Mergi la conţinut
Autentifica-te  
Disney

distractiv ea e zuza nebuna si e a mea!

Recommended Posts

my very own moto este ea, adica suzuki gsx-r 600 k2. e mandria mea, cu toate ca e cat o vaca dar o ubesc si sper sa ma ubeasca si ea pe mine in scurt timp!

pana sa o iau ziceam ca nu o sa-mi iau in viata mea modelul asta... si uite ce am in garaj!!!

acum suntem la stadiul de imprietenire... ne cam impungem una pe alta, dar sunt sigura ca peste putin timp o sa fie super ok.

maine sper sa ieshim la prima noastra plimbare oficiala (cu numere adica) si sa nu avem parte de incidente sau zgarieturi.

v-am pupat si asta este... zuza nebuna

:beer::beer::beer:

ma duc sa dorm in garaj :jump::jump::jump:

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

sa o stapanesti sanatoasa..

chiar daca se va intampla sa nu o stapanesti , sa ramai sanatoasa..

oricum e un motor foarte foarte frumos.. as minti daca as zice ca nu sunt putin invidios (nu in sensul manelistic.. dar ma intreb cum dracu o fi pe asa ceva)... numai bine.. km multi si vezi ca a inceput frugul .. echipament bun ..

spor... daca era a mea acum dormeam pe ea

Link la postare

Ohoi mate ce avem aici un suzuki GSX zuper ;))) sa o stapanesti sanatoasa :D si fara incidente sper sa ne mai auzim...drum uscat si bafta si ai grija la viteza :yahoo::wub:

Link la postare

saru'mana! saru'mana! este intr-adevar o bijuterie!

gaxel nu mai cobi!! sau nu macar nu mai fi rautacios, ca nu asa se face cand vrei sa spui lucrurilor pe nume! o sa vin sa te plimb odata sa vezi ca orice se poate...

btw... sunt un mare cititor al posturilor tale.. si mereu esti reticient in privinta moto. so my quizz iz: wtf are you doing here?? e pro-bike... orium ai po bere si o plimbare de la mine! :)

iar acum... ma intoc in garaj la zuza mea... o mai ubesc si eu un pic ca dup-aia intervine rutina!

*happy!!!*

Link la postare

mai ..

de 5 ani am carnet .. de 5 ani drumul pe care il fac de cel putin 2 ori pe saptamana are 40 km .. stiu in acesti 40 km fiecare piatra de pe marginea drumului .. stiu fiecare curba .. fac drumul cu masina/moto. aici sunt primele curbe pe care nu le-am luat cand ma credeam rossi si in cazut in santuri, pe drumul asta am invatat sa merg... DAR acum 2 zile am mers pe la ora 4 pana acolo .. mijlocul zilei, circulatie acceptabila, curba la 90 grade... de obicei iau curba asta pe la 80-90, viteza a patra .. era in viteza 5 si aveam cam 90 .. imi trece prin cap sa schimb in jos (intuitie feminina as zice ) si incetinesc.

curba nu are vizibilitate .. pentru prima data in 5 ani era acolo coloana de 1km de masini .. ultima masina era chiar dupa curba ... aveam viteza si pe mijlocul strazii era o dara de apa.. frana .. fata + spate, vad ca nu pot opri si hotarasca sa fortez contrasensul, pe mijlocul drumului roata spate se bloceaza si derapeaza de la apa.. redresez.. sint un gol in stomac ca atunci cand am realizat ca nu mai sunt virgin (nu chiar atunci .. la 10 minute), trag aer in piept .. am scapat , pe cntrasens nu venea nimic.. eram cu roata spate iesita pe partea stanga a drumului a drumului , de-a curmezisul pe sosea.. nu am patit nimic, daca eram mai tanar cadeam ..

am avut cateva accidente, 2 mai grave, dar in nici un accident nu am suferit cum am suferit cu motoreta caznd pe loc :D

te-as minti sa iti zic ca motorul ala nu o sa iti cada niciodata.. e pacat sa fac asta :D o sa cada.. tu sa ramai sanatoasa.. repet .. nu zic ca o sa ai accidente, dar daca imi dai cate o bere pentru fiecare data cand te lovesti icnercand sa il scoti din garaj, cand il mai scapi in parcare, o sa ma imbat destul de bine..

fii curajoasa, e a ta .. ai grija...

ps.. in ziua cand era sa o patesc, la iesirea din garaj, imi puneam casca si imi ziceam : plec sanatos is mor dracu pe drum .. mi-am pupat pe frunte pretena, poate nu o mai vad.. sa stau dracu cuminte :) si bine a fost

Link la postare
mai ..

de 5 ani am carnet .. de 5 ani drumul pe care il fac de cel putin 2 ori pe saptamana are 40 km .. stiu in acesti 40 km fiecare piatra de pe marginea drumului .. stiu fiecare curba .. fac drumul cu masina/moto. aici sunt primele curbe pe care nu le-am luat cand ma credeam rossi si in cazut in santuri, pe drumul asta am invatat sa merg... DAR acum 2 zile am mers pe la ora 4 pana acolo .. mijlocul zilei, circulatie acceptabila, curba la 90 grade... de obicei iau curba asta pe la 80-90, viteza a patra .. era in viteza 5 si aveam cam 90 .. imi trece prin cap sa schimb in jos (intuitie feminina as zice ) si incetinesc.

curba nu are vizibilitate .. pentru prima data in 5 ani era acolo coloana de 1km de masini .. ultima masina era chiar dupa curba ... aveam viteza si pe mijlocul strazii era o dara de apa.. frana .. fata + spate, vad ca nu pot opri si hotarasca sa fortez contrasensul, pe mijlocul drumului roata spate se bloceaza si derapeaza de la apa.. redresez.. sint un gol in stomac ca atunci cand am realizat ca nu mai sunt virgin (nu chiar atunci .. la 10 minute), trag aer in piept .. am scapat , pe cntrasens nu venea nimic.. eram cu roata spate iesita pe partea stanga a drumului a drumului , de-a curmezisul pe sosea.. nu am patit nimic, daca eram mai tanar cadeam ..

am avut cateva accidente, 2 mai grave, dar in nici un accident nu am suferit cum am suferit cu motoreta caznd pe loc :D

te-as minti sa iti zic ca motorul ala nu o sa iti cada niciodata.. e pacat sa fac asta :D o sa cada.. tu sa ramai sanatoasa.. repet .. nu zic ca o sa ai accidente, dar daca imi dai cate o bere pentru fiecare data cand te lovesti icnercand sa il scoti din garaj, cand il mai scapi in parcare, o sa ma imbat destul de bine..

fii curajoasa, e a ta .. ai grija...

ps.. in ziua cand era sa o patesc, la iesirea din garaj, imi puneam casca si imi ziceam : plec sanatos is mor dracu pe drum .. mi-am pupat pe frunte pretena, poate nu o mai vad.. sa stau dracu cuminte :) si bine a fost

*hug* bine ca ai scapat... si... in tot ce ai scris... iti dau dreptate deplina. eu am vazut cam tot ce ai povestit tu, dar de la exterior... si ma tot gandesc ca... o sa mi se intample si mie. chiar vroiam sa postez ca ... intr-un final am sa cad, dar mi-era sa nu zica cineva ca-s nebuna sau ca n-am nicio treaba cu viata.

sper totusi sa nu se lase cu urmari ... grave. iar fierul se repara.

da... la intoarceri si la garaje e grav. eu am garajul in panta si azi era sa ma opresc cu el in zid, dar noroc cu frate-miu care m-a tras inapoi de coditza :) (eu strigam la el... baaa esti tampit? nu apuca de plastic!!! dar daca dadea drumul ma faceam afish heh :blum: )

multumesc pt sfat :) ma ajuta mult orice incurajare pt ca acum ne maraim... si ea maraie mai tare ca mine!

sper sa fie bine, mai ales pana se obisnuieste si familia.

:beer::beer::beer: sper sa va bucurati de ale voastre macar pe sfert cat ma bucur eu de-a mea! orice sfat e foarte bine venit si ma voi revansa pt orice gest de prietenie!

v-am pupat, eu chiar fug in garaj caci acolo dorm (belive it or not- "sa ieshi cu ea d-aici", zise mama.. asa ca...) + n-am mai dormit de luni ashteptand-o pe zuza mea *luv*

:throb:

Link la postare

sa o stapanesti sanatoasa si sa aveti grija una de cealalta! :beer:

da poate ne bucuri cu niste poze mai explicite...pen`ca doar codita si faru` de gixer nu satisface curiozitatea. si unde mai pui ca risti sa nu te mai recunoasca lumea pe strasse cu noua ta colega de camera :D

cat ai dat ? de unde ? noua sau sh ? hai... spune tot :jump:

Link la postare

Sa porti tot timpul costume cu protectie completa. M-am urcat odata numai cu casca si cizme, fara protectii si bineinteles am cazut. Cum stiu sa-mi acord primul ajutor singur, ma uitam mirat in baie cat de mare e rana, mai turnam apa oxigenata, vedeam cum sar pietricelele din rana. Acum mi-a trecut dar de atunci port protectii peste tot. Chiar daca ma duc numa' pana la piata.

Link la postare
dormi linistita .. iesi la plimbari in zone necirculate .. vezi cum e cu franele si cu acceleratia :D lasa ca te vei descurca cumva..

^_^ am dormit 2 ore bushtean.. dup-aia m-am trezit si mi-am mai aruncat un ochi la ea.. si am mai dormit 2 ore... si iar m-am trezit :D tot asa pana la 8 dimineata !! Azi am luat numerele provizorii si pot sa ies sa ma plimb!! Abia ashtept. O sa vina un prieten sa mi-o mai lase un pic din amortizoare si sa mergem pe la baneasa. acolo e mai liber si pot sa ma misc in voie ! yay! la frane am putine probleme pt ca cel de la care am luat-o i-a pus brembo.. si doar daca ating un pic frana ma cam duc in dintzi.. hehe :D invatz.. ce sa fac :) saru'mana pt sfaturi!!! cand te intorci.. sa ma scotzi si pe mine la plimbare! :)

sa o stapanesti sanatoasa si sa aveti grija una de cealalta! :beer:

da poate ne bucuri cu niste poze mai explicite...pen`ca doar codita si faru` de gixer nu satisface curiozitatea. si unde mai pui ca risti sa nu te mai recunoasca lumea pe strasse cu noua ta colega de camera :D

promit sa pun poze in urmatoarele ore! cred ca voi atasha vreo 2000.. :jump::wub: multumesc pt urari! asemeanea si tie/voua! *hug*

Sa porti tot timpul costume cu protectie completa. M-am urcat odata numai cu casca si cizme, fara protectii si bineinteles am cazut. Cum stiu sa-mi acord primul ajutor singur, ma uitam mirat in baie cat de mare e rana, mai turnam apa oxigenata, vedeam cum sar pietricelele din rana. Acum mi-a trecut dar de atunci port protectii peste tot. Chiar daca ma duc numa' pana la piata.

Am tot ce-mi trebuie... am inceput sa-mi achizitionez protectii de inainte sa o am pe zuza, pt ca stiam ca daca o sa stea in curte .. tentatia o sa fie prea mare :) singurul lucru pe care nu-l am este, culmea!! casca... insa m-a descurcat un prieten

stiu ca imi trebuie una a mea si numai a mea.. dar am ramas fara bani :( i-am dat pe toti pe zuza, ba chiar am si imprumutat cativa euroi pt ca... zuza cere sacrificii :) dar nu-mi pare raaau!!! :) asa am sa fac si eu... pt ca mie mi-e frica de bube si julituri... :shout:

sper sa nu mai ai parte de nicio cazatura si sper sa n-am nici eu parte de unele prea nasoale... ca, daca spun ca-mi doresc sa n-am.... inseamna ca le cam vreau pe toate :)

:throb::wub::throb: revin cu 1000 de poze !

Link la postare

daca vrei sa iesi la o plimbare cu mine cu motorul imi e frica ca ai gresit scula cand ai facut cumparaturi :))

oricum daca la mine te referi nu sunt plecat eu , eu sunt in bucuresti, invat pentru master..

legat de sfaturi : cel mai important este sa ai grija ce prieteni iti alegi, pentru ca ii vei imita fara sa vrei .. asa ca mare gija cine te invata sa mergi si cine te invata sa gandesti si sa anticipezi traficul .. in rest, cad ai tu chef, daca nu depasesti 70 in oras si 100 afara mergem si la plimbare.. de ce nu :D mai mult nu pot sa ma tin dupa tine..

Link la postare

Sa o stapanesti sanatoasa si sa ai grija de ea ca de ochii din cap(ce vorba demodata :D )...sper sa te vad pe strada si sa te arat cu dejtu'prietenilor mei....uitati o pe kimmie blu cu zuza ei....ce bine se potrivesc! :D Asfalt uscat

Link la postare
daca vrei sa iesi la o plimbare cu mine cu motorul imi e frica ca ai gresit scula cand ai facut cumparaturi :))

oricum daca la mine te referi nu sunt plecat eu , eu sunt in bucuresti, invat pentru master..

legat de sfaturi : cel mai important este sa ai grija ce prieteni iti alegi, pentru ca ii vei imita fara sa vrei .. asa ca mare gija cine te invata sa mergi si cine te invata sa gandesti si sa anticipezi traficul .. in rest, cad ai tu chef, daca nu depasesti 70 in oras si 100 afara mergem si la plimbare.. de ce nu :D mai mult nu pot sa ma tin dupa tine..

daaa la tine ma refer!!! nu conteaza pt ca ma pot abtine de la viteza.. cu toate ca ... ma mananca palma acum la inceput. oricum.. stiu sa-mi stapanesc poftele :) plus ca mi-am vandut telefonu ca sa-mi platesc numerele si benzina:)) (fara misto). asa ca viteza inseamna risc.. iar eu daca mai zgari o carena .. nu stiu ce o sa fac!! una am zgariat-o incercand sa intorc moto in garaj (zum ziceam, e in panta) si mi-a alunecat picioru pe nisip si ea a alunecat peste mine. nu m-a durut nimic dar am facut o vanataie (vezi poza de mai jos ) hehe :P oricum nu se vede zgarietura! :( imi pare rau zuza!! :((

prieteni.. se pare ca nu prea mai am dupa noua achizitie... iar singurul cu moto care imi este exemplu e un super duper baiat:) i-ash zice numele aici.. dar poate tzine la intimitate! oricum ... super baiat.. (da tu, din parcare de carrefour!!!)

mai invat cate ceva zilele astea si weekendu viitor te scot de printre cartzi (aia cu parisu o luasem de buna :)) )

Sa o stapanesti sanatoasa si sa ai grija de ea ca de ochii din cap(ce vorba demodata :D )...sper sa te vad pe strada si sa te arat cu dejtu'prietenilor mei....uitati o pe kimmie blu cu zuza ei....ce bine se potrivesc! :D Asfalt uscat

multumesc! deja sunt calare pe ea tot timpu ca cineva sau ceva sa nu se atinga de ea! tata zice ca-s paranoica.. dar nu pot sa dorm stiind ca e in garaj cu totu blocat, cu 3 lacate si 4 zavoare pe usha si ca sa ajungi la garaj mai sunt cateva ushi de care tre sa treci.. plus nishte caini ciobaneshti mioritici... ca... mi-e frica de orice fel de tentativa, dupa ce am citit ce scrie pe la topicul cu furaciuni, furaciosi si pagubitzi :(

apropo de potriveala, avand in vedere ca doar acel amic al meu si o inregistrare video mi sunt martori la prima plimbare, va spun.. ( a zis-o el mai intai) ca ne sta sssuper bine la amandoua. chiar daca eu par mica si ciunga pe langa ea... cand suntem impreuna suntem ca "frunzele pe timp de toamna" :D

pozele sunt facute pe timp de noapte, adica acum cateva minte . m-am ridicat din pat si m-am dus sa o pup de noapte buna, iar un prieten de-al fratelui meu m-a pozat... pozele sunt mai "tremurate" pt ca radea in hohote si zicea ca-s nebuna! :) hehe

ps: pt cei care vor sa-mi ascocieze mutra cu motocicleta.. am poze pe forum la topicul "altele"... --> "poze cu noi", sau ceva in genu. :) dar va zic.. zuza le face pe toate ! :)

ps2: tata e super mandru de achizitia mea, iar asta ma face de 3 ori mai happy. bine.. el nu recunoashte, dar se vede. ;) suntem singurii motociclisti din familie :) si ultimii sa speram.

post-7262-1158366912_thumb.jpg

post-7262-1158366938_thumb.jpg

post-7262-1158366953_thumb.jpg

Link la postare

astea sunt berile (cazaturile) de care ziceam .. spor.. sa aiba grija baiatul asta de tine.. cel mai important : daca te vrea, daca exista tensiune sexuala nu vei invata nimic .. se va da mare ;) . eu am incercat sa imi invat prietena ... si rau am facut .. rau a patit si ea si motoreta de la vremea aia... ce vremuri .. acum e in paris .. prietena nu motoreta :))

Link la postare
astea sunt berile (cazaturile) de care ziceam .. spor.. sa aiba grija baiatul asta de tine.. cel mai important : daca te vrea, daca exista tensiune sexuala nu vei invata nimic .. se va da mare ;) . eu am incercat sa imi invat prietena ... si rau am facut .. rau a patit si ea si motoreta de la vremea aia... ce vremuri .. acum e in paris .. prietena nu motoreta :))

nuuu, e cuminte! suntem prieteni si e baiat serios :) plus ca il stiu de ceva timp si ash simtzi daca sunt fitze:) dar sincer.. mi-a aratat totu mai bine ca la carte... sper sa isi mai faca timp de mine.. ca daca nu...... u're next! :beer:

Link la postare

Sa o stapanesti sanatoasa si ai grija sa nu te stapaneasca ea pe tine ..... :beer:

Link la postare
Nice bike :jump:

Cam nervoasa pt tine cred eu, dar in timp te vei obisnui cu ea.

Fi foarte atenta!

e invers... eu sunt cam nervoasa pt ea. dar mi-a trecut putin si simt ca o sa-mi treaca de tot. in rest, totul e okay :)

multumesc pt urari tuturor si cand avetzi chef de plimbare ... da-ti un semn.

bafta! :beer:

Link la postare

Superba!Sa o stapanesti sanatoasa si sa ai gija de ea si ea de tine.Este unul din putinele moto care imi plac,dar sa ai mare grija.Ma bucur ca nu esti motociclista doar din fata calculatorului.Succes si spor la treaba ca aveti multe de petrecut impreuna!Stii ca ai tricou ca al meu?Eu il am din Germania,tu? :D

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.