Mergi la conţinut

Clubul Fetelor Motocicliste


Harley_X

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

e o fata cu un ducati rosu am vazuto ultima oara la smaeb si prima oara la trafic greu pe rahova,eu scuterist am indraznit sa ma dau cu ea indragostit de motorul ei si de fundul ei bombatjawdrop.gif ,dar din pacate am reusit sa o ajung doar la semafor la culoarea rosie ca dp aia ma afumat=))man_in_love.gif ,poate la anu cand o sa am motor o sa reusesc sa tin pasul:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

fetelor,

observ cu stupoare ca spiritul gospodaresc si intreprinzator specific motociclistelor nu s-a manifestat. Acest club - intentia din 2007 !! nu s-a concretizat, si este firesc.

Sunt necesare mai multe chestii, cheltuirea de resurse importante de bani, munca, alergatura (deci cea mai scumpa resursa - timpul) si nu trecem tocmai prin vremuri bune.

Iata ca va propunem infiinarea pentru colegele noastre motocicliste a unui Departament al Motociclistelor in cadrul AMR, langa celelalte: al motociclistilor acrobatici, al motociclistilor de cursa lunga, al colectionarilor, etc.

Supraoferta: nu trebuie sa faceti nimic, sa cheltuiti nimic. Totul este facut, trebuie numai ca un numar de fete motocicliste sa se organizeze cum vor ele, sa se conduca (sau nu) cum vor ele, si sa participe la viata motociclistilor atat cat si cand vor ele.

Nu este necesara inscrierea in AMR decat a reprezentantei departamentului, care de altfel va fi reprezentanta fetelor in Consiliul Director.

Daca vreti sa aveti contabilitate proprie, este OK, Daca nu, puteti sa nu aveti contabilitate deloc.

Cine preia problema?

cititi departamentele de pana acum pe www.amoro.ro in stanga, pe colonela de Departamente.

Apropo', denumirea domeniului site-ului pare predestinat amoro.ro......

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci a inceput campania de recrutare in cadru AMR, printre veterani si femei. Bre coane Popescule inti spun sincer si fara mistouri, jos palaria, daca nu te incadrezi la altele la strategie stai bine.

Multumesc pentru aprecieri, dar sincer nu este cazul. Din primavara am decis sa oprim pentru moment inscrierea de noi membri. Momentan ne concentram pe actiuni si planificarea actiunilor pentru 2011. De asemenea am observat ca multi motociclisti ajuta alti motociclisti in campaniile noastre fara sa fie membri, si o fac cu mare bucurie, avnad acelasi grad de voluntarism ca si noi.

Ideea de a crea departamente diferite a fist una din cele mai stralucite (fireste exceptand curatenia printre membrii destabilizatori). Astfel orice persoana motociclisti sau nu, membru AMR sau nu, poate participa activ la una din actiuni. Ba mai mult, pot actiona in echipe si FARA sa fie membri, sau in echipe membri - nemembri. S-a dovedit cea mai buna solutie.

da Dane stiam ce e AMR sau AMORo.ro

nu vad unde e schema de a te inscrie in aceasta asociatie non profit...

momentan, un grup de fete (ca tot vorbim acest subiect), cu cea mai mare larghete posibila si cea mai mare independenta posibila se pot organiza cum vor ele. Ideea este exact asa cum este descris de exemplu la :

pe coloana din dreapta denumita: Constituirea, Componenta, Sistemul de Lucru al Grupului Colectionarilor

de exemplu, daca doriti putem sa reusim sa nu ne vedem niciodata, iar voi puyeti sa faceti ce va taie capul. Aveti avantajul folosirii cadrului legal, sau al contactelor, sau al utilitatilor/sediului celei mai active asociatii de motociclsiti din Romania (singura functionala dealtfel) aflata in plin proces de dezvoltare. Din tot grupul vostru VOI va alegeti o persoana (de obicei cea cu initiativa) sa va reprezinte in Consiliul Director. Apoi, dupa un timp (cativa ani) o sa hotarati individual daca si cum doriti sa deveniti membri "plini" ai AMR. Daca nu, nu-i nici o problema, actionati in continuare in cadrul departamentului vostru, sau in colaborare, si in altele. O sa va faceti emblema separata, o sa va confectionati fanioane separate (numai una din fetze este la fel, cealalata fatza este a fiecarui departament personalizata), daca vreti puteti avea si steag separat, daca vreti insemne sau nu, excursii sau nu, campanii de intrajutorare sau nu, baieti in motorul gol sau nu, e povestea voastra si o configurati cum vreti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, in grupul "Moto Ladies" se voteaza infiintarea (sau nu) a unui club moto feminin, votare la care e binevenita fiecare motociclista. De asemenea, mai exista un post in care va puteti exprima pe larg parerea despre aceasta actiune si un alt post in care e luata in calcul ideea lui Dan Popescu. Voi decideti!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

fetelor,

observ cu stupoare ca spiritul gospodaresc si intreprinzator specific motociclistelor nu s-a manifestat. Acest club - intentia din 2007 !! nu s-a concretizat, si este firesc.

Sunt necesare mai multe chestii, cheltuirea de resurse importante de bani, munca, alergatura (deci cea mai scumpa resursa - timpul) si nu trecem tocmai prin vremuri bune.

Iata ca va propunem infiinarea pentru colegele noastre motocicliste a unui Departament al Motociclistelor in cadrul AMR, langa celelalte: al motociclistilor acrobatici, al motociclistilor de cursa lunga, al colectionarilor, etc.

Supraoferta: nu trebuie sa faceti nimic, sa cheltuiti nimic. Totul este facut, trebuie numai ca un numar de fete motocicliste sa se organizeze cum vor ele, sa se conduca (sau nu) cum vor ele, si sa participe la viata motociclistilor atat cat si cand vor ele.

Nu este necesara inscrierea in AMR decat a reprezentantei departamentului, care de altfel va fi reprezentanta fetelor in Consiliul Director.

Daca vreti sa aveti contabilitate proprie, este OK, Daca nu, puteti sa nu aveti contabilitate deloc.

Cine preia problema?

cititi departamentele de pana acum pe www.amoro.ro in stanga, pe colonela de Departamente.

Apropo', denumirea domeniului site-ului pare predestinat amoro.ro......

Personal, scriu foarte putin pe aceste forumuri! Dar m-a suparat putin povestea asta cu AMR-ul. De ce? Pentru ca am scris vorbind despre proiectul meu (Put me on the map!) , incercand sa "adun" sprijinul comunitatii.

Comunitatea m-a ajutat, da, direct, prin oamenii ce sunt, pur si simplu, printre noi.

Dar AMR n-a avut timp sa spuna nici macar..."Succes!" sau "Nu ne intereseaza! "

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@lexandra

N-ai inteles ca "membrii AMR" sunt dan popescu! A facut si el cea putut..., acum dorindu-si o revigorare a asociatiei.

Marketing bun, se sa zic. Unde sunt fete o sa apara invariabil si cativa flacai. Dar stai un pic, e ceva legat de motociclism sau de matrimoniale? :blink:

off topic

in perioada romantica de inceputuri moto am dorit sa directionez cei 2% catre AMR. noroc ca nu am gasit contul! nici pe site si nici intreband diversi motociclisti. asa cei 2% au "plecat" spre arabul cu smurd-ul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal, scriu foarte putin pe aceste forumuri! Dar m-a suparat putin povestea asta cu AMR-ul. De ce? Pentru ca am scris vorbind despre proiectul meu (Put me on the map!) , incercand sa "adun" sprijinul comunitatii.

Comunitatea m-a ajutat, da, direct, prin oamenii ce sunt, pur si simplu, printre noi.

Dar AMR n-a avut timp sa spuna nici macar..."Succes!" sau "Nu ne intereseaza! "

Alexandra, din lipsa de informatii gresesti. Te-au votat multi oameni, inclusiv eu si cativa colegi. In plus unii au fost si la actiunea ta de la Clubul Taranului. Personal nu am fost in Bucuresti, din pacate. Am scris pe ceva forum (nu mai stiu care) ca apreciez TOTI motociclistii care vor sa plece departe, si in mod deosebit pe tine care ai curaj sa pleci ca femeie, mai ales in acele tari cu probleme.

Deci comentariul tau este un pic rautacios, mai ales ca nu ai contactat in nici un fel AMR pentru sprijin sau pentru orice. Mai ales ca de Departamentul Motociclismului de Cursa Lunga - Corpul Expeditionar ma ocup personal, stiu ce este aceea o expeditie moto la mare distanta cu toate bunele si relele ei. In plus avem sprijin exact in tarile pe care doresti sa le tranzitezi, inclusiv Iran, Pakistan, India, Turcia, daca reusesti sa ajungi pana acolo (si aici ma refer la vize ca si impediment).

Te cert un pic cu aceasta ocazie ca inainte trebuia sa iei legatura cu noi. Dar ai preferat sa te plangi pe forumuri, stiind faptul ca acestea deformeaza MULT realitatea.

Te astept oricand fie si numai la un schimb de experienta: eu iti spun ce stiu, tu-mi spui ce vrei sa afli. Telefonul AMR este in permanenta deschis, este fie la mine fie la unul din colegii mei: 0725 818 769

Bafta in tot ce vrei sa faci.

Completare: am luat legatura cu Alexandra si situatia s-a lamurit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Salutare....am urmarit acest topic si am observat o discutie mult mai complicata decat se dorea a fi la inceput...Din punctul meu de vedere ideea de un club de motoriste zic ca e tare...muuuuulta bafta fetelor,si ne vedem pe asfalt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Alexa, nu stiu daca te ajuta cu ceva datul la pedale atunci cand esti pe motor. Cel putin pe mine nu m-a ... Eu zic ca daca stii sa mergi si ai doua picioare si doua maini te descurci la sigur.

Asta apropos de barbati care mai au un piciorus de rezerva si majoritatea confunda motorul cu sexul si se mira ca iau asfaltul in gura.

pai daca nu stii sa iti tii echilibrul pe bicicleta ,iti dai seama cum o sa mergi pe motor .te inveti dar mi e mila de motorul ala .la copiii de ce crezi ca le pune roti ajutatoare la biciclete? :laugh:
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trogherule, tu ai vazut de cand dateaza postarea la care ii raspunzi? Calculeaza cati kilometri a avut timp Sali sa faca de atunci. Alexa probabil nu si-a mai luat motor, ca a ramas cu o singura postare.

Singurul lucru trist este ca initiatoarea topicului ne-a parasit, tocmai din cauza unui accident moto. RIP!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Acum 35 de ani când am condus prima data o Mobra ziceam ca sunt ceea mai fericită fată din lume. ....;))))

Așa este înveți sa Îți ți echilibru, apoi înveți ușor Cum iei curbele,apoi ușurel înveți sa ți coarnele bine și după 2 luni nepieritoare sa simți benzina......;) apoi începi sa înveți mersul pe autobanda și ușurel Îți dai drumul la mers pe motor....;) Bafta mare fără accidente.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Oaspete unpinned this topic

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...