Mergi la conţinut

Comentarii sezonul MotoGP 2006


Kelu

Recommended Posts

Urmeaza prima cursa:

March, 26th - Spain, Jerez de la Frontera

TRANSMISIUNI DIRECTE:

Sambata 25 Matie: 14:00 CET -

Qualifying MotoGP

Qualifying 250cc

Duminica 26 Martie: incepand cu 9:45 am CET

Warm-Up

Introduction

125cc Race

250cc Race

Moto GP Race

News:

Eurosport

* Capirossi confident of "perfect" bike

Loris Capirossi feels that Ducati is ready to be a major force in MotoGP this season after developing what he describes as a perfect bike.

* Rossi wary of young guns

Valentino Rossi faces the challenge of new and younger rivals in what could be a watershed season for the charismatic king of MotoGP.

* Edwards: ?I?m ready to win?

Colin Edwards has finally got his wish of entering a second MotoGP season with the same team and has set his sights on a maiden victory.

* Gibernau ?ready to fight?

The age clock is ticking, the youngsters are coming and he's got a new team to deal with: 2006 is an important season for Sete Gibernau.

* Team KR set to shine

Three-times 500cc world champion Kenny Roberts is looking forward to the start of a new grand prix season more than he has in years.

P.S. sa fac ceva pe motogp.com si pe stilu lor de 2 lei in care nu poti sa iei niciun text din flashul lor

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nimeni care sa il bata, ma refer la constanta. Adica daca nu are probleme de genu cazaturi, buleli la moto sau alte neprevazute nu prea are cine sa il incurce.

P.S. feroce ce naiba ma numai noi 2 suntem interesati de MotoGP pe tot forumu asta? :ranting:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Nush nene daca numai noi suntem interesati dar se pare ca Rossi cam are concurenta anu asta !!! Si chestia e ca nush ce s-a intamplat weekend-ul trecut cand am fost la intalnire la Constanta si nu am vazut cursa !!! Stie cineva !!!

PS: stiu ca in afara de Kelu nu va raspunde nimeni dar nu este nici o problema !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

weekendu' asta a fost ?

daca da , cum s-a terminat?

imi pare rau ca nu mai prea am timp sa ma uit la gp......si sezonul asta, pt prima oara ,am emotii pt Rossi.Poate tocmai pt ca nu sh ce si cum....Fuckin' job:p

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Laguna Seca - USA (23/07/2006)

No1 - 69 HONDA Nicky HAYDEN USA

No2 - 26 HONDA Dani PEDROSA SPA

No3 - 33 HONDA Marco MELANDRI ITA

PS Rossi a avut ghinion mare, cauciucul de pe fata s-a dezintegrat + motorul a "explodat" fortandu-l sa abandoneze cursa fara puncte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...