Mergi la conţinut

a NeW BikE :D


Alejandro

Recommended Posts

din ce in ce mai multi copilashi se intreaba "SA IMI IAU SAU NU R1???"

RASPUNS: NUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oriunde vezi o poza cu r1, oriunde este mentionat r1 gaseshti si un mic !!!ATENTIE!!! pericol de moarte. cred ca o sa incep o campanie anti r1 :)

ia-ti si tu ceva mai ushurel, ca sa poti sa mergi cu el! r1 nu e nici macar pt cei experimentati.

spor la invatzatura! mwah

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tu crezi ca de la 125cc si 35cp cat are maxim una dintr-aia mica esti in stare macar sa ajungi la capatul strazii cu ceva de 5 ori mai puternic si mai greu?parerea mea e ca vitezanele de peste 600cc nu-s bune deloc pt oras ca sunt prea agresive,cu toate ca si 600cc sunt foarte nervoase

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce in ce mai multi copilashi se intreaba "SA IMI IAU SAU NU R1???"

RASPUNS: NUUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

oriunde vezi o poza cu r1, oriunde este mentionat r1 gaseshti si un mic !!!ATENTIE!!! pericol de moarte. cred ca o sa incep o campanie anti r1 :)

ia-ti si tu ceva mai ushurel, ca sa poti sa mergi cu el! r1 nu e nici macar pt cei experimentati.

spor la invatzatura! mwah

Campanie anti-R1 ?? Nu cred ca e prea frumos din partea ta, mai ales ca o sa ai de furca cu cei de la Yamaha !!! Cu toate ca sunt endurist prima motocicleta care am avut-o a fost o Yamaha FZ 250 si pt mine Yamaha ramane cea mai tare !!! Deci in concluzie urmatoare motoreta de viteza pe care o voi avea va fi R1, nu conteaza ca va fi peste cativa ani !!!

Pt Alejandro: daca tii la tine, la integritatea ta, la familia ta si cel mai mult la viata ta NU iti lua R1 !!!

post-197-1160827201_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebare pentru Feroce: Ai un R1, sa presupunem ca e asigurat beton, si ai doi colegi incepatori care iti cer sa le-o imprumuti. Unul iti e bun prieten, celalalat cel mai mare dusman. Tu la care le-ai da-o?

Total on-topic: Alejandro, tu ai crezi ca ai face fata daca ar trebui sa faci scoala de soferi pe o masina de formula 1? Cam tot acolo e si R1 pentru incepatori, are mult prea multi caluti ca sa-i poti stapani. Apropo, chiar iti poti permite suma necesara? Nu-i rau deloc...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns : chiar daca ar fi super asigurata motoreta nu as da-o nici unuia pt simplul fapt ca nu dau motoreta mea pe mana altora (cu mici exceptii, foaaaaaarte mici) !!!

Eu unu am avut un accident din care am iesit cam sifonat si s-a terminat cu o escala de 3 sapt pe la spital cu 2 operatii, o tija si 4 suruburi pe care le-am purtat vreo 10 luni in clavicula dreapta !!! Ceea ce vreau sa subliniez este ca nu doresc nici dusmanilor mei sa treaca prin asa ceva !!! E urat, e foarte urat !!! Bafta si sa auzim numai de bine !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

si aia veche interzice persoanelor sub 21 de ani sa mearga cu motor mai mare de 25kw...nu prea se respecta asta..ce sa faci...ptr Alejandro..am vazut ai ai rs2..pai ala are 10 cp...deci de la un motor cu 10 cai care face suta mai greu ca dacia...la un motor de 180 cp care face 200 in vreo 7-8 sec...:o :o :o ce ai mah cu viata ta ? te-a suparat cineva asa de rau de vrei sa te sinucizi ? ai probleme in dragoste? :) io nici la 40 de ani nu mi-as lua ER UNU..

Kimmie Blu te sustin in campania anti R1 =))

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma,io nu stiu ce aveti cu r1.e un motor puternic dar nu incontrolabil.el face ce ii zici tu,dak nu accelerezi si nu depasesti 4-5000 de ture pana te acomodezi cu el nu ai probleme.dak omul se simte bazat si experimentat poate sa isi ia ce vrea.eu de exemplu mi-am luat in primavara r1 99' si inainte nu am mers decat pe scootere si cand l-am incalecat pe fata mea se citea extaz nu frica.la inceput am mers incet, schimbam vitezele la 2-3000 si a fost ok si cu timpul am capatat experienta si am ajuns sa merg si tare si nu am avut incidente neplacute. mai cunosc pe cineva care si-a luat prima data r1 si traieste.acum depinde de caracterul fiecaruia.tu iti cunosti limitele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma,io nu stiu ce aveti cu r1.e un motor puternic dar nu incontrolabil.el face ce ii zici tu,dak nu accelerezi si nu depasesti 4-5000 de ture pana te acomodezi cu el nu ai probleme.dak omul se simte bazat si experimentat poate sa isi ia ce vrea.eu de exemplu mi-am luat in primavara r1 99' si inainte nu am mers decat pe scootere si cand l-am incalecat pe fata mea se citea extaz nu frica.la inceput am mers incet, schimbam vitezele la 2-3000 si a fost ok si cu timpul am capatat experienta si am ajuns sa merg si tare si nu am avut incidente neplacute. mai cunosc pe cineva care si-a luat prima data r1 si traieste.acum depinde de caracterul fiecaruia.tu iti cunosti limitele.

Si esti multumit de R1? :banana::banana::banana:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

momentan am 16 ani....si am un motor de 125....am mai avut un scuter de la 10 ani.....knd o sa fac 18 ani asi vrea sa imi iau R1 , dar fiind un motor puternic am o retinerere. ce ziceti?? sa imi iau R1 sau altceva?? :help:

Eu zic sa iti iei un hayabusa Turbo , macar de 316 CP ca pe linie dreapta face Yamaha. :fuck:

Bai vedeti-va de lungul nasului, ca va aduna astia in saci (multi) de plastic de pe jos. :chair:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar...hayabusa d-aia turbo mi-as lua si io..numai asa sa ma dau pe centru pe o roata...da er unu tot nu mi-as lua..nush dc... =))) am io ceva cu er unu...mi-e frica rau de el :)))) auzi mah...dar dc sa dai bani pe er unu cand mai ai si alta alternativa mai buna zic io..mtt y2k...cu aia chiar ai senzatii la vreo 360km/h pe A2 =)) si nici nu are multa lume :) bafta la alegere...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intradevar...hayabusa d-aia turbo mi-as lua si io..numai asa sa ma dau pe centru pe o roata...da er unu tot nu mi-as lua..nush dc... =))) am io ceva cu er unu...mi-e frica rau de el :)))) auzi mah...dar dc sa dai bani pe er unu cand mai ai si alta alternativa mai buna zic io..mtt y2k...cu aia chiar ai senzatii la vreo 360km/h pe A2 =)) si nici nu are multa lume :) bafta la alegere...

Bai, da' tu esti mai crazy decat crazy..... :yahoo:

Bai vedeti-va de lungul nasului, ca va aduna astia in saci (multi) de plastic de pe jos. :chair:

Auzi "bai" MOTOCICLISTULE, tu ce masina ai Lastun sau Trabant?!!!!!

Buna impresie ai despre o motocicleta... oare esti motociclist??!!!!!! Frumos vorbesti la general despre o motocicleta si despre cei care o condus!!!

Pt. cel ce vrea R1: sfaturi dau toti, asa ca... nu iti dau sfaturi. Ca posesor de R1 iti spun ca motocicleta asta in termeni tehnici este cea mai slaba in categoria ei in ceea ce priveste cuplul. Dar diferentele intre cele de 1000 cm3 sunt finetzuri imperceptibile pentru majoritatea dintre noi. "Buba" acestei motociclete o reprezinta ciclistica, se inoada foarte repede cand iei curba... Si, pentru modelele de pana la 2002 inclusiv (carburatia), daca iti cumperi una din asta ai MARE GRIJA la PESTE 6000 de turatii, e criminala... Plusuri: nr. 1 in design si se bata la fiabilitate cu Honda.

Dar, pe oricare ai alege-o, gandeste-te de 10 ori.

P.S. Daca e o problema mai mare CE motoreta sa-ti cumperi decat BAnii care ii dai pe ea, mai bine iti iei una de 600 inainte si dupa ceva experientza o schimbi ci ce vrei tu.

Bafta si asfalt uscat. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Luand in considerare ca ai 16 ani si ai avut scuter de la 10 ani inseamna ca ai acumulat indeajuns experienta pentru Kawasaki ZX14-R.Ti-l recomand cu caldura.Da cu "flit" la Hayabusa. :D Acum lasand gluma la o parte de ce nu te gandesti la ceva de 450cc - 500cc pentru inceput si dupa ai sa faci saltul la ceva de 750cc si asa mai departe.Nu te juca cu motocicltele mari ca musca tare si o sa iti para rau.

post-5084-1167097722_thumb.jpg

post-5084-1167097733_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai dupa parerea mea DE INCEPATOR caci nu vreau sa se inteleaga ca eu le stiu pe toate un 125 are mai putina forta si iti poti permite sa tragi de ea.Un miar se comporta total diferit nu?Si deci trebuie sa iti dozezi drastic instinctul de a-i da putere + ca la mijloc sunt si masele celor doua motorete si diferentele de manevrabilitate nu?

Cam atata stiu eu.Sa nu mai spunem cuplul si ce poate sa faca un 125 la sa zicem 4000-5000 ture si ce face un R1 dar sa mai zica si altii ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...