

 

 

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe lista mea apare doar Emil Mihalache...deci locul in care ne adunam ii are doar pe cei inscrisi. Inclusiv la terasa se intra doar pe baza inscrierii...fiindca locurile sunt fix pentru cate persoane s-au inscris.

Asa ca "si altii..." cred ca se vor intalni doar intre ei, in alta parte. Am mai spus-o si repet: nu vreau surprize si ca atare numai cei inscrisi la mine participa la activitatile noastre. Restul bisericutelor (asa cum au fost invatati in ultimii ani) sper sa faca un front comun cu noi, cat inca mai pot face ceva pentru a nu fi divizati, conform dorintelor unora.

Repet, astept inscrierea oficiala si a celor care acum sunt in alte barci!

 

Lista initiala e inchisa, dar pot gasi un loc in care sa aiba acoperis deasupra capului si pentru intarziati. Nu stiu inca la ce preturi, dar locuri sigur voi gasi. Cei care stau la cort, camper, rulote...etc, ii rog sa ma anunte, fiindca nici ei nu vor putea campa oriunde si trebuie discutat aspectul asta cu responsabilii locali.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum 2 minute Valeriu Alexa a scris:

Cei care doresc să fim divizați mai bine să nu participe.

Sper să ne revedem sănătoși!

Bravo, perfect! Asta doream sa aud si sa se stie! 

Doresc sa stiu exact pe cate persoane mizez (prezente) fiindca vreau sa comand un tocan oltenesc, cu palinca din fructe sau vin (https://www.bucataras.ro/retete/tocan-a-la-gorj-10190.html) specific locului, iar o portie nu-i tocmai ieftina...si nu vreau sa am surprize referitor la numarul participantilor, spatiul terasei fiind limitat, iar participantii vreau sa fie tratati cu atentie, sa nu avem surprize si sa putem fi serviti omeneste, nu sa fim lasati de izbeliste!:drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe 06.07.2022 at 16:03 ivan_pedala a scris:

Stiu...nu esti singurul in aceasta situatie...dar cred ca o sa va multumeasca un apartament...in care sunt sigur ca va gasiti si acceptati un prieten drag care sa va ajute sa dormiti bine!

 

 

 

Ivane, ne induci in eroare cu locatia de pe harta asta. Localizarea pe harta asta e gresita.

 

Cred ca locatia corecta este asta:

 

Indicator introdus
https://goo.gl/maps/nG8rXwG2s8MGzXZM9

adresa str. Băilor, Blahniţa de Sus cod postal 217411

 

Te rog sa verifici si sa confirmi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, asta este poza din elicopteur!:drinks:Confirm!

Ce am pus mai sus deschidea in acelasi loc...iar acum observ ca s-a modificat schimbarea!

Oricum, Sacelu este o localitate mica, toti au mai fost acolo si daca ajungi la intrarea in bazinele cu ape binefacatoare, deja ai ajuns unde trebuie! O sa vorbesc azi cu cei de la militie sa faca si un cordon uman din militieni, ca sa nu se rataceasca vreun motoveteran si sa-l gasim cumva prin Pestera Muierilor!🤣

Gata...plec sa vad cum este apa din bazine...:scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata cu vorbaria...sa inceapa diXtractia! Am plecat spre Sacelu...sa ne revedem sanatosi!:scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pentru dvs. doar in picioare...pe scarite! Ca asa sta bine unui motoveteran cu Transhlap! 🤣

 

 

Vineri 26.08.2022: primii mohicani 😋

 

IMG_0388.jpg

a4111f1e-e97c-4bd4-9320-112d958c2481.jpg

 

Duminica 28.08.2022: ultimii mohicani :drinks:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 hours ago, ivan_pedala said:

 

 

Pentru dvs. doar in picioare...pe scarite! Ca asa sta bine unui motoveteran cu Transhlap! 🤣

 

 

Vineri 26.08.2022: primii mohicani 😋

 

IMG_0388.jpg

a4111f1e-e97c-4bd4-9320-112d958c2481.jpg

 

Duminica 28.08.2022: ultimii mohicani :drinks:

Iara n-am intrat in cadru 🙂 !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...