Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

cristian68

arhivat Yamaha FZR 250

Recommended Posts

Vand Yamaha FZR 250, inmatriculata in Ro, toate actele in regula, cc 249 cm3, cu motorul defect sau cumpar motor de Yamaha Genesis de 400 sau 500 cm3. Telefon 0722317763, Cristi. Locuiesc in jud Hunedoara. Deocamdata nu am fotografii dar pot sa fac pt cei interesati. Asfalt uscat tuturor!!! :scooter:

Am uitat sa specific anul de fabricatie: 1990.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

salut, pe mine m-ar interesa motorul, specifica te rog ce reparatii necesita si pune o poza,poate te-ar intereasa un schimb cu al meu, Fantic caballero rc 80 + o mica diferenta,numai bine si astept rasp. :beer:

post-6233-1153127767_thumb.jpg

post-6233-1153127767_thumb.jpg

Link la postare

In motor am schimbat anul trecut segmentii, m-au costat 10 200 000 lei, semeringuri la supape (24 buc), au fost aprox. 25 euro (nu mai tin minte exact), garnitura de chiuloasa, ulei si filtru de ulei. Parerea mea ca motorul nu mai merita facut. necesita schimbat. In plus am mai cumparat releu de incarcare original nou oricinal, a fost 80 euro, placute de frana spate noi, semeringuri telescoape fata. Referitor la schimb, spune-mi te rog daca motocicleta ta este inmatriculata. Bafta tuturor !

Mai exista varianta de a vinde actele separat si motocicleta pe bucati. Asfalt uscat tuturor ! :scooter:

Link la postare
In motor am schimbat anul trecut segmentii, m-au costat 10 200 000 lei, semeringuri la supape (24 buc), au fost aprox. 25 euro (nu mai tin minte exact), garnitura de chiuloasa, ulei si filtru de ulei. Parerea mea ca motorul nu mai merita facut. necesita schimbat. In plus am mai cumparat releu de incarcare original nou oricinal, a fost 80 euro, placute de frana spate noi, semeringuri telescoape fata. Referitor la schimb, spune-mi te rog daca motocicleta ta este inmatriculata. Bafta tuturor !

Mai exista varianta de a vinde actele separat si motocicleta pe bucati. Asfalt uscat tuturor ! :scooter:

Link la postare

motorul nu este functional. are doua supape rupte si un piston spart. cine-l cumpara, trebuie sa-i puna alt motor sau daca nu, pentru acte...

Link la postare

Vand si actele separat si dezmembrez motocicleta. Are chit de transmisie nou, placute frana noi, suspensia fata refacuta complet, etc etc.

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.