Mergi la conţinut

M.C ROAD RIDERS PITESI ORGANIZEAZA INTRUNIRE MOTO


SOCKY

Recommended Posts

Road Riders Pitesti - strange motoarele din toata tara la botezul clubului !

Sa ne gasim la baie, gratare adevarate(mici "mari") shi tone de bere(14 mii paharul).

Zona este cea in care vine lotul national de caiac canoe sa-si faca antrenamentele, exista deci cazare la hotel, casute, 14 dusuri pe plaja, zona speciala de campare corturi, zona de parcare motoare(si langa hotel, si langa casute si langa corturi, ca sa fie clar).Toata aceasta zona este ingradita cu numai 2 porti de acces . Vin cei de la Luna Amara, Altar, Zob, Razna, Grimus, Black Bears, M.E.D.A., Nox , Spectral, sa vedem ce va fi cu Vama Veche(cu care suntem prieteni, insa si branza este pe bani...daka vom fi siguri de sume, vom plati suma ceruta, altfel....).

Presedintii cluburilor moto, sunt de asemenea rugati sa ne contacteze caci si ei se vor bucura de cazare moka la acelasi hotel; trebuie insa sa aiba la ei actele si sampila clubului pe care il conduc, si sa participe la conferinta de presa de duminica dimineata de la ora 11.00.

Federatia Romana de motociclism este invitata(si va fi si oficial) sa participe, bineinteles ca vor avea multe facilitati, cred ca all inclusiv, mai vedem...

O sa ridicam pe net programul cu toate detaliile, insa sa va ashteptati la ceva deosebit de bine organizat, shi de freeman`i dar si de fitze !

QUOTE-MYNAKE

INTRUNIREA VA AVEA LOC IN WEKENDUL : 18-19-20 AUGUST-2006

VOM REVENI CU O PREZENTARE A PROGRAMULUI

P.S AM FOST LUATI PREA DIN SCURT SA MEDIATIZAM EVENIMENTUL DEOARECE APROBARILE SI SPONSORII SAU IVIT IN ULTIMUL MOMENT ! )

Io - mynake: 0747 098 767; 0726 691 099(prieten/fan - Road Riders)

Tanta - Marius; 0720 291 794(presedintele Road Riders Pitesti).

GEORGE-0788277308(VICE-PRESEDINTE M.C ROAD RIDERS PITESTI)

INFORMATII PRIVIN TARIFELE DE CAZARE LA CASUTE RESPECTIV HOTEL LE VOI POSTA LUNI, ODATA CU HARTA !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ROAD RIDERS CLUB MOTO-FESTIVAL

Primaria Budeasa

Primaria Bascov

Complexul Sportiv National Bascov-Budeasa Rezervari la casute si camere de hotel la tel.0720291794;0748160772-Marius Deaconu,presedinte Road Riders.

Cu sprijinul:

- Pro Tv Brau Union

- Curierul zilei Coca Cola

- Kiss Fm Star Foods

- BRD Alexandrion

VINERI

18 AUGUST 2006

 Bucurosi de oaspetzi !

 Primire cu tzuica, paine shi sare;

 Se impart banderole si isigne inscriptionate cu sigla clubului gazda;

 Cazare in campus corturi, casutze si hotel;

 Akomodare cu mici shi bere la greu;

 Concert rock – trupe locale shi invitatzii lor;

 Reload de bere shi potol pana dimineatza !

SAMBATA

19 AUGUST 2006

 11.00 – Plecare parada / defilare motociclete, motociclisti shi fetele pe motoare: Budeasa – Pitesti centru – Budeasa.

 12.30 – 13.00 Inscrieri concursuri.

 Sckandenberg baietzi/fete;

 Cine bea mai multa bere in timp rekord;

 Cei mai multzi pe motor;

 Liniutze - viteza;

 Mers pe o roata;

 Rampa`n flacari;

 Tricouri ude shi altele…

 22.00 - 02.00 concert rock cu:

 Raza;

 Zob;

 Altar;

 Luna Amara;

Duminica

20 August 2006

 Conferintza de presa. Participa:

 Revistele moto din Romania;

 Jurnalishti locali shi televiziunea locala;

 Primaria Budeasa, Bascov, Centrul sportiv natzional;

 Presedintzii cluburilor moto.

 Premii pentru cele mai….. motociclete shi echipamente.

 Ne revedem in 2007 !

Revenim cu amanunte:

-intrarea va fi-15.00 lei noi(150.000)

cazarea va fi-25.00 lei noi(250.000) patul la hotel-camere cu 3 paturi

-15.00lei noi(150.000)patul la casute-casuta cu 4 paturi

Numerele de contact raman aceleasi scrise anterior.Va asteptam!

IATA SI AFISUL :post-4093-1155332761_thumb.jpg

HARTA : post-4093-1155333077_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai mers careva pe drumul vechi? In ce stare e?

Drumu vechi e bun, muuuult mai bun decat autostrada. Eu as merge sambata de dimineata (9.30), sa prind parada.

Completare de luni dimineata: drumu vechi ERA mai bun. Vad ca acum e stricat si ala pe o bucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost si eu ieri la intrunire si au fost mai putine motoare decat m-am asteptat,dar un inceput bun pt clubu nostru din pitesti(nu au venit multi motociclisti din pitesti).a fost misto la liniutze dar drumul prea scurt.cine a facut poze sau a filmat il rog sa le puna si aici sau sa faca un cd ceva si sa-l multiplicam sa avem amintiri de la botezul clubului.numai bine si la anu sa se stranga de 10 ori mai multe motoare :banana: printre care unul va fi al meu

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dumnezeule........n-am idee de ce accidente s-au petrecut pe acolo dar din ce citesc a fost nasol rau.eu azi pe la 12 fara 5 am vazut in nord in fata statiei de autobuz un motociclist cu o vitezana care a cazut la viteza mica din motive necunoscute dar tot s-a dat peste cap si a facut o piruieta pe jos cu motorul ca i-a cazut peste picior si a tras de gaz in cadere,bine ca purta casca.m-am oprit putin si m-am uitat daca e in stare sa se ridice si nu a patit ceva dupa care mi-am continuat drumul

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete crisluca1985

Da l-am vazut si eu pe ala dezbracat de a cazut cu ruptura aia de motor. Ma tot uitam cum da ture pe acolo si cum vobla ghidonu la comunista aia, si am gandeam cum draku de nu cade. A avut norok cateva minute dar stiti cum e, cand te joci prea mult cu focul te frigi.

Chiar ma intrebam dupa aia de ce nu mai e pe acolo. Accidentul a fost foarte nasol, adica a picat pe la 50 la ora in pielea goala pe ciment, s-a ridicat imediat (adrenalina asta) si topaia pe acolo. Apoi desigur a ajuns in spital cand a trecut efectul adrenalinei.

Au fost mai multi inconstienti pe acolo, care mergeau cu viteza mare pe linia aia dreapta cu nisip si pietricele pe ea. Am vazut de cateva ori cum era sa loveasca unii lumea.

M-am inscris si eu la liniute dar cand am vazut ca vor avea loc pe porcaria aia de ciment unde a cazut rockeru ala satanist :) am plecat acasa.

Naspa ca au intrat multi tigani in camping sarind gardul dinspre baraj, chiar am plimbat cateva astfel de specimene. Deh mai bine te pui bine cu ei decat sa-ti dispara apoi nu stiu ce din cort. Gabori am vazut decat la intrare, ma mir ca nu s-a furat nimik de prin corturi care erau foarte expuse.

Mai are careva poze?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza e ca asta e altu . . .

Cel de care vorbesc eu este un pusti de 17 ani.

Dap. Asta e altul. Care a cazut duminica, la spartul targului. Simule, ala mic de care se vorbeshte ca era in pielea goala si a cazut sambata acolo, e tzintzeru'. Vezi poze pe motociclism.ro ( :unsure: Am voie sa scriu asta?)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...