Mergi la conţinut

Recommended Posts

au sosit fiarele. galeriile de evacuare de Ural sunt sigilate in pungi cu emblema fabricii, si au stantat codul respectiv pe ele, ceea ce ma face sa cred ca sunt originale. saua (partea de cauciuc) este la fel de originala si este si ea noua, celelalte maruntisuri de pe la ambreiaj arata ok, nu par sa fie cioplite cu cutitul din lemn de brad.

urmeaza pistoanele de m72, grupul de solo. sa vedem si acolo cum stau lucrurile.

imiplace ca erau ambalate intr-un pachet blindat, adresa scrisa atat de clar incat oricat de beat as putea fi lucratorul postal si tot ajungea pachetul la destinatie.

am facut comanda online, omul are un magazin care din cate am inteles va fi deschis din nou peste cateva zile. vechea poveste, "add to cart", se strange un pachet, se face automat totalul, se calculeaza direct de catre site si costul transportului, apoi se urmeaza pasii descrisi acolo. (puteti face si un cont pe respectivul site)

am trimis banii in avans prin western union (14 dolari comision la o tranzactie de 100).

am primit de fiecare data mail cu instiintarea: am primit banii, am trimis coletul.

p.s. ma enerveaza ca nu merge magazinul online, are si pe ebay dar ale dracului sunt mai scumpe acolo, la fel si transportul, cu toate ca nu inteleg de ce.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

o fata completa e ural cam la ce bani ajunge ?

m-ar interesa asa : o sa de cauciuc (cele negre pentru o persoana cu aspect clasic) si eventual o furca (fie cu bascula ca la ural) fie solutia "clasica" de pe nipru. dar m-ar interesa cu tot cu roata si sisitem de franare. si nu am gasit pe site desi la optiuni e trecut.

are cineva idee pe la ce pret ajunge asa ceva ?

eu vreau sa imi fac ijul si mereu am avut probleme cu furca (cea de ij) ba ca nu functioneaza cum trebuie, ba ca mai curge, ba ca nu se potrivesc simeringurile, ba ca a cazut cromul si a dat rugina..

furca de japoneza nu vreau sa il pun .. :D tre sa fie ruseasca sau hand made.

Link la postare
AM CAUTAT SI EU COMENZILE ALEA AVANSATE DE CARE AM MAI INTREBAT. PROBLEMA E CA NU LE-AM GASIT IN LISTELE ALEA

trimite mail si intreaba. pe magazninul d epe ebay mai are si alte chestii. comenzi avansate nu ma vazut, e adevarat

o fata completa e ural cam la ce bani ajunge ?

nu am vazut la el nici eu, mai bine intreaba la ural moto. ei iti vor putea aduce sigur. nu stiu cat costa, dar lucru nou.......

Link la postare

deci..........dragi prieteni,....se pare ca v-am fost de folos pana la urma (nu valy??) :D .......mi-a scris oleg (tipul care se ocupa de uralmaster si mi-a zis ca au primit marfa noua sa intru sa vad.......a avut dreptate si cred ca au marfa de calitate inca nu am apucat sa vad dar dupa cum zice valy.....am incredere ca-s piese de calitate!!!! ma bucur inca o data ca am putut sa va ajut! numai bine :beer::yahoo:

Link la postare
:beer: multumim!! acum vor veni si niste piese care necesita ceva tratamente, ma rog, lucruri mai sensibile. sa vedem si astea cum arata. eu sper ca bine. oricum, fata de alti comercianti preturile sunt absolut rezonabile. iata ca am ajuns sa fac si reclama...

Link la postare
Oaspete
trimite mail si intreaba. pe magazninul d epe ebay mai are si alte chestii. comenzi avansate nu ma vazut, e adevarat

nu am vazut la el nici eu, mai bine intreaba la ural moto. ei iti vor putea aduce sigur. nu stiu cat costa, dar lucru nou.......

o fata nou de ural, doar fata , fara roata, frana... este 360 de oiuro+TVA (modelul cu bascula pe fata...)

Si vine din Austricia, ca ei hotarasc preturila aici in romania(parca suna cunoscut chestia asta :read: )

Link la postare
vine din Austricia, ca ei hotarasc preturila aici in romania(parca suna cunoscut chestia asta :read: )

cata dreptate ai. din pacate. auzi da' tu mess nu mai servesti? :ninja:

Link la postare

Au sosit piesele. Una peste alta sunt multumit de cum arata. Pistoanele sunt mai bune decat cazaturile pe care le-am mai vazut pe la noi, arata bine dar nu fabulos. Pinionul si coroana de solo la fel. Contactul de M72 m-a dezamagit, din fericire insa nu stau in asa ceva. Ala e facut ca dracu. Se vede ca e noutate, nu asa zisul "stoc vechi". Partea buna e ca omul se tine de cuvant si trimite piesele, singura problema este posta romana, care e in stare sa trimita de la Galati pana aici un pachet in zece zile, cand rusilor le-au trebuit mai putine ca sa-l aduca de la Moscova pana la granita.

Link la postare

iar nu merge site-ul rusului.

am gasit o noua sursa de piese, daca imi aduce ce i-am cerut pun umarul lui de tleefon pe forum. unii poate il au deja, dar cine stie

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.