Mergi la conţinut
AndreiRN

distractiv Topicul lui Andrei RN

Recommended Posts

Degeaba ai garaj daca nu ai minte. Intr-o tzara plina cu prosti, tu esti imparat. Felicitari :fuck:

Doamne cat de bine ti a zis o bah parvenitule!Ce fata(mecla ca sa intelegi si tu)de taran ai!Traiasca "imparatul"!!! :beer: pentru puiu'mic....iar pentru "imparat"multe urari de bine :fuck::fuck::fuck::fuck::fuck::fuck: si multa sanatate :swoon2::skull::puke: !!!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Oauuuu, cate hiene s-au strans la omor dar cand e vorba de ceva constructiv si responsabil unu nu se arata.

1. as sti ca am dat tot ce-am avut mai "bun" din mine

2. ai creier de gaina,

3. TU CHIAR N-AI ALTCEVA MAI BUN DE FACUT??

1. Oauuu, si daca imi dai mie ce e bun din tine ce ii mai ramane Cocoselului? :throb:

2. Sar tu ai vazut in viata ta un creoer de gaina?

3. Da, pauza de pranz trebuie sa fie placuta si langa tine e mai bine ca oriunde.

Felicitari

Mersi Cocosel. :beer:

1. sa-tzi trag la muhe

2. ti-am sters contul cand ai incetat a mai fi haios si ai sarit calul

3. nu cresc balene draq

4. patrie mama

5. acum 10-15 ore nu imi permiteam sa ma joc cu pestisorul caci te-ai fi trezit cu stropi pe fatza si m-am gandit ca te vede balena aia mica si blonda si eshueaza draq prin poola pe la vreunul...

carnaciorule fara bilutze...

Oauuuuu. la asta nu ma asteptam. Parca sunt cuvintele lui Bubu sau R1der dar nicidecum ale lui Wizzie. Imi facusei o impresie mai buna dar poate am gresit eu sau posteaza Bubu in locul tau. El sa mai luat vulgar de fata mea dar la tine nu ma asteptam niciodata. =((

Nu am cuvinte.

esti sigur ca aia e fiica-ta??? nu prea seamana cu tine. si am auzit ca postastii sunt la mare cautare acolo....

Da, sunt sigur. Mama mea este tot cu ochii verzi si blonda. Postasul meu e japonez si ai vazut prea multe filme.

Aha Wizzie, tu estu unul din legionarii care l-ai dat afara pe elementul american?

Nicidecum, Wizzie a fost baiat finut dintotdeauna dar banuiesc ca si-a deschis Bubu cont cu asa nume ca nu-mi pot imagina o schimbare asa de drastica. Legionari le-am zis Razboinicului de Ceara si Pasarea Inteleapta.

f*tu-i in gura sa-i f*t" :)

ce mama draq, pierdem timpul cu toti idiotii??

iar la cat de imbecil e

pute draq de acolo.

Incredibil.

OK asa o sa fac

Scuze fata de ceilalti

Da, asta e studentul meu cel ascultator. :beer:

multe urari de bine :fuck::fuck::fuck::fuck::fuck::fuck:

Ma spurcatule, l-ai sarutat pe gura pe Wizzie de l-ai molipsit?

Hiena biciclista cand ai fugit de acolo il injurai de mama focului.

deja-vu....

Life is fun. :beer:

Link la postare

Andrei...ai suferit mult in copilarie :aggressive: ai un comportament'' esti dubios...esti scandalos'' ...daca as fii langa tine te-as bate rau..animal pervers ce esti...la-i facut criminal pe Paul ...hhhhhhhuuuuuuuuuuaaaaaaaa

Link la postare

care ai avut nesimtirea sa postezi cu ID-ul meu si sa-l footzi in bot pe cel mai bun amic virtual pe care il am eu???

Te pupa tata... :D

Link la postare

......XANAX...doua tablete de trei ori pe zi...

...doza trebuie ajustata in functie de raspunsul pacientului...

....in cazul tau probabil ar trebui sa iei ambele blistere....sa auzim numai de bine! :air_kiss:

...Daca iti rozi mustata in timp ce citesti posturile....e grav!

hai...fii cuminte si da o fuga pana la drugstore...tie o sa-ti dea si fara prescriptie :blum:

Link la postare
1. Andrei...ai suferit mult in copilarie

2. esti dubios...esti scandalos''

3. daca as fii langa tine te-as bate rau.

4. la-i facut criminal pe Paul

O sa va raspund la toti si chiar cu placere stiind ca dialogurile sunt intotdeauna educative.

1. M-ai mai intrebat asta inainte si ti-an spus ca am avut o copilarie memorabila si placuta. La 19 ani am plecat intr-o aventura peste ocean si viata a decurs placut si palpitant in acelasi timp. Va doresc si voua sa aveti parte de 10% din aventurile mele.

2. Da, pt tine si cei ca tine un raspuns direct si fara ocolisuri poate fi dubios si te inteleg.

3. Tu nici in vis nu poti intra intr-o competitie fizica cu mine si cat despre atacurile verbale te vor relaxa un pic.

4. Nu eu l-am facut ci el sa facut singur. Pe un alt forum se spunea ca ar fi la a doua victima prin accident. Fosta prietena cica a decedat cu el la volanul masini dar voi stiti mai bine ca mine.

care ai avut nesimtirea sa postezi cu ID-ul meu

Te pupa tata..

Daca esti chiar tu Wizzie inseamna ca te-ai schimbat mult si nu in bine.

Da, mi-ai putea fi chiar fiu dar ai luat o cale gresita. :chair:

XANAX...doua tablete de trei ori pe zi...

hai...fii cuminte

Daca mi le dai tu cu manutzele tale atunci le iau.

Ce ti-ar mai sclipi ochii de bucurie. :throb:

avionul ala al tau e gadget sau device?

Cocosel, tu ai decupat o motocicleta din reziste si te joci cu ea prin camera?

Îi divais ...., ghedjăt.

??? limbi straine pt mine.

Poate imi traduci.

Link la postare

zoli a facut o gluma pe care nu o sa o intelegi daca nu vii aici sa asculti un ardelean care are o emisiunea radio de dimineata .. tare emisiunea.

andrei .. desi uneori iti impartasesc puntele de vedere (uneori nu mereu) te-as sfatui, pentru o mai buna desfasurare a lucrurilor sa o lasi mai moale.. ar fi un bine pentru toti .. nu crezi ?

incearca sa iti exprimi parerile putin mai moderat si sa nu mai fii atat de acid .. oricum in momentul asta este o lupta si nimeni nu va ceda si fiecare va dori sa impunga mai tare .. hai sa revenim la motoare ca nu e un forum pentru socre..

Link la postare
??? limbi straine pt mine.

Poate imi traduci.

N-are rost, e hazos numai pentru cei ce sunt in tara, e ca si salamul cu soia, oricum nu ai pricepe nimic. Poate asa pricepi ca si parlitii de noi putem sa ne simtim bine aici, nu tre'sa avem casa cu piscina. Si aventura de a trai in tara, de a fi motorist in tara e mult mai fascinanta. Tu ai devenit produsul civilizatiei Mc Donalds si nici macar nu-ti dai seama de asta. Daca viata ta ar fi asa de completa in California, nu ai sta tu pe forumul asta, ai fi pe sosele cu una din Honde, ai fi la o bere cu prietenii, ai trai si tu viata ta. Cred ca de fapt esti un personaj tare trist...

Cred ca esti misogin. Wizzie a folosit cuvinte grele si nu l-ai tratat asa de sus si atat de jignitor ca pe CristinaAmandina.

Link la postare

Doamne Andrei cat ma faci sa rad...Inca nu s a cracanat de ziua?Tot pe net stai???Poate o 9 pana de curent acolo in America ne ar aduce o linishte si o pace sufleteasca mult asteptata de noi"comunistii"!Sa auzim numai de bine despre tine(de preferat la Stirile de la ora 5...ex. Astazi....cel mai mare idiot de pe planeta asta plina de comunisti si a dat duhul in timp ce se plimba cu cele 7 honde pe langa piscina pe care o avea in curtea vilei cu 7 etaje din cea mai luxoasa zona a ...Californiei) :fuck:

Link la postare
andrei .. desi uneori iti impartasesc puntele de vedere, te-as sfatui, sa o lasi mai moale.. ar fi un bine pentru toti .. nu crezi?

oricum in momentul asta este o lupta.

Thx. Ma voi modela dupa atacurile primite dar o fac in gluma ca nu am nimica cu nimeni.

Da, vad ca multi o iau prea in serios cand e de gluma si invers, ei glumesc cand e treaba fff serioasa.

Poate asa pricepi ca si parlitii de noi putem sa ne simtim bine aici, nu tre'sa avem casa cu piscina.

Si aventura de a trai in tara, de a fi motorist in tara e mult mai fascinanta.

Tu ai devenit produsul civilizatiei Mc Donalds.

nu ai sta tu pe forumul asta, ai fi pe sosele cu una din Honde, ai fi la o bere cu prietenii, ai trai si tu viata ta.

Cred ca de fapt esti un personaj tare trist...

Wizzie a folosit cuvinte grele si nu l-ai tratat asa de sus si atat de jignitor ca pe CristinaAmandina.

Dar nu m-am indoit niciodata ca se traieste bine si acolo si nu stiu de unde ai scos asta, si multe altele. Nici eu nu am piscina si nu-mi doresc fiind prea mult de ingrijit. Merg la sora cand am chef sau la cativa amici care au. Cat de fascinanta iti e aventura acolo nu ma indoiesc doar ca asa este cand orizontul este mai redus. La McDonalds nu am fost cred ca de vreo 5 ani ca nu ma atrage. Prefer mancarea mexicana sau chinezeasca dar gatesc si eu destul de bine. Adica daca tu esti pe forum cu orele ai renuntat sa-ti traiesti viata? Am si eu cate o ora pauza la munca si cu placere ma joc pe aici cateodata.

Wizzie ma uimit prin cuvintele lui pt ca am vb cu el mult si mi-a facut o alta impresie. Cuiar mi-a scris cat de dezamagit este ca a trebuit sa dispar de pe forumul lui ca (zice el) am fi putut face un forum tare cu informatiile mele. Da, aici am evitat sa postez despre motociclete si motoare si partea techinica al acestui sport din anumite motive. Eu nu cred ca am zis nimic jicnitor Cristinei ci doar iti place sa zici asta ca sa arunci cu noroi. Cristina e chiar dulce.

1. Doamne Andrei cat ma faci sa rad...

2. Inca nu s a cracanat de ziua?

3. Poate o pana de curent acolo in America ne ar aduce o linishte

1. Ma bucur ca te amuz un pic inainte de culcare.

2. Tu cam socotesti gresit. Sunt 10 ore in urma nu inainte si la mine este doar pranzul acuma.

3. Am fost norocos si pana de curent nu am avut niciodata dar daca vine nu-mi fac grija ca am generatorul de la motorhome la nevoie. Dar nu vad cum ai avea tu liniste daca e pana de curent intr-o tara asa de mare.

Link la postare
Dar nu vad cum ai avea tu liniste daca e pana de curent intr-o tara asa de mare.

Pai aveam liniste...stiind ca nu o sa mai intri tu pe forumu'asta plin de comunisti!Dar am uitat ca tu cu banii tai....ca d'eh...ai 7 honde...vila cu piscina....(degeaba le ai ca minte nu ai)iti permiti orice...chiar si un generator! :fuck:

1. Ma bucur ca te amuz un pic inainte de culcare.

Inaintea de culcarea cui???Sa nu mi zici ca dormi dupa amiaza!!!Si totusi....tu te referi la culcarea mea! :fuck: aici o sa te dezamagesc putin pentru ca...la noi e "de abia"23:19...ceea ce inseamna ...pentru un om tanar inceputul zilei!Noi de abia la ora asta incepem sa petrecem...bune si nebune!Dar probabil ca la voi (la spitalu'de nebuni) la ora asta va da niste calmante si va baga la somn! :fuck:

Link la postare

Acum i-mi dau seama ca, daca Nea Andrei ar fi fost in tara, ar fi fost un fruntas al P.R.M-ului. Medicamenteeeeeeeeeee, medicamenteeeeeeee.

Link la postare
1. aveam liniste...stiind ca nu o sa mai intri tu pe forumu'asta plin de comunisti!

2. iti permiti orice...chiar si un generator!

3. tu te referi la culcarea mea! aici o sa te dezamagesc putin pentru ca...la noi e "de abia"23:19...ceea ce inseamna ...pentru un om tanar inceputul zilei! Noi de abia la ora asta incepem sa petrecem...bune si nebune!

1. Deci eu iti stric linistea si pacea sufleteasca. De fapt stiam asta de cand ma urmaresti de pe un forum pe altul.

2. Offfff, orice motorhome vine cu generator si unul nou e $300

3. Da, imi aduc aminte ca tu te distrezi n fatza monitorului pana si vinerea seara si imi aduc aminte cand ne injuram(eu la servici) pana picai de somn. :chair: Get a real life.

daca Nea Andrei ar fi fost in tara, ar fi fost un fruntas al P.R.M-ului.

OK, nu sunt la curent cu politica de pe acolo.

Link la postare
3. Da, imi aduc aminte ca tu te distrezi n fatza monitorului pana si vinerea seara si imi aduc aminte cand ne injuram(eu la servici) pana picai de somn. :chair: Get a real life.

Noi la chestia asta spunem ca "o freci la locul de munca" . La voi cum se spune? :beer:

Link la postare
1. Deci eu iti stric linistea si pacea sufleteasca. De fapt stiam asta de cand ma urmaresti de pe un forum pe altul.

Ma "scufunzi" parvenitule.Singuru'forum pe care-l frecventez este Pro-Bike!!! :fuck:

OK, nu sunt la curent cu politica de pe acolo.

De fapt eu de abia ajung acasa cand incep sa postez!Idiotule!Spre deosebire de tine, noi astia mai comunisti mai si muncim!Ca vrem si noi ca orice "american"sa avem cel putin 7 honde si macar o vila cu piscina!Si pentru cultura ta generala orele mele de somn(dintr o noapte) echivaleaza cu numaru'neuronilor tai!Sper ca ti ai dat seama ca nu dorm decat 2-3 ore pe noapte! :fuck:

Link la postare

bun ..

am recitit cateva topicuri care au dus la scandaluri si jigniri .. acum sa va spun parerea mea (cu riscul de a ma injura voi , dar oricum nu voi raspunde)

legat de topicul cu un tip care a iesit pe contrasens si s-a izbit de o masina ..

andreiRN a zis ca sinucidere si crimia.. a folosit cuvinde dure, DAR sunt de aceeasi parerea..

am sustinut acelasi lucru eu, acum mai multa vreme la un accident de busa cand motorul a zburat si a omorat un taran pe camp. taranul ala avea 4 copii ... toata lumea si-a intordus organele genitale in drumurile care nu sunt bune pentru viteze de 300 dar nimeni nu a tinut cont de un pasager mort si de un om caruia i-a aterizat un motor in cap .. toata lumea m-a laut cu durerea familiei pilotului .. sincer mi se cam rupea in paispe de familia aluia.. sunt 4 copii orfani, si inca o familie indoliata ..

sa revin .. acolo ii impartasesc punctul de vedere si i idau dreptate , poat ecu amendamentul ca trebuia sa fie mai domol.. sunt cuvinte pe care le gandeam dar din cauza lumii nu aveam curaj sa le spun ..

legat de accidentul de la targu mures.. iar ii dau dreptate .. omul ala avea peste 100 pe o roata .. putea s ainre in mine cand conduc masina.. eu am spus lucurrile mai voalat, el a avut tupeu sa le zica pe nume.. si toti i-au sarit in cap..

zoli .. (ca te vad online aici) eu la fazele astea ii dau dreptate.. chiar ma lasa rece un om care moare dintr-o gresala a lui.. sincer ma lasa rece... mai ales ca nu il cunosc..

si de aici incepe discutia..toata lumea ca e nesimtit ca e dobitoc ... parerea mea e ca a spus (desi violent si i-am reprosat lcurl asta) lucrurilor pe nume..

acum .. mai tineti minte discutia cu conxanelu de acum 2 ani parca ? sau un an ... il intreb pe zoli ca restul nu erati . cate zeci de pagini au fost ? cate injurii ? cate a indurat si a dat BOC ? ce a fost atunci ? dupa aia ne-am linistit ..

deci se face pace ?

nu o sa fie niciodata linste daca tot injuram si nu cedam ..

bubu cel fara motor zice :!Idiotule!

pai cum pana mea un om normal sa nu riposteze.. mi se pare ca prea toata lumea l-a inconjurat si il impunge si normal ca riposteaza uneori cam urat si poate vulgar ..

legat de jignirile aduse romaniei si romanilor nu ma deranjaza.. imi este oficial rusine ca sunt roman oriunde am mers un eurpa.

nu am citit toate posturile ca am si eu o viata .. dar eu as zice sa se faca pace..sa termine toti cu jignirile.. si pace buna.. incepem de la 0 ..

ps : daca am face selectie in functie de inteligenta as ramane singurul user al forumului ..asa ca trebuie sa ne acceptam .. din puntul meu de vedere cam 70% de aici sunt retarzi .. sa imi fie cu iertare.. sper sa va gasiti in aia 30% :))

Link la postare

Este si nu este cum zici tu. Nici una din faze nu e ca cea cu Hayabusa. Am un bun prieten in Targu Mures care a ajuns la locul accidentului la 10 minute dupa ce s-a produs. Descrierea lui nu se potriveste deloc cu ceea ce s-a scris aici.

a. Fiecare martor a povestit altfel ce a vazut, unii au zis de viteza mare si de mers pe o roata, altii au zis ca mergea normal si nu foarte tare. Dupa stricaciunile de la motor si de la Dacie s-ar deduce ca impactul a avut loc la o viteza intre 50-80 km/h. Privitor la viteza omului, stim cu toti ca tanti Lina de la coltul strazii, auzind niste tobe fara site si vazand o motocicleta ar fi gata sa jure oricand cu mana pe inima ca avea doua sute la ora. Mentionez ca nu au fost martori motoristi la fata locului, descrierile de mai sus erau ale celor de pe strada.

b. Rolul Daciei e neclar, ce se stie este ca de pe banda de stationare de la marginea drumului, unde era oprita, a ajuns dintr-o data e banda a doua de unde venea motocicleta. Ca circumstantele sa fie si mai dubioase, am inteles ca pe banda intai circula o alta masina care ar fi lasat Dacia sa iasa. E posibil ca cel cu Dacia sa fi incercat sa incomodeze cat mai putin pe cel de pe banda intai si sa fi avut proasta inspiratie de a trece direct pe banda a doua.

Informatiile de mai sus sunt la fel de "la mana a doua" cum au fost toata cele postate despre accidentul de la Targu Mures, ceea ce vreau sa demonstrez e ca situatia nu era nici pe departe asa de clara cum pareau la prima vedere, dar prietenul nostru californian si-a permis sa faca victima inconstienta si sinucigasa.

La fel ca in situatia asta a decurs si topicul "Galati", prima postare a descris incidentul ceva de genul asta: motoristul a pierdut startul, si ca sa faca pe desteptul a incercat un wheelie care nu i-a iesit, asa ca a omorat una-doua persoane si a ranit aletele cateva. Andrei a decis ca e vorba de un criminal, si toti cei care au exprimat dubii privitoare la asta sunt complici in musamalizare unei crime.

Noi, cei care stim cam ce se intampla pe soselele romanesti, cei care avem mai multe informatii si din media, si de la prieteni si cunostinte(poate denaturate, dar sunt) ne ferim sa judecam la prima strigare, el din California le stie pe toate, si numai departarea il impiedica sa organizeze linsaj public.

Bubu cel fara de motor l-a facut idiot tocmai pentru ca i-a zis ca cei fara de motor sa nu-si bage nasul. Cine e el sa decida? Si nici cu Coxanelu nu seamana faza, Coxanelu la un moment dat s-a plictisit sa mai provoace, s-a implicat in curse si a inceput sa faca altceva. Nu e cazul aici, Andrei din decembrie 2005 face acelasi lucru. L-am urmarit prin toata postarile.

Link la postare

nu iau apararea nimanui si departe de mine gandul de a pleda pentru cineva.. acum : pe forum postam fiecare in functie de dateel ce mi se ofera si in functie de ele judec..asta e corect.. ca vii tu si imi zici : am aflat de la x ca era asa, eu nu pot sa stiu asta .. sunt date suplimentare..ofera-le..

legat de situatia din tara eu stiu asa: daca se respecta regulile de circulatie, daca lumea e potolita (vb de motoristi ca pe restul nu ii influentez) nu se intampla mari minunatii ..

eu in 6000 anul asta facuti in oras nu am avut NICI o poroblema.. hai poate mi-a luat unu fata o data dar am evitat mai mult edecat lejer..

mihai, pe care il stii faorte bine in 15000 in oras, mergand potolit nu a avut nici un incident , radu prietenul lui mihai , mergand potolit destul de mult nu a avut incidente.. cum se face ca oamenii potoliti pe care ii stiu nu au incidente ? repet : in tara daca esti potolit si respecti reguli nu ai probleme.. cel putin eu si cunoscutii nu am avut .. acum incheiem cu situatia din tara ...

pe mine cel mai mult ma supara ca majoritatea motociclistilor pe care ii stiu sufera de o manie a persecutiei dar nu se uita la cum merg ei .. tie iti ziceam pe mess daca nu ma insel ca era sa omor doi motoristi . amandoi depasau coloana in curba , trecusera dubla si erau pe sensul meu .. am pus eu cu masina frana si am tras dreapta de volan .. daca ii loveam eram un criminal cu sange rece... ma supar ca si atunci cand moare lumea (ma refer la motoristi) nu se recunoaste niciodata ca poate au condus imprudent .. poate au cautat-o .. eu am mai zis .. faptul ca mori cu dreptatea in mana nu ajuta la NIMIC si multe lucuri pot fi depasite .. am facut alergie la postari de genul : amicul meu a avut un accident de motor.mergea cu 100 intr-un sat si a lovit un cal .... pana mea.. circul prin sate o gramada, stiu ca sunt pericole si am conformez.. in momentul in care faci un accident care era previzibil tre saiti inveti lectia (chiar daca dreptatea iti apartine)

in fine.. termin aici

Link la postare

Suferim de mania persecutiei .... de acord, si deseori nejustificat. Incerc sa controlez pornirea asta paguboasa.

In privat si eu spun lucrurilor pe nume, inclusiv cand sunt eu implicat. Cei care ma cunosc o stiu. Ma feresc sa o fac pe forum, tocmai pentru ca nu prea am informatii si risc sa ma fac de cacao.

Si eu merg prevazator, dar asta nu m-a oprit sa iau din plin un canal fara capac, aproape invizibil si total nemarcat si sa ma imprastii spectaculos. Si nu am putut sa nu bag in fundul iadului primaria, politia, regia ape si pe pashtele mamii lor, fara sa ma simt persecutat.

Gaxel, noi doi stim ca gandim la fel, ca doar am certat cot la cot intr-o anume pizzerie din Bucuresti pe o cunostinta comuna care avea tendinta sa braveze inutil. Tii minte? :)

Link la postare
nu iau apararea nimanui si departe de mine gandul de a pleda pentru cineva.. acum : pe forum postam fiecare in functie de dateel ce mi se ofera si in functie de ele judec..asta e corect.. ca vii tu si imi zici : am aflat de la x ca era asa, eu nu pot sa stiu asta .. sunt date suplimentare..ofera-le..

legat de situatia din tara eu stiu asa: daca se respecta regulile de circulatie, daca lumea e potolita (vb de motoristi ca pe restul nu ii influentez) nu se intampla mari minunatii ..

eu in 6000 anul asta facuti in oras nu am avut NICI o poroblema.. hai poate mi-a luat unu fata o data dar am evitat mai mult edecat lejer..

mihai, pe care il stii faorte bine in 15000 in oras, mergand potolit nu a avut nici un incident , radu prietenul lui mihai , mergand potolit destul de mult nu a avut incidente.. cum se face ca oamenii potoliti pe care ii stiu nu au incidente ? repet : in tara daca esti potolit si respecti reguli nu ai probleme.. cel putin eu si cunoscutii nu am avut ..

amicul meu a avut un accident de motor.mergea cu 100 intr-un sat si a lovit un cal .... pana mea.. circul prin sate o gramada, stiu ca sunt pericole si am conformez.. in momentul in care faci un accident care era previzibil tre saiti inveti lectia (chiar daca dreptatea iti apartine)

in fine.. termin aici

Un raspuns complet, logic si adevarat! Imi pare bine ca aceste cuvinte vin de la Gaxel, pe el il stiti de mai mult timp si banuiesc ca-l respectati. Ce a spus Gaxel trebuie inteles si ascultat!

:beer:

Link la postare
Oaspete
Acest topic este acum închis pentru viitoarele răspunsuri.

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.