Mergi la conţinut

limitator de viteza


warrior

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

la toba de esapament e o teava in plus sudata de galerie, la carburator nu ai nimik ci la prinderea de motor a carburatorului poti sa ai gaura de admisie ingustata (bucata de plastic de care se prinde carb de motor) si in ultimul rand la transmisie intre variatorul cu role si fulia zimtata actionata de bendix ai un distantier care impiedica cureaua sa urce la max. cu astea fiind spuse bucurate de cei 90-100 de kmh pe care scuteru tau ii poate prinde. sper ca ti-am fost de folos. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
la toba de esapament e o teava in plus sudata de galerie, la carburator nu ai nimik ci la prinderea de motor a carburatorului poti sa ai gaura de admisie ingustata (bucata de plastic de care se prinde carb de motor) si in ultimul rand la transmisie intre variatorul cu role si fulia zimtata actionata de bendix ai un distantier care impiedica cureaua sa urce la max. cu astea fiind spuse bucurate de cei 90-100 de kmh pe care scuteru tau ii poate prinde. sper ca ti-am fost de folos. :beer:

salut. ma puteti ajuta si pe mine? vreau sa scot limitatoarele dintr'un aerox.nu exista service'uri specializate moto unde stau eu...oricum merge 75 cred ca a fost ceva scos din el...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Din cate stiu eu, limitatoarele pot fi la variator, aprindere, toba si carburator!

Nu sunt sigur de cele spuse, dar pe acolo se ascund :)

:beer: noroc!

Da, acolo-s singurele locuri posibile, sau asta-i limita de viteza a scooterului, am mai vazut cazuri :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

buna,uite am si o problem q scutaru pls daca e cnv care ma poate ajuta .Am si eu un Aprilia sr 50 din 98 si in ciuda faptului k iam pus set racing nu fuge mai tare de 65 ,nu iam schibat toba nici varatorul nik un afar de set care ii de 49 ,ce ziceti daca ii pun numai un filtru de aer sport si jiglere mai mari la carburator ar tebui sa mearga mai tare ?

pls care stie ,ajutor

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...