Mergi la conţinut
Autentifica-te  
metaxa09

curiozitate despre nr maxim de km

Recommended Posts

intrebare pt cei care au sau au avut motoare de 600... care a fost nr maxim de km la care au ajuns (motoarele)? nu nr maxim la care ati ajuns voi personal ci numarul maxim de km al motorului (repet de 600 cmc) si va rog sa spuneti marca si modelul motorului...

multumesc si asfalt uscat :beer:

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Buna!Numele meu este Vio si sunt noua pe aici.Eu am un gsxr 600 model 2003 si viteza max la care a ajuns a fost 246km,ea este data in talon cu 254km. :scooter:

Asfalt Uscat si sa auzim de bine!

Link la postare

Ducati 600 SS din 1996: 30 000 km and still counting fara probleme la motor.

Eu zic ca la 600 BMWul si poate japonezele sport touring sunt castigatoarele daca urmaresti sa faci un top.

Link la postare

dap kelu asta urmaresc sa fac....ma intereseaza japonezele in mod special si cam pana la cat ar ajunge ele fara probleme, daca te porti frumos cu ele :dance:

Link la postare

Suzuki bandit 600N(poza cel rosu naked) luat la 14 000 de km-etri facuti 68 de mii de kilometri intr-un an o singura revizie la 30 000 de kilometri l-am vandut intro stare terminata, lant si foi varza, carburatie lua minim 7 la suta, batai in motor si multe alte chestii eu cred ca la 70 000 era mort.

Kawasaki Gpz din 92 luat la 34 de mii de km-etrii si tinut pana la 48 de mii de km cu revizii si consumabile schimbate era intr-o stare perfecta de functionare, este vorba de Gpz 500S adica de 500 cm.

Kawasaki ZZr 600 din 2000 luat la 11 mii de km-etrii revizie la 24 000 cu cauciuc fatza si restul de consumabile schimbate , ajuns la 36 de mii de km in stare perfecta de functionare....viatza daca e ingrijit pana la 100 000,

Acum depinde de fiecare motor cat de alergat a fost, cat de intretinut a fost, cat de cazut a fost si la ce viteza s-a intamplat asta.

Parerea mea este ca daca le ingrijesti bine trec si peste suta de mii de kilometrii fara sa fi nevoit sa schimbi mare lucru la el.

In general motocicletele din anii 90-2000 nu au kilometri reali s-a umblat la kilometraj.Bafta si sper sa intelegi ceva din ce-am scris. :beer:

Suzuki bandit 600N(poza cel rosu naked) luat la 14 000 de km-etri facuti 68 de mii de kilometri intr-un an o singura revizie la 30 000 de kilometri l-am vandut intro stare terminata, lant si foi varza, carburatie lua minim 7 la suta, batai in motor si multe alte chestii eu cred ca la 70 000 era mort.

Kawasaki Gpz din 92 luat la 34 de mii de km-etrii si tinut pana la 48 de mii de km cu revizii si consumabile schimbate era intr-o stare perfecta de functionare, este vorba de Gpz 500S adica de 500 cm.

Kawasaki ZZr 600 din 2000 luat la 11 mii de km-etrii revizie la 24 000 cu cauciuc fatza si restul de consumabile schimbate , ajuns la 36 de mii de km in stare perfecta de functionare....viatza daca e ingrijit pana la 100 000,

Acum depinde de fiecare motor cat de alergat a fost, cat de intretinut a fost, cat de cazut a fost si la ce viteza s-a intamplat asta.

Parerea mea este ca daca le ingrijesti bine trec si peste suta de mii de kilometrii fara sa fi nevoit sa schimbi mare lucru la el.

In general motocicletele din anii 90-2000 nu au kilometri reali s-a umblat la kilometraj.Bafta si sper sa intelegi ceva din ce-am scris. :beer:

post-567-1142683438_thumb.jpg

post-567-1142683486_thumb.jpg

post-567-1142683523_thumb.jpg

Link la postare

fostul meu fzr din 95 avea aproape 50.000 km si i-am schimbat cutia de viteze dar nici asta nu pica daca nu incepeam eu sa invatz sa ma dau pe o roata... in rest... cei care au desfacut motorul ca sa schimbe cutia au zis ca se afla intr-o stare impecabila si ca daca schimb uleiul tot la 2500 km o sa ma mai tina mult si bine :P pup ya

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.