Mergi la conţinut
Autentifica-te  
A.Marius

istorice Caut Shea individual-oscilanta spate...

Recommended Posts

Salut, cumpar o shea (scaunel) pe arc(arcuri) pentru pasager. As dori modelul pentru KMZ-750 cu o talpa ce are curbura aripei spate si prinderea in patru shuruburi(cred ca are un singur arc). Sunt in Iasi si ma puteti contacta la e-mail: adumitroaeimarius@yahoo.com sau tel.: 0729 292978. Multumesc. :D

post-4031-1157029196_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

saua de nipru nu are arc, ci doar un tampon de cauciuc. tu vrei o sa de nipru MT9, ca al meu. curbura suportului seii de Ural nu este aceeasi, in caz ca gasesti sa stii. aripa de Nipru e mai bombata. stiu ca am din amandoua si am observat diferenta. din pacate nu am in plus

si sper ca pe cea din fatza o ai deja, altfel va arata ca dreq, cu una facuta in fatza si una originala de spate. ce model d enipru ai?

Link la postare

Multam' valicaddy. Eu am un Mt11 din '92. Am sheaua fata de la un M72 si caut, pentru spate, ceva asemanator cu sheaua din fotografia atashata. Pentru Dnepr Mt 11, aspectul retro mi se pare cel mai potrivit, fara lungiri de cadru sau alte nebunii.

Am reusit sa imi gasesc un far de M72 si un rezervor clasic(Ij Festival---un pic latit). Pe "lista de cumparaturi" mai am o pereche de roti de ural, nu musai nichelate. Oricum prioritara este sheaua pasager pentru a putea calatori si cu sotia confortabil. Deocamdata am o improvizatie urata pentru pasager.

P.S.: Pentru ansamblu complet(saun+arc+mecanism+prinderi) sunt dispus sa dau in jur de 1mil. in functie de starea pieselor. :blum:

Link la postare

asa arata seile la un MT9. dupa cum vezi nu au arcuri ci tampoane de cauciuc. se observa prinderea originala a seii din fata, pozele se nimeresc la fix pt ce vrei tu sa vezi. ( nu au fost facute pentru asta) saua de spate din poza nu are "manerul" rotund de care se tine pasagerul

post-6975-1157405348_thumb.jpg

post-6975-1157405406_thumb.jpg

Link la postare
Multam' valicaddy. Eu am un Mt11 din '92. Am sheaua fata de la un M72 si caut, pentru spate, ceva asemanator cu sheaua din fotografia atashata. Pentru Dnepr Mt 11, aspectul retro mi se pare cel mai potrivit, fara lungiri de cadru sau alte nebunii.

Am reusit sa imi gasesc un far de M72 si un rezervor clasic(Ij Festival---un pic latit). Pe "lista de cumparaturi" mai am o pereche de roti de ural, nu musai nichelate. Oricum prioritara este sheaua pasager pentru a putea calatori si cu sotia confortabil. Deocamdata am o improvizatie urata pentru pasager.

P.S.: Pentru ansamblu complet(saun+arc+mecanism+prinderi) sunt dispus sa dau in jur de 1mil. in functie de starea pieselor. :blum:

Poti sa pui o poza cu motocicleta,te rog?

Link la postare

Omule aduce Cristi Tunaru direct din Kiev produse de fabrica KMZ, setul de sei fata- spate cu tampoane de cauciuc, noi noute, parca la 1 milion jumate. Cred ca si Gaspar poate face rost. In Iasi ar fi trebui sa se gaseasca oricum mult mai usor.

Link la postare

Gata...eu mi-am gasit sheaua pentru spate de la un ural. arata foarte bine. Inainte de a o monta pe motor am sa o desfac sa vopsesc piesele de metal...sa ung lagarele...arcu...Abia astept sa fie gata. Va arata RETRO...Revin cu poze. :D

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.