Mergi la conţinut

tg. mures......mortal....la 54 de ani...pe un R1 rosu


orlando

Recommended Posts

Acum cateva minute la "crimele de la ora 5" pe proTv.

Un accident cu un motor rosu de viteza - mortal.

Motociclistul este din Targu Mures iar accidentul s-a petrecut tot acolo. In studio scria Cluj pentru ca l-a materialul a intrat in calupul de stiri din Transilvania, prezentat din studioul de la Cluj.

MOTOCICLIST-DECES / Motociclist cunoscut, mort după ce a intrat cu vehiculul într-o maşină

TÂRGU MUREŞ, 7 sep (MEDIAFAX) - Un cunoscut motociclist târgumureşean, în vârstă de 54 de ani, a murit, joi după-amiază, după ce a intrat cu vehiculul direct într-o maşină, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Motociclistul se îndrepta către ieşirea din oraş, pe strada Gheorghe Doja, şi a intrat în plin într-o maşină care aştepta să treacă pe altă bandă de mers. În urma impactului, motociclistul a murit pe loc, suferind mai multe traume la cap.

“Am ajuns foarte repede la faţa locului, dar victima era deja decedată. Aceasta a suferit mai multe traume la cap”, a declarat doctorul Mariana Salanţa, de la SMURD Mureş.

Martorii oculari spun că motociclistul avea peste 100 de kilometri la oră şi mergea pe o singură roată, iar şoferul Daciei în care acesta a intrat afirmă că nu a putut face nimic pentru a evita accidentul deoarece l-a observat doar în momentul impactului.

...........R.I.P................

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

"deoarece l-a observat doar în momentul impactului." cum pwla mea e posibil ba frate? la ce dracu au ochi in cap ba nene?

nu obisnuiesc sa postez la rubrica asta..pt ca mi se par tardive si fara efect posturile, dar acum nu m`am putut abtine (mi`a iesit recent o dacie de asta in fata de pe drum lateral fara sa se asigure, de abia am evitat si am avut picioarele moi o seara intreaga)

r.i.p.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu il stiu pe tip si nu stiu cum s-a intamplat. lasand regretul ca a murit un om, motocicliost sau nu, daca in localitate ai peste 100 si esti pe o roata, am vaga senzatie ca nu prea poti controla motorul .. asa ca indiferent daca e masina, caruta sau un canal mai prost incadrat in carosabil, sansele ca un eventual obstacol sa nu poate fi evitat sunt mari.

in acelasi timp 100 in oras inseamna mult pentru ca in momentul in care vezi ceva ca vin spre tine, daca ai destul spatiu, te bagi .. si eu cu masina as face la fel pentru ca premiza de la care plec este ca cel care vine are o vitaza "normala".

repet : imi pare nespus de rau pentr moartea unui om, si NU STIU care au fost conditiile in care s-a petrecut accidentul .. dar daca era peste 100, o roata, in oras, mi se pare putin cam hazardat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primu rand condoleante tuturor membrilor familei ! a facut acest accident cu r6 nu r1 ... si oricum la 54 de ani avea foarte multa experienta ! putea sa merga pe o roata fara probleme km intregi dar respectivul individ cu dacia papuc ..care a iesit din pacare fara sa se asigure ... nu merita iertat ! dupa mine a fost vina lui ca nu s-a asigurat ! fratilor soferi pe mashini datzio d*** de treaba avetzi grija de noi motocilistii ca suntem mai vulnerabili pe 2 roti ! atat sa va ganditi!uitati-va in oglinda ca nu va decat o secunda 2 ! atat va rog din tot sufletu acordati prioriate la motoare ca sunt mult mai vulnerabile ! din cauza la un moment de neatentie ...uite ce se intampla nu e singurul caz ! Dumnezeu sa-l ierte ! :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul cand merg cu conserva sunt foarte foarte atent ca poate se gaseste cate un zmeu sa intre in mine ca il doare pe el fix in 14 de viteza regulamentara.adevarul e ca oricat incercati voi sa mascati,nu se intampla mai nimic daca omul circula cu viteza regulamentara si pe 2 roti cum e normal

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P, dar nu stiu, ceva nu se leaga. Poate accidentul nu a fost asa cum il descriu stirile, la 54 de ani cam ai toti boii acasa si nu prea faci pe grozavul, sau a avut soarta lui Sreve Irwin, sa crezi ca ai devenit invulnerabil.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu il stiu pe tip si nu stiu cum s-a intamplat. lasand regretul ca a murit un om, motocicliost sau nu, daca in localitate ai peste 100 si esti pe o roata, am vaga senzatie ca nu prea poti controla motorul .. asa ca indiferent daca e masina, caruta sau un canal mai prost incadrat in carosabil, sansele ca un eventual obstacol sa nu poate fi evitat sunt mari.

in acelasi timp 100 in oras inseamna mult pentru ca in momentul in care vezi ceva ca vin spre tine, daca ai destul spatiu, te bagi .. si eu cu masina as face la fel pentru ca premiza de la care plec este ca cel care vine are o vitaza "normala".

repet : imi pare nespus de rau pentr moartea unui om, si NU STIU care au fost conditiile in care s-a petrecut accidentul .. dar daca era peste 100, o roata, in oras, mi se pare putin cam hazardat

.....omul se dadea pe o roata ca tu pe patru.Era cel mai bun motociclist civil din Targu Mures. .......era.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inca o viata pierduta din cauza prostiei....aviz alora care spun ca sunt stapani pe ei si nu baga mana in gaz.cred ca omul asta avea multi ani de experienta in spate si tot l-a mancat undeva.

RIP

......normal ca voi din Pitesti stiti de toate....pe cine, cand si la ce varsta il mananca.Omul a fost cel mai bun din Targu Mures pe toti ne punea la pamant cu experienta,profesionalismul si nu in ultimul rand cu eleganta lui in motociclism. Comentariile astea nu cred ca au rost cred ca ajungea un simplu....R.I.P.

Odihnestete in pace NYONYO.........

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul avea peste 100 de kilometri la oră şi mergea pe o singură roată.

Altul care face de rusine comunitatea motociclistilor seriosi. :bash:

A cautat-o cu lumanarea si de data asta a gasit-o. :chair:

Era cel mai bun motociclist civil din Targu Mures.....era.....

Daca asta era cel mai bun motociclist si idolul altora mai tineri atunci sunteti meniti pieiri.

Lipsa de responsabilitate personala si sociala.

Omul a fost cel mai bun din Targu Mures pe toti ne punea la pamant cu experienta, profesionalismul si nu in ultimul rand cu eleganta lui in motociclism.

Comentariile astea nu cred ca au rost cred ca ajungea un simplu....R.I.P.

Un iresponsabil care si-a luat singur viata si care poate este responsabil pt viata altor motociclisti tineri care il idolatrizau si copiau.

Recunoasterea adevarului este dureroasa dar foarte necesara in supravietuirea de zi cu zi. Multi, foarte multi motociclisti acolo vad ca se "sinucid" si restul dau vina pe conservari.

Treziti-va si fiti responsabili pt ceea ce faceti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altul care face de rusine comunitatea motociclistilor seriosi. :bash:

A cautat-o cu lumanarea si de data asta a gasit-o. :chair:

Daca asta era cel mai bun motociclist si idolul altora mai tineri atunci sunteti meniti pieiri.

Lipsa de responsabilitate personala si sociala.

Un iresponsabil care si-a luat singur viata si care poate este responsabil pt viata altor motociclisti tineri care il idolatrizau si copiau.

Recunoasterea adevarului este dureroasa dar foarte necesara in supravietuirea de zi cu zi. Multi, foarte multi motociclisti acolo vad ca se "sinucid" si restul dau vina pe conservari.

Treziti-va si fiti responsabili pt ceea ce faceti.

Mai Los Angeles....tu poti sa te ocupi si cu altceva pe forumul asta?...sau numai cu durerea altora?

Tu nu intelegi ca un om a murit indiferent de imprejurimi si unora le doare...

...incearca si tu comentariile astea in alta parte poate la rublica ,,incepatori" poate nu o sa jignesti atati purtatori de doliu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altul care face de rusine comunitatea motociclistilor seriosi. :bash:

...

:( Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca!

Condoleante muresenilor, am auzit multe despre el si stiu ca sunteti toti in doliu.

offtopic @AndreiRN: daca ai reusit sa mai gasesti un forum de motociclism de unde sa nu fi (inca) dat afara, nu inseamna ca trebuie sa improsti si aici cu ... inteligentza ta. :mad:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut la stiri se vedea clar ca boul cu dacia a iesit mult in strada si nu l-a vazut deloc. Acum pentru ca motociclistul era pe o roata si cu viteza mult peste cea legala o sa-i scoata parte de vina. Cand esti pe o roata si-ti iese un gunoi ca ala in fata nu ai timp sa franezi in timp util. Sincer n-am nimic cu cei cu masina, daca pun la socoteala cat tine iarna la munte pot sa spun ca am mai multe ore cu masina decat cu motorul. Dar se vedea clar ai cui a fost vina aseara.

Ma oftic ca la stiri au spus direct ca motociclistul mergea pe o roata si ca avea viteza peste cea legala dar ca dobitocu' iesise ca vaca in mijlocul strazii, cu ochelari de cal si n-a acordat prioritate n-au spus nimic.

Ma oftic si cand aud de alte accidente pentru ca in loc de 1, 2, 3 (oglinda stanga, mijloc, dreapta) talanu' cateodata catadicseste sa se uite pe aia din mijloc. Sau ii vezi cum isi rabateaza oglinzile in parcare ca sa nu si le zgarie si peste 3 zile tot cu ele rabatate sunt, semn ca le-au folosit din parti.

RIP

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altul care face de rusine comunitatea motociclistilor seriosi. :bash:

A cautat-o cu lumanarea si de data asta a gasit-o. :chair:

Daca asta era cel mai bun motociclist si idolul altora mai tineri atunci sunteti meniti pieiri.

Lipsa de responsabilitate personala si sociala.

Un iresponsabil care si-a luat singur viata si care poate este responsabil pt viata altor motociclisti tineri care il idolatrizau si copiau.

Recunoasterea adevarului este dureroasa dar foarte necesara in supravietuirea de zi cu zi. Multi, foarte multi motociclisti acolo vad ca se "sinucid" si restul dau vina pe conservari.

Treziti-va si fiti responsabili pt ceea ce faceti.

cum poti sa vb asa ma ... nici macar nu l-ai cunoscut !pune-te in locu prietenilor lui sau in locu familelei sa fii atat de indureratde piedera cuiva ...si u sa vb aiurea ..ca si-a cautato cu lumanarea ! esti un nesimtit ! u esti o rusine pt comunitatea motocilistilor ! :chair: <-----asta e pt tine , meriti AndreiRN

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intr-adevar e trist pentru toti sa auzim ca a murit inca un motociclist dar unii mai mor si din prostie nu numai din vina conservarilo.eu pana acum am mers doar cu conserva ca am permis doar de o luna jumate(in care erau sa se urce 2 basculante peste mine) si in curand o sa imi iau si motocicleta pentru ca am microbul in sange,nu pot dormi noaptea ca numai la motoare ma gandesc si toata vara numai primtre motoare mi-am petrecut-o.ce s-a intamplat ieri a fost 90% vina motociclistului pentru ca daca era dupa legislatia noua incalca vreo 2 articole din start,depasirea vitezei regulamentare si ca era pe o roata pe drumurile publice,acum nu zic ca n-ar fi si vina chiorului de conservar dar fratilor cand stiti cum se comporta 99,99% din conservari si lumea merge cu 100 pe o roata in oras asta e sinucidere curata.va rog frumos ganditi-va 3 secunde ca motociclistul avea 50-60 la ora si mergea pe 2 roti iar conservarul nu se asigura sau avea timp sa-l vada,pai atunci in cel mai rau caz motociclistul avea si el timp sa observe conserva si sa reactioneze iar despre acest incindent nu s-ar mai fi auzit.ma gandesc numai la familia lui acum cat sufera,iar voi nu incercati sa-l urmati ca la cat de priceput era nu stia ca in oras nu se circula cu 100 pe o roata.toata experienta paleste in fata prostiei si inconstientei

numai bine.

semnat...un viitor motociclist

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altul care face de rusine comunitatea motociclistilor seriosi. :bash:

A cautat-o cu lumanarea si de data asta a gasit-o. :chair:

Daca asta era cel mai bun motociclist si idolul altora mai tineri atunci sunteti meniti pieiri.

Lipsa de responsabilitate personala si sociala.

Un iresponsabil care si-a luat singur viata si care poate este responsabil pt viata altor motociclisti tineri care il idolatrizau si copiau.

Recunoasterea adevarului este dureroasa dar foarte necesara in supravietuirea de zi cu zi. Multi, foarte multi motociclisti acolo vad ca se "sinucid" si restul dau vina pe conservari.

Treziti-va si fiti responsabili pt ceea ce faceti.

doare tare. dar macar acum e sus si se da pe o roata fara obstacole ruginduse sa nu patim si noi ca el

ISTEN NYUGTASSON NYONYO MISTER

DUMNEZEU SA TE ODIHNEASCA NYONYO MISTER

--- POSTAREA A FOST CURATATA DE CONTINUTUL NEDEMN DE ACEST FORUM --- f_zoltan

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta a luat o intorsatura urata. Pacat ca sunt unii care blameaza,.......dar cine sunt ei ca sa judece? cu ce drept? au fost langa el in ultima clipa? sau macar l-au cunoscut? vorbe aruncate cu usurinta. Regret ca nu l-am cunoscut, sunt sigur ca a fost un om deosebit, atata timp cat altii la varsta lui stau la cozi sa i-a medicamente compensate.

Toti ceilalti, lasati sufletele astea marunte sa se bucure daca doar asta stiu. Este un proverb care spune" Doar magarul loveste cu copita leul mort "

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...