Mergi la conţinut

tg. mures......mortal....la 54 de ani...pe un R1 rosu


orlando

Recommended Posts

bine zici tex ....ar trebui sa-si retraga cuvintele ! dupa mine ! pacat ca nu e din oras ..car ar fii vai de capu lui ! atat imidoresc sa-si retraga cuvinetele alea de 2 lei !

fratilor din toata tara ..suiti-va pe motoare si veniti la tg-mures sa aduceti un ultim omagiu lui Nyonyo !!! si cei care vb aiurea sa vina sa vada ce e inseamna un om respectat in oras !veiniti aici si comentat in halu in care atzi vb pe forum ...sa vedem va tine ? asa ca mai avetzi timp sa luati gecile sa spalati motoarele si sa venitit aici ! pt Nyonyo !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am curatat acest topic de intreg continutul injurios, am lasat doar ideile, contradictorii intr-adevar, care au fost exprimate. Va rog sa pastrati limitele decentei in postari, daca nu din respect unul pentru celalalt, macar din respect pentru cel in memoria caruia a fost inceputa discutia.

Dumnezeu sa-l ierte! Daca a gresit oricum nu e in competenta noastra sa-l judecam. Oricare din noi putem gresi la un moment dat, pacat ca un om, model pentru unii, dupa cum se pare, a plecat dintre noi inainte de vreme. Unii vom invata din greseala lui, altii ii vom pastra pioasa amintire, oricum sa nu uitam ca prima si de fapt singura victima este chiar el. Imaginea motociclistilor, parerea altora despre noi, comunitatea motociclista si pata de pe obrazul ei sunt de fapt apa de ploaie in cazul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai tragic lucru este ca Nyonyo a FOST............si nu mai este

Si fie ca orice motociclist care se ridica pe o roata in trafic fara sa se asigure sa aiba in fatza ochilor acest accident. Numai asa veti deveni motociclist si nu doar un pericol public de care soferi se tem.

AndreiRN -Mic motociclist-Shi mai mic om

Iti doresc tie si tuturor motociclistilor sa te bucuri de acest hobby macar pe jumatate cat am avut eu parte. :beer:

pacat ca nu e din oras ..car ar fii vai de capu lui!

veiniti aici si comentat in halu in care atzi vb pe forum ...sa vedem va tine?

Am foast in Tg Mures acum doua luni si mi sa parut un loc linistit cu oameni civilizati.

Amenintarile cu violenta sunt imature.

.......dar cine sunt ei ca sa judece? cu ce drept?

Motociclisti cu experienta care cu tristete asista cum uni confrati in pasiune isi arunca viata de dragul spactaculosului si al vitezei necontrolate. Cu dreptul de a atrage atentia celor ce au ramas in viata ca astfel de comportament este inacceptabil. Daca in loc de dacie era o mama cu doi copii de mana? Pe o roata nu vezi ce lovesti prea bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altul care face de rusine comunitatea motociclistilor seriosi. :bash:

A cautat-o cu lumanarea si de data asta a gasit-o. :chair:

Daca asta era cel mai bun motociclist si idolul altora mai tineri atunci sunteti meniti pieiri.

Lipsa de responsabilitate personala si sociala.

Un iresponsabil care si-a luat singur viata si care poate este responsabil pt viata altor motociclisti tineri care il idolatrizau si copiau.

Recunoasterea adevarului este dureroasa dar foarte necesara in supravietuirea de zi cu zi. Multi, foarte multi motociclisti acolo vad ca se "sinucid" si restul dau vina pe conservari.

Treziti-va si fiti responsabili pt ceea ce faceti.

Nostradamus...Invatatorule...iar te-ai pogorat printre noi??Pai tu crezi ca omul asta era ca tine sa-si taraie basinile pe-un harley obosit?? ALIEN...lasa-ne!! :mega_shok:

Sa-i fie tarana usoara!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rugam pe andrei rn sa-si stearga postul si uitam de toate comentariile astea care nusi au rostul!

trebuie sa fim uniti!

inca odata rog pe andreirn sa stearga postul cu "face de rusine comunitatea moto "

Iti inteleg durerea si imi dau seama prin ce treci dar ascunzand adevarul nu se rezolva nimica ci doar se perpeteaza acest sacrificiu uman la nesfarsit. TREBUIE sa va ganditi si logic si fiecare motociclist sa analizese astfel de sacrifici (ca accident nu-l pot numi) ca sa aiba si ei un viitor placut pe doua roti.

Adevarul doare cel mai taredar un barbat il priveste in fatza si invata din greselile altora. :beer:

Uniti sa fie lumea in lucruri pozitiva nu in ceea ce se poate termina in accidente tragice.

Daca vedeti un amic riscandu-si viata sau a celor din jur calcati-va orgoliu in picioare si spunetii adevarul.

Asa prietenie si asa unire este nevoie.

doare tare. dar macar acum e sus si se da pe o roata fara obstacole ruginduse sa nu patim si noi ca el

Da, daca ar putea sa va dea un sfat v-ar zice sa nu faceti ca el ca nu merita.

...incearca si tu comentariile astea in alta parte, poate nu o sa jignesti atati purtatori de doliu.

Fie ca aceasta jignire sa puna pe ganduri macar UN MOTOCICLIST care sa nu-si arunce viata pt un hobby superb. Sa se bucure de el.

AndreiRN: daca ai reusit sa mai gasesti un forum de motociclism de unde sa nu fi (inca) dat afara, nu inseamna ca trebuie sa improsti si aici cu ... inteligentza ta.

Adevarat graiesti dar poate, pote se gaseste un motociclist care prefera logica in comportarea lui in schimbul sentimentelor puternice.

Nu va mai sacrificati pe carosabil.

cum poti sa vb asa ma ...

pune-te in locu prietenilor lui sau in locu familelei sa fii atat de indurerat de piedera cuiva

esti un nesimtit !

esti o rusine pt comunitatea motocilistilor!

Cu logica, sange rece si nepartinitor si inteleg ca tu vb cu inima indurerata si capul buimacit de durere.

Le doresc din tot sufletul sa invete ceva pozitiv din acest sacrificiu pe care nimeni sa nu-l mai repete.

Asa este dar sper ca macar unul sa se trezeasca.

Daca te referi la motociclisti ce merg pe o roata cu viteza prin trafic eu nu ai consider in comunitatea motociclistilor seriosi. Scuze.

Pai tu crezi ca omul asta era ca tine sa-si taraie basinile pe-un harley obosit??

Fie ca si tu sa ai parte de un Harley candva in viata ta pe motor. Eu l-am dat acum 15 ani in urma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AndreiRN, te rog nu mai pune paie pe foc. Ti-ai spus punctul de vedere, nu esti singur in ceea ce sustii, dar nu are rost sa o mai lungesti pe topicul asta. Cateodata e obositor sa tot fii Gica contra. La Targu Mures cred ca e jale mare acum.

Baieti, faptul ca AndreiRN e p'afara nu-l face mai putin motorist sau mai putin membru al forumului. E copilareasca chestia asta, ca cel mai important argument sa fie "Alien, mergi in SUA, tu n-ai mancat salam cu soia". E un forum in care toti ne exprimam parerea, si deobicei parerile noastre nu sunt unanime, asa ca nu vad rostul offtopicelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un moment foarte trist pt noii din TG MURES

Si este foarte dureros sa vezi ca alti care poate nici 1 la% nu au rulat cu motocicleta cat a mers NYONYO!

ESTE O RUSINE SA VORBESTI ASTFEL!!!!

Era un profesor,primul motociclist civil cu renume,cand eram copilas in ani 84'' 85''NYONYO ERA UN SFANT AL ORASULUI,mergea cu un CZ sute de metri pe o roata,ESTE SI O SA RAMANA O LEGENDA AL ORASULUI!!

Avea un simt al umorului de neuitat,era tatal al 5 copii,era de gasca,era super,doar din pacate numai era.

post-8287-1157855480_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citind postarea lui Zolexxxxx imi aduc aminte ca si Indian Larry a murit executand mers in picioare pe saua chopperului. Only the good die young, asa canta Iron Maiden. Fie ca lucrurile bune pe care le-a facut sa ramana de exemplu tinerilor motociclisti mureseni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Este un moment foarte trist pt noii din TG MURES

2. ESTE O RUSINE SA VORBESTI ASTFEL!!!!

3. era tatal al 5 copii, era de gasca,

1. Adevarat spui si este de inteles.

2. Sinceritatea dura sa nu aduca rusine nimanui si niciodata.

3. Si a meritat? Treziti-va si ajutati pe cei din jur carora le place riscul. Organizati-va pozitiv.

Andrei, pierzatorule...sau "L'' pana nu te bate unul nu te lasi..tu ai fost la medic?

Violentule Wanabe, sunt eu si medic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un moment foarte trist pt noii din TG MURES

Si este foarte dureros sa vezi ca alti care poate nici 1 la% nu au rulat cu motocicleta cat a mers NYONYO!

ESTE O RUSINE SA VORBESTI ASTFEL!!!!

Era un profesor,primul motociclist civil cu renume,cand eram copilas in ani 84'' 85''NYONYO ERA UN SFANT AL ORASULUI,mergea cu un CZ sute de metri pe o roata,ESTE SI O SA RAMANA O LEGENDA AL ORASULUI!!

Avea un simt al umorului de neuitat,era tatal al 5 copii,era de gasca,era super,doar din pacate numai era.

ZOLEXXXXX te rog fa-mi si mie rost de numarul te telefon de la familia lui nyonyo sau de adresa unde sta familia lui.Vreau sa ajung urgent la Tg Mures .Acel motor yamaha YZF R6 il cumparase de la mine si inca nu l-am radiat si trebuie sa ma duc sa iau legatura cu familia lui sa vedem ce facem.poti sa-mi dai si mail la faf_r6@yahoo.com cu detali .

Dumnezeu sa aibe grije de el acolo sus era un om foarte bun si foarte omenos.

Si acum pt Los Angeles : poti sa mergi cu 50 km/h si sa dea un tir in tine .Si daca am vazut eu bine aveai sau ai un cheoper ,u cu ala nu poti sa faci ce fac alti cu motoare de viteze si nu e aceasi tentatie.Macar ar trebui sa taci ,doar sa intamplat o tragedie ,nu conteaza din vina cui a fost.Ni se intampla aproximativ la toti cu motoare de viteza sa mai sarim calul cateodata.Din cate am vazut eu aici u nu stiu decat sa arunci niste cuvinte urate cand alti sunt plini de durere .Sa ai grije de tine si sa nu ai parte de asa ceva .

Usor pe curbe !!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei si prietenilor pt imensa pierdere suferita.

Daca primesc un nr de telefon voi suna sa-mi ofer condoleantele si verbal.

Fie ca macar unul din noi sa invete o lectie salvatoare din aceasta tragedie.

De mic copil am avut motoare in cap si am fost norocos sa am cam tot ce-mi doresc ca motociclist.

Dar am fost norocos, si acuma precaut.

Acuma conduc un VFR cel mai des dar cu teama il folosesc pt ca stiu ce poate face.

R.I.P.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante familiei si prietenilor pt imensa pierdere suferita.

Daca primesc un nr de telefon voi suna sa-mi ofer condoleantele si verbal.

Fie ca macar unul din noi sa invete o lectie salvatoare din aceasta tragedie.

De mic copil am avut motoare in cap si am fost norocos sa am cam tot ce-mi doresc ca motociclist.

Dar am fost norocos, si acuma precaut.

Acuma conduc un VFR cel mai des dar cu teama il folosesc pt ca stiu ce poate face.

R.I.P.

Bravo mai AndreiRN ,vezi ca se poate vb si frumos.Tiam scrie eu tie ,daca nu ai avut acident pana acum nu inseamna ca esti foarte bun ,pur si simplu ai avut noroc sa nu iti iasa un prost in cale in mai putin de 10 m.Bv inca o data pt ce ai putu sa scri mai sus. Si nu uita USOR PE CURBE ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vezi ca se poate vb si frumos. daca nu ai avut acident pana acum nu inseamna ca esti foarte bun, sa nu iti iasa un prost in cale in mai putin de 10 m.

Vorbitul frumos perpetueaza macelul pe asfalt. Dar eu intotdeauna vb frumos doar ca intelegeti realismul direct ca ceva rau. Mi-am avut portia de accidente si nu am nici-o aspiratie sa fiu cel mai bun ci sa ma bucur in sa cel mai mult. Da, nu mi-a iesit inca unul in fatza asa dar mi-a iesit una pe care am lovit-o prin derapare cu 10km/h. In fatza tatalui ei. Mai sa o ia si la bataie biata copila.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un moment foarte trist pt noii din TG MURES

Si este foarte dureros sa vezi ca alti care poate nici 1 la% nu au rulat cu motocicleta cat a mers NYONYO!

ESTE O RUSINE SA VORBESTI ASTFEL!!!!

Era un profesor,primul motociclist civil cu renume,cand eram copilas in ani 84'' 85''NYONYO ERA UN SFANT AL ORASULUI,mergea cu un CZ sute de metri pe o roata,ESTE SI O SA RAMANA O LEGENDA AL ORASULUI!!

Avea un simt al umorului de neuitat,era tatal al 5 copii,era de gasca,era super,doar din pacate numai era.

Fara suparare ... un SFANT?!?!?!?

Politia zice altceva.......

"Ce, am mers prea repede .... nu, ati zburat prea jos"!

Ceasul s-a oprit la 130 ... nu e un pic cam mult ? Asta e viteza max pe autostrada .... nu in oras pe o strada aglometata, la o ora de varf.

Si pe o roata...si cu extasy la bord ... no frate, asta da sfant !!!

Si unde mai pui ca in zona aia erau foarte des echpaje de politie cu radare .. da' lui de ce i-ar pasa?!?!?!

Si conservarul nu a avut nici o vina .. s-a oprit regulamentar ca urma sa schimbe sensul de mers.

motociclistul pur si simplu l-a observat prea tarziu ... la viteza aia nu e de mirare.

Si inca o data ... pe o roata!!!!

Si echipamentul cred ca era si ala pe acasa ... de doar era prea cald... oricum nu l-ar fi salvat ce-i drept.

Dar, sa faci la 54 ani ghidusii pe care eu le faceam la 17 cu bicicleta ... come on , fiti realisti,

la urma urmei nu a suferit si a murit facand ce-i placea mai mult....a riscat atatia ani acum a veni momentul platii.

Asta e .... nu suntem nemuritori.

Si pt mine un motociclist BUN e cel care conduce preventiv, repede si SAFE !!!

Asa ca nu va pot impartasi convingerea ca era cel mai bun.

Si imi aduc aminte ca acum 3 ani la fel a murit unul cu o Yamaha R1 sau R6 , dar atunci un conservar nu i-a acordat prioritate.... dar si el avea in jur la 130 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(fireste tot in oras pe un drum aglomerat)

NU VREM NICICUM SA INVATAM LECTIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VITEZA EXCESIVA UCIDE....

UITATI-VA LA RUBRICA ACCIDENTE si vedeti cati au murit in Rom. numai cu R1 sau R6 !!!

Si acel care dupa ce a facut un weelie a cazut si i-a zburat casca din cap, ca nu o avea legata....

nu a trecut mult de atunci , dar indeajuns de mult ca sa uitam !!!

RIDE SAFE AND SOUND ... and fast too ...

R.I.P.

Stiu ca o sa ma injurati dar AndreiRN are si el partea lui de dreptate....

Invatati din astfel de accidente si daca conditiile din trafic nu premit , luati un pic mana din gaz!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze ca adaug si eu cate cuvinte...

Subscriu celor spuse mai sus...si in cazul de fata sa faci "giumbuslucuri" cu motorul,oricat de priceput ai fi nu inseamna ca faci asta pt placerea ta(de fapt nu vad unde e distractia aici)...cred ca vrei sa faci impresie,sa provoci uimire...iti plac chestiile astea du-te intr-un loc safe,mergi la adunari unde locul poate sa-ti permita sa faci asa ceva(unde este cazul).

Am inteles ca facea asta de f. mult timp...a cautat tot timpul cred sa-si depaseasca limitele...

Asta e...sa fie primit Acolo Sus unde va gasi linistea... =((

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca o sa ma injurati dar AndreiRN are si el partea lui de dreptate....

Invatati din astfel de accidente si daca conditiile din trafic nu premit , luati un pic mana din gaz!!!!

O lumina in intunericul de acolo.

Au mai fost cativa care au preferat sa fie logici in ciuda momentului trist dar au postat cu teama si restrangere.

Dar cred ca doar 10% prefera gandirea lor in loc sa urmeze turma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil de aceea restul de 90% vom muri in chinuri groaznice daca nu vii tu sa ne luminezi cu intelepciunea ta. Pacat ca ai fost prea devreme in vizita in Romania, sunt curios cum mai dadeai tu fata cu baietii de la Targu Mures carora le-ai respectat in mod atat de elegant durerea. Ca in discutie nu s-a pus pana la urma parerea ta ci modul de exprimare. La parere aveai dreptul, la halul in care ai zis-o nu. Scavenger am zis deja ca esti, vezi daca termenul huaquero iti zice ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vom muri in chinuri groaznice daca nu vii tu

Ca in discutie nu s-a pus pana la urma parerea ta ci modul de exprimare.

vezi daca termenul huaquero iti zice ceva.

Esti ironic incercand sa dai un raspuns logic dar .....

Da, sintaxa te-a atacat pe tine asa de rau ca ti-ai pierdut capul. Si eu am fost direct si simplu.

Esti off topic dar numai pe mine ma acuzi de asa ceva.

Nu cunosc cuvantul "huaquero" si mi-ar face placere sa-mi explici tu ce inseamna.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zoli vorbim noi destul dar aici tre sa accepti ca motosadik are dreptate si oarecum si andreiRN... poate tonul e prea violent dar asa cum am scris si eu aici e dureros cnad se intampla un accident si desi provoaca multa durere trebuie sa fim realisti .. viteza, mers pe o roata, oras.. parca prea multe..

piloti spun ca numai cei foarte buni si cei foarte prosti mor... omul asta din cate am inteles era foarte bun.. se intampla si tre sa invatam din greselile altora

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.

×
×
  • Creează O Nouă...