Mergi la conţinut

Motomaneaua


Chopper

Recommended Posts

  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Aha...si cealalta.... =))=))=))=))=))

Adevarul e ca prostia si prostul-gust sint niste surse inepuizabile de umor...pina la un moment dat,cind nervii mult-incercati incep sa se razvrateasca.

Imposibil de suportat,in schimb, sint aia care incearca sa ne faca "educatie muzicala"prin faptul ca ne siciie urechile cu infectii de gen.

...Si cu fiecare manea incasata in urechi fara voia mea,din orice masina sau terasa,sau dracu stie ce,incep tot mai mult sa ii inteleg pe teroristi.E sublim actul terorist...E forma suprema de protest...E CALEA catre adevar!!!

...BOOOOM!!!!!!!!...

...Si apoi se facu liniste.....

post-42-1093639334_thumb.jpg

Editat de Chopper
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da cel mai trist este ca sint destui imbecili care cumpara astfel de poluatie fonica si dupa aia ne terorizeaza pe noi cu ea, daca ar durea prostia ar fi la fel de rau ca toti manelisti ar fugi pe strada si ar urla, nu stiu care zgomot e mai suportabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Un cuvant pentru manele : PENIBIL! :angry:

Dar cum in Romania au gasit niste ... (cum pot sa le spun ca nu imi vine nimic in minte) se fac bani si ca sa se dea in stamba isi cumpara motoare de mii de euro pt ca isi permit,nu? Nu pot sa cred ce vad si ce citesc ca deauzit nici nu vreau sa ma gandesc! :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Mai fratilor, apropos de manele ... eu personal nu am nimic impotriva lor (dar nici in comun) ... partea proasta e ca unii mizerabili fani gutza et comp dau cu boxa la maxim si o mai si proptesc in geam ca sa auda tot cartierul ce e cu preferintele lor muzicale. Aveam un vecin, intr-unul din locurile pe unde am stat care era fan manele si mi le punea pe la 2 noaptea sa urle de mama focului. Cand era sa cumpar niste ciment ca sa-i zidesc o tzara usa .. uite-asa ca deh ... poate poate si daca nu macar de razbunare, cum ziceam cand sa .. mi-a dat o chestie pin cap si l-am potolit.

Cand dadea drumu la manea dadeam si eu drumu la telefon la *222 si ii bruiam minunile. Bineinteles ca dobitocul habar nu avea de unde i se trage asa ca mi-am asigurat linistea. Se poate face un mecanism de bruiaj care sa bata pana la 500 m sau poate chiar mai mult. Nu e complicat si cred ca orice electrician ar putea sa il faca. Asta pentru cine mai are probleme de genul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:D

:banana: Apropo de astia cu manele-eu am rezolvat-o/sic!MI-AM PUS BOXE PE MOTOR!Bineinteles,numa'rock,gen Rammstein,semnal luat de pe un player mp3 cu hard de 6 giga...boxele au 16,5 cm diametru....se aud brici la 110km/ora...

<{POST_SNAPBACK}>

Sa le stapanesti sanatos dar parca vroiai sa vinzi motoru' ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fi motociclist nu inseamna sa asculti rok

rokul si motocicleta sant doua pasiuni diferite.

si daca vine vorba de imaginatie si prost gust,

sa-ti pui muzica pe motor cred ca este la fel de haios ca si cum as merge pe motor la cravata si costum.

hai sa fim realisti,sa nu facem lumea idioata doar ca asculta nu stiu ce fel de muzica. :blahblah1:

post-1372-1103806734_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fi motociclist nu inseamna sa asculti rok

rokul si motocicleta sant doua pasiuni diferite.

si daca vine vorba de imaginatie si prost gust,

sa-ti pui muzica pe motor cred ca este la fel de haios ca si cum as merge pe motor la cravata si costum.

hai sa fim realisti,sa nu facem lumea idioata doar ca asculta nu stiu ce fel de muzica. 

mah omule....scuza-ma da' cand in ziua de Craciun se aud manelele la maxim si multi altii polueaza cu stupedenia asta de muzica in fiecare zi ( nu neaparat ca as face descriminari )....nu stiu ce sa mai zic......e mult mai rau decat daca ar da un tir peste tine :D

oricum numa' bine tuturor :beer::beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa fi motociclist nu inseamna sa asculti rok

rokul si motocicleta sant doua pasiuni diferite.

si daca vine vorba de imaginatie si prost gust,

sa-ti pui muzica pe motor cred ca este la fel de haios ca si cum as merge pe motor la  cravata si costum.

hai sa fim realisti,sa nu facem lumea idioata doar ca asculta nu stiu ce fel de muzica. :blahblah1:

<{POST_SNAPBACK}>

Serios? Ma intreb cum ar fii sa ne cante Candy, ASIA sau gUTZA la Biker's Party... :notworking:=))

loooooooooooooooooool.

P.S. Eshti cumva unul dintre cei doi de pe coperta minunatului CD?

Rock rulez. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Serios? Ma intreb cum ar fii sa ne cante Candy, ASIA sau gUTZA la Biker's Party...  :notworking:  =))

loooooooooooooooooool.

P.S. Eshti cumva unul dintre cei doi de pe coperta minunatului CD?

Rock rulez. :beer:

<{POST_SNAPBACK}>

faptul ca mare parte din motociclishti prefera rockul, e cert

dar sunt totushi 2 pasiuni diferite!!!

:throb: ROCK'N'ROLL AIN'T NOISE POLUTION :throb:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu judecam lumea dupa preferintele muzicale!!

Nu e un criteriu de diferentiere. Si nu are legatura gustul cu IQ-ul.

Sincer, eu nu ma dau in vant dupa rock, dar nu insemna ca-i desconsider pe cei ce asculta rock. Iar dupa cum se stie rock-ul se asculta tare. Poate ai deranjat si tu pe cineva cu muzica ta, cum te-ai simti sa vorbeasca rau de tine doar pe criteriul asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exista niste tipare care definesc muzica, si volumul nu este mereu factorul decisiv....asta cu rockul se asculta tare nu mi se pare reala...eu am ascultat si ascult mult rock in liniste ....si intrand in domeniul "parea mea" revin la definitia din scoala, cu muzica este variatia ritmului, si da ritmul face muzica dar un house, manea , etc nu se incadreaza in definita muzicii ...de ce .pentru simplul motov ca sunt numai ritm, ceea ce si o maimuta face, si nu au nimic artistic. nu zic ca rockul este cel mai tare ca sunt o gramada de "rockuri" tampite ...se poate sa imi pun lumea in cap dar mie mi se pare ca un om destept nu asculta muzica de indobitocire .... acum miuzez pe faptul ca oamenii pe care ii consider destepti, sunt si educati si o educatie chiar precara te invata sa alegi ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intru-totul de acord cu chestia cu educatia! Dar de aici si pana la a desconsidera pe cei a caror muzica nu-ti place, seamana a ....rasism muzical.

Sa lasam oamenii sa asculte ceea ce la place, iar daca cineva asculta ceva ce noi consideram a fi o muzica proasta , nu inseamna ca omul acela este un primat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

:angry: sa se stie pt toti manelarii si "jmecherii" care fac glume proaste pe seama motoristilor!

Manele & Motoare ... :notworking:

Toate stilurile de muzica sunt OK in afara de manele

care este genul reprezentativ pentru o multime de omeni din tara asta de kkt!!!

Din pacate o ducem din ce in ce mai greu...

@gaxel CLUBBING-ul este ceva din sfera HOUSE-ului, dar care se poate incadra f usor la muzica...PAREREA MEA! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata suferinta pe capu vostru.......Dak nu va plac la 2 3 manelele inseamna ca toti motociclistii sunt ca voi.......Am vazut yo 4 motociclisti in discoteca la Blue cum rupeau dupa vreo 3 4 beri pe manele.....dar ma rog fiecare cu gusturile si parerile lui......Si ala care asculta la 110km/h muzica e penibil...cred ca auzi jumate de vers pe km....Bye...PS cred ca se aud fierastrau la 110k/h nu brici

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sa desconsideri pe cineva pt gusturile sale muzicale este una din tampeniile cele mai mari din tara......nu manelele duc tara de rapa si nici oamenii care le asculta ci oamenii la care pur si simplu nu le poate permite iq'ul sa realizeze ca muzica pe care o asculti in prealabil nu este un mod concret de caraterizare!!!!....incercati si voi sa ascultati mai multe genuri de muzica(ar putea chiar sa va placa)...personal ascult toate genurile de muzica(sau macar le incerc)..

rockul si motorul pt mine simbolizeaza libertate...DAR:housel, manelele, dance, chillout etc. ...nu auzi o melodie din genurile aste sa incite la violentya sau la satanim..............WAKE UP PEOPLE!!!!!!!!!!!!!!!

Gusturile nu se dicuta!Cacatul nu se mananca!...Dar te poti caca in gura omului sa ii schimbi gusturile!!!!!!!!!!!

Peace!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...