Mergi la conţinut

vitezista 125 in 4 timpi


Recommended Posts

Am si eu o intrebare!

Vreau sa-mi iau un motor de 125,ceva dupa 2000 sau chiar nou si vreau sa-mi fac un leasing dar ma gandeam ca nu se merita sa fac un leasing la un moto in 2 t ptr ca nu-s prea fiabile!

si de aceea imi puteti spune vreun motr de viteza mai bun in 4 timpi?

vreau neaparat de viteza!

va multumesc!

asfalt uscat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa mentionez ca cbr-u nu-mi place de loc,zici ca e mobra,iar astea in 2 timpi imi plac dar ma dispera la culme sunetu ala de scuter(oare cu o toba super buna se schimba?nu cred ca f mult).

Ma gandeam la Rieju Rs2 125 Matrix,are un design super si e in 4 timpi,numai ca nu prea ma incant puterea.ce parere aveti?

ms

sal

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poi faza este din cate stiu eu sau ma insel.....urmatoarea...sunetul acela brrrrr...sau bzz..este din cauza tobei ca este de sport parerea mea asa trebuie de obicei deoarece am condus si eu un aprilia de 125 dmne si cum facea ma auzea jumate de oras cre ka si mergeam cu 80 numaimi venea sa il :chair: pe propietare dar din cauza tobei se auzea ca cika era de sport si buna....si am mai vazut si la scutere deci.....brrrr si bzzzz aduce ceva avantaje :) so its good Asfalt Uscat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Astea in 4t nu is de viteza,is mai puturoase,astea in 2 t fac ele ca musca da si merg ca musca..consuma mai mult ca la 4 t da nu te face de ras :kewlpics:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

bah da sunteti prosti rau mah aia care ati zis ca rieju e taiwaneza sau ce draqu....mai baieti m ai documentativa inainte sa ziceti ceva

RIEJU se face in spania;)

125 4t sunet,fiabilitate,consum putere de kakao

125 2t putere,putere consum cam mare,fiabilitate de kakao,pe unii ii deranjeaza sunetul....pe mine deloc cu o toba buna se aude chiar mistoc

later edit : rieju rs2 are 2 motoare in4t si in 2t

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

125 4t e scuter,daca vrei cat de cat viteza si demaraj atunci alege 2T.trebuie sa te hotarasti...ori vrei fiabila,sa consume mai putin si sa sune mai frumos ori vrei putere si sa urle.cred ca e un avantaj motorul in 2t pt incepatori pt ca te aud mai bine cei din jurul tau.daca as fi in situatia ta as alege Cagiva mito fara discutii

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...