Mergi la conţinut

andreiRN si nu numai


gaxel

Recommended Posts

DECI

pana acum am avut parte de discutii de genul : sa ii rupem capu, sa il zburam de pe forum etc ... pe cine ? pe andreiRN fireste.

au existanat precedente : s-au facut topicuri pentru excluderea altor membri etc, DAR niciodata nu s-a tinut seama de ele asa ca nici de data asta nu vom tine.

anreiRN a facut si multe prostii, a stat si multe saptamani pe bara : cel putin 2 stiu eu de ele, a mai stat ca am vrut sa ii facem preview la posturi si practic nu a putut posta.

parerea mea e ca a paltit pana acum ..

de ieri a postat LINISTIT ceea ce e o surpriza pentru mine..

este ceva ce nu mi se pare corect : i-am scris lui andreiRN sa imi dea PM cu cine il ataca si sa nu raspunde el, si omul asta a facut ... am avut 13 mesaje in cateva ore .. oameni care l-au atacat cat era banat si nu putea raspunde.. l-au atacat gratuit, este parerea mea, si oamenii aia trebuiau avertizati asa cum am facut-o cu el ..

nu am facut asta .. iesea o prostie si aici poate am gresit.. egalitate sa fie pentru toata lumea..

asa ca de acum, anreiRN va fi banat pentru orice rautate , DAR la fel vor fi banati si cei care raspund lui sau il provoaca aiurea..

de acum, va rog, trimiteti un PM mie sau lui zoli cu atacul lui andrei fata de voi, sau al tu andrei, trimite PM linkul cu cine s-a luat de tine si ma apuc de dat ban in stanga si in dreapta in egala masura..

ATENTIE : vor lua ban/warn/ mustrare scrisa etc, oricine il ataca sau raspudne la atac altfel decat scriindu-mi mie sau lui zoli , si andrei vei lua ban ca inainte daca mai ataci .. nu raspunzi tu, imi dai mie linkul..

ai spus ca disputa antreneaza neuronii .. ai mare dreptate ..

pentru divertisment : las liber (si il rog pe zoli sa accepte) topicul dedicat lui andreirn unde pentru placerea lui, a noastra, se poate discuta orice, eventualele warnuri lunadu-se pentru obscenitati vulgaritati, amemintari etc.

in afara acestui topic se va lua warn pentru orice offline. pentru orice misto facut in sectiunile de service, sau vanzari .. si unde mai vrea muschiul meu sa va baneze..

multumesc..

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut corect punctul de vedere al lui Gaxel. Si ca sa se faca si bucuria lui Andrei RN privitor la libertatea de expresie si la antrenarea neuronilor, "Topicul lui ANdrei RN" e liber, il las pe AndreiRN sa traga linia pana unde vrea sa mearga. In

rest sa tinem minte ca e un forum de motociclism si sa ne comportam ca atare, nu e cinstit sa consumam spatiul de server pentru alte prostii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. AndreiRN a facut si multe prostii,

2. de ieri a postat LINISTIT.

3. l-au atacat gratuit, si oamenii aia trebuiau avertizati asa cum am facut-o cu el ..

4. egalitate sa fie pentru toata lumea..

5. AndreiRN va fi banat pentru orice rautate

6. DAR la fel vor fi banati si cei care raspund lui sau il provoaca aiurea..

7. ma apuc de dat ban in stanga si in dreapta in egala masura..

8. ai spus ca disputa antreneaza neuronii .. ai mare dreptate ..

Oauuuuu, deci dupa o saptamana blocata de Zoli (imediat cum a plecat Gaxel in concediu) fara o explicatie ci dintr-o razbunare copilaroasa pot posta din nou.

1. Eu prostii??? Hmmmmm, am auzit asta de cand m-am nascut. :banana:

2. Eu postez linistit mereu. Agitati sunt uni din cei ce citesc.

3. S-au comportat si ei dupa cum le-a facut placere si de ce nu. Prefer un atac frontal decat ce a facut Zoli.

4. Egalitatea exista intr-o societate logica dar cand oameni se comporta dupa sentiment dispare orice fel de logica.

5. Bine ca eu fac numai lucruri bune. In vis.

6. Offff, in loc de mai multa libertate avem o cusca de dueluri verbale. :pokey:

7. Nuuuuuu, dispar toti forumisti. Exista totusi o cale logica de misloc.

8. Eu stiu ca MEREU am dreptate. Cine nu este de acord sa-mi demonstreze. =))

Mai zambiti printre incruntaturi.

Da =))

In talpa sau pe burtica te gadili?

1. Absolut corect punctul de vedere al lui Gaxel.

2. Si ca sa se faca si bucuria lui Andrei RN privitor la libertatea de expresie si la antrenarea neuronilor, "Topicul lui ANdrei RN" e liber,

3. il las pe AndreiRN sa traga linia pana unde vrea sa mearga.

4. sa tinem minte ca e un forum de motociclism si sa ne comportam ca atare,

5. nu e cinstit sa consumam spatiul de server pentru alte prostii.

1. De parca ai recunoaste tu ceva corect. Tu doar ignori postarile mele si nu ai habar ce scriu. O sa-ti creasca nasul mare si nu se mai inchide casca.

2. Deci dupa tine 5% din forum este liber si 95% cu restricti. Sa vezi directia traficului. =))

3. Infinitul ma margineste. :beer: Tu stai langa gard.

4. Dar sa nu uitam ca este un forum de oameni si majoritatea tineri si agresivi in cautare de distractie si relaxare.

5. Daca ti-ai edita prostile din postari ai ramane cu 40%.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vorbit serios AndreiRN. Nu ma obosesc sa iti combat postarile, n-am timp de prostii. Ai fost absent 2 saptamani si nu prea ai lipsit nimanui, nu cred ca ai lipsi nici daca ai dispare de tot. Eu unul nu as avea nimic impotriva. Se pare ca tie ti-a lipsit forumul, atat timp cat te-ai cerut inapoi. Nu am nimic impotriva nici la chestia asta, dar trebuie sa respecti regulile casei, in primul rand sa pricepi ca e un forum moto si nu unul de matrimoniale, bascalie sau psihanaliza. Iar de la chestia asta nu o sa fac rabat, cine vrea altceva decat moto sa mearga pe alt forum, sa se duca in infinitul lui. Daca pricepi asta, nu ma voi mai atinge vreodata de tine, in caz contrar nu ma voi mai juca cu banarea.

Parerea ta despre mine ma lasa rece, ma intereseaza la fel de mult cat ce gandeste depre mine o molusca de pe fundul oceanului. Acreditezi ideea ca eu iti sunt inamicul numarul 1 iar Gaxel este avocatul tau care te-a aparat cat a putut, ca apoi eu sa iti var cutitul in spate. Daca asta crezi, e OK, mi se rupe (inima bineinteles). Sa fii tu fericit, dar sa nu ai surprize!

Iti doresc postari bune si distractie placuta pe probike! Mesajul asta se cadea sa il pun pe PM, dar nu are sens pentru ca tu l-ai fi postat oricum public, asa ca te-am scutit de truda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu am vorbit serios AndreiRN.

2. Nu ma obosesc sa iti combat postarile,

3. dar trebuie sa respecti regulile casei, in primul rand sa pricepi ca e un forum moto

4. cine vrea altceva decat moto sa mearga pe alt forum

5. Parerea ta despre mine ma lasa rece,

6. dar sa nu ai surprize!

7. distractie placuta pe probike!

8. Mesajul asta se cadea sa il pun pe PM, dar nu are sens pentru ca tu l-ai fi postat oricum public, asa ca te-am scutit de truda.

1. Asa am crezut si eu cand ai zis ca o sa-mi ignori postarile dar se pare ca nu iti poti tine cuvantul din pacate. Daca nu le-ai mai citi si raspunde ar fi mai placut.

2. Iarasi spui ceva si faci altceva. Daca era adevarat nu mai postai. Ai stat obosit pana dupa miezul nopti sa-mi citesti si sa-mi combati postarile in loc sa dormi linistit.

3. Eu le respect cu strictete si cred ca mai mult ca tine. Aici este la ALTE DISCUTI daca ai observat si pana si tu postezi ceva ce nu are legatura cu motocicletele.

4. Si totusi tu esti aici unde nu este vb de motociclete.

5. Daca ar fi adevarat ai putea gandi la rece dar asa te infierbinti si te agiti pt nimica toata. Iti strici somnul.

6. Surprizele sunt pt cei sentimentali ca eu stiu dinainte cum decurg lucrurile.

7. Iarasi te contrazici ca doar ai spus ca aici nu e pt distractie ci treaba serioasa de motociclisti. Inca nu ma distrez cu noua ta motocicleta dar ....

8. Corect, pt prima data ai jucat cu cartile pe masa stiind ca asta este stilul meu. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATENTIE : vor lua ban/warn/mustrare scrisa etc, oricine ataca sau raspudne la atac.

Ar fi educativ daca se anunta public motivul pedepsiri ca sa se poata dezbate si invata de ce.

Motivul si pedeapsa sa se discute 24 de ore inainta sa se aplice.

Nu cum sa intamplat sa nu mai ai acces fara nici-o explicatie sau motiv.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ar fi deloc educativ, moderatorii iau singuri hotararile care trebuie luate ca din aceast motiv sunt moderatori, nu trebuie sa ceara voie sau aprobarea nimanui. Daca ei sunt tampiti si decid prost, un destept nu ar avea ca sa caute pe un forum de tampiti cu moderatori idioti si deci ar pleca singur.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu intzeleg de ce atata scandal din pricina cuiva cu opinii diferite?

si cei din UE au pareri diferite de cele ale noastre despre romania si nimeni nu se supara.

decat sa datzi ban unui user de ce nu facetzi forumul privat (nu public) si va logatzi doar voi si cine o mai face vreo cerere scrisa sau mai stiu io ce?

daca datzi ban cuiva pt opiniile lui diferite de ale voastre, atunci dati-mi si mie... si eu am la fel!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moderatorii iau singuri hotararile care trebuie luate ca din aceast motiv sunt moderatori, nu trebuie sa ceara voie sau aprobarea nimanui.

Si eu credeam ca moderatori sunt pt a modera o discutie, o opinie. Nu pt a lua o pozitie extrema personala.

Nu ma refeream la o schimbare a deciziei ci doar o perioada de digestie si poate chiar racire a spiritelor incalzite.

decat sa datzi ban unui user de ce nu facetzi forumul privat (nu public) si va logatzi doar voi

Exista optiunea de "ignore" dar natura umana e prea puternica.

Intr-o societate omogena la inceput de gandire libera oricine gandeste diferit este considerat inamic social.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi educativ daca se anunta public motivul pedepsiri ca sa se poata dezbate si invata de ce.Motivul si pedeapsa sa se discute 24 de ore inainta sa se aplice.

Nu cum sa intamplat sa nu mai ai acces fara nici-o explicatie sau motiv.

Pana sa ajungi banat s-a discutat o saptamana, asa ca lasa vrajeala. Explicatiile le-ai primit si pe PM, pe care nu te-ai grabit sa-l faci public, ca tu faci publice doar chestiile care iti convin. Apropo, la fiecare warn cel care aplica masura face PUBLICE si motivele, ele sunt accesibile si acum oricui, da' tu esti prea nestiutor sa fii in stare sa le citesti. Daca esti cuminte, te invat cum sa-ti vezi "cazierul".

Si eu credeam ca moderatori sunt pt a modera o discutie, o opinie. Nu pt a lua o pozitie extrema personala.
Nu neicusorule, moderatorii au si rolul de a apara forumul de abuzurile verbale ale unora sau de incalcarile unui regulament pe care il iei la cunostinta cand esti acceptat ca membru al acestei comunitati. De exemplu abuz este si faptul ca tu iti permiti sa faci pe unii legionari, pe altii comunisti, asta ca sa nu amintesc alte "caracterizari" care in viata de zi cu zi sunt considerate calomnii si atac la demnitatea individuala si se sanctioneaza PENAL, nu cu o amarata de banare.

Sa stii ca rolul moderatorilor nu se modifica dupa cum doreste muschiul tau. Nu-ti convine? Tough!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Pana sa ajungi banat s-a discutat o saptamana.

2. Explicatiile le-ai primit si pe PM.

3. tu faci publice doar chestiile care iti convin.

4. face PUBLICE si motivele,

5. Daca esti cuminte.

6. moderatorii au si rolul de a apara forumul

7. tu iti permiti sa faci pe unii legionari, pe altii comunisti,

8. rolul moderatorilor nu se modifica

1. Daaaaaa? Si pe mine nu ma consultat nimeni.

2. De la tine nicidecum. Vrei sa pun public TOT ce mi-ai trimes pe PM? Nu ti-ar ajuta la orgoliu.

3. Pai nu e normal asa?

4. Nu am vazut pana acuma nicaieri postate motivele la warn sau a banari ci doar sa taiat firul. Ar fi ceva bun sa fie asa cum zici tu.

5. Hmmmmm, cuminte nu am fost numit niciodata.

6. Oauuuu, il apara de invadatori sau de vreo lovitura de stat? Te iei de mana cu Vladisto si inarmati ca teutoni pasiti forumul de asupritori. =)) Ce imagine comica.

7. Char asa multe puteri imi atribui? Eu nu fac pe nimeni ci ei se fac singuri prin comportamentul si gandirea aleasa.

8. Hmmmm, eu ma gandeam doar la intelesul cuvantului "moderator". ce minte simpla am.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vrei sa pun public TOT ce mi-ai trimes pe PM? Nu ti-ar ajuta la orgoliu.

Nu scriu niciodata nimic pentru care sa nu imi asum responsabilitatea. Be my guest, bro'! Da sa fie tot, nu extrase, ca tu ai obiceiul sa extragi franturi de fraze care sa te aranjeze, iar asta e dezinformare si denaturare, sporturi pe care le practici cu mare placere.

Doar ultima banare nu ti-am mai explicat-o prin PM, am considerat ca nu mai meriti, nu aveam nimic nou de zis pentru ca repetai tot ce facusesi si inainte.

Nenica', daca treci cursorul mouse-lui peste cifra care arata nivelul de warn, sageata se transforma in manutza, ceea ce inseamna ca acolo se ascunde un link. Daca insisti si dai si un click cu butonul stanga al mouse-lui tau (buton dreapta daca ai setat cumva optiunea de stangaci) se va deschide un mic pop-up (ai grija ca browserul tau sa admita pop-up, sa nu cumva sa ai activat un blocker) si in aceasta fereastra ai cazierul matale. Acum poate ai sa intelegi de ce trimiterea de PM este optionala, se presupune ca omuletii in cauza sunt apti sa vada ce au gresit cand li se taie drepturile.

Si pe mine nu ma consultat nimeni.

Minti! Te-am rugat public sa incetezi, direct pe forum, te-am atentionat prin PM, ai fost apostrofat de un numar mare de membri deranjati de ceea ce ai scris, a fost lansat topicul care iti cerea banarea. Daca toate astea nu le-ai perceput ca atentionari, inseamna ca ego-ul tau e mai mare decat Everestul, in proportie inversa si intelectul.

Ce ai vrut? Ca un moderator sa te contacteze in genul: "Eminenta, domnule ANdreiRN, sunt unii care sunt suparati pe dumneavoastra, dar nu-i luam in seama, nu cumva ati vrea sa ne dati voie sa va banam o saptamana ca sa le inchidem gura? Va rugam, nu ramanem datori!" Mai asteapta, dar sa nu iti tii respiratia pana atunci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Nu scriu niciodata nimic pentru care sa nu imi asum responsabilitatea.

2. tu ai obiceiul sa extragi franturi de fraze care sa te aranjeze.

3. am considerat ca nu mai meriti.

4. daca treci cursorul mouse-lui peste cifra care arata nivelul de warn, sa nu cumva sa ai activat un blocker

5. Minti! Te-am rugat public sa incetezi, direct pe forum, te-am atentionat prin PM,

6. ego-ul tau e mai mare decat Everestul, in proportie inversa si intelectul.

7. Ca un moderator sa te contacteze in genul: "Eminenta, domnule ANdreiRN, sunt unii care sunt suparati pe dumneavoastra, dar nu-i luam in seama, nu cumva ati vrea sa ne dati voie sa va banam o saptamana ca sa le inchidem gura? Va rugam, nu ramanem datori!" .

1. Asa sa fie. Aici e o vb ca tot ce faci sa poti povesti copiilor tai sau parintilor fara jena. Hmmmm, cateva nu le-as putea povesti.

2. Si care credeam ca pastrez ideea la care vreau sa raspund si arunc gunoiul ca sa fie ideea mai usor de urmat.

3. Ce rau esti. Meritosule.

4. Asta stiam si eu dar ..... se blocheaza. Dar eu ma refeream ca toti sa vada si chiar sa comenteze. Ce balamuc ar iesi.

5. Da, si rugaciunea ta a fost ignorata si asta ti-a ranit orgoliul teribil. A fost din orgoliu si sentimentalism dar fara un motiv logic.

6. Da, mai mare decat groapa Marianelor. :banana:

7. Ce placut ar fi. Deci nu e voie sa se supere lumea? Offfff, pai tu esti vanat de suparare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inseamna ca ego-ul tau e mai mare decat Everestul, in proportie inversa si intelectul.

6. Da, mai mare decat groapa Marianelor. :banana:

a recunoscut !!! :yahoo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Andrew, este o diferenta mare intre rugaminte si rugaciune. Ca si intre prostie si prostime. Dar pentru asta ar trebui sa mai stii romaneste. Nu duce tu grija orgoliului meu, am luat o rola mare de banda izolatoare si imi peticesc eu orgoliul daca se dezumfla pe undeva, oricum nu reusesti tu sa ajungi pana la mine, un parameci nu poate provoca rau unui om. Esti genul de bacterie care nu otraveste omul, eventual ii provoaca stari de voma.

Eu am vrut doar sa ii instiintez pe cei care mai citesc topicul asta, ca ai obiceiul de a dezinforma prin omisiune, dar si de a minti pur si simplu pentru a-ti atinge scopul. Adica nu numai ca ai fost atentionat, ai fost dezbatut public, dar s-a recurs si la a fi rugat sa respecti ceilalti membri ai forumului. Nu cred ca sta in obiceiul multor moderatori de a face asta, eu am vazut ca in cele mai multe cazuri ti se da in freza scurt si esti trimis pe tusa fara explicatii. Asa ca ai primit un tratament mult mai cinstit decat meritai.

Cu aruncatul gunoiului sa ai grija, sa aiba intotdeauna cine sa aduca galeata inapoi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu intzeleg de ce atata scandal din pricina cuiva cu opinii diferite?

si cei din UE au pareri diferite de cele ale noastre despre romania si nimeni nu se supara.

decat sa datzi ban unui user de ce nu facetzi forumul privat (nu public) si va logatzi doar voi si cine o mai face vreo cerere scrisa sau mai stiu io ce?

daca datzi ban cuiva pt opiniile lui diferite de ale voastre, atunci dati-mi si mie... si eu am la fel!

:thumbup: Treceti-ma si pe mine pe lista!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a recunoscut !!! :yahoo:

Onestia o pretuiesc enorm. :beer:

1. Mai Andrew, este o diferenta mare intre rugaminte si rugaciune.

2. oricum nu reusesti tu sa ajungi pana la mine,

3. un parameci nu poate provoca rau unui om.

4. Esti genul de bacterie care nu otraveste omul, eventual ii provoaca stari de voma.

5. de a minti pur si simplu pentru a-ti atinge scopul.

1. Parca tu esti cel care imi atragea atentie cat de jicnitor este sa schimbi numele la forumisti. Imitator ieftin ce esti. Si eu care te vedeam in genunchi in fatza mea rugandu-ma. :banana:

2. Daaaaaa, si cu cate emoti imi citesti dimineata postarile.

3. Cata clasa ai in tine.

4. Pai daca ma iei in gura putem verifica ce ai zis. Hmmmm, nu mi sa intamplat niciodata sa provoc voma.

5. Da-mi un exemplu de minciuna si il discutam. Dar ti-am mai cerut asta si ai tacut ca pestele dar continui sa imprasti informati negative pe forum. Halal moderator.

1. nu ma baga si pe mine nimeni in seama...

2. las' ca bag eu mana-n gaz cand stam la semafor...

1. Nici chiar asa. Esti printzesa cea tanara a forumului.

2. Nuuuuu, sa nu faci asta ca nu merita. Peste 4-5 ani cand o poti manui ca lumea poate dar nu acuma.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neica RN, m-am saturat sa iti tot repet tot soiul de chestii, tu sa tai explicatia si sa imi ceri din nou aceleasi lucruri. Mergi si fa un test de IQ, s-ar putea sa ai un record negativ. Nu ma freca pe mine la cap ca nu sunt profesor pentru retarzi.

AM facut un experiment, am aplicat asupra ta tehnicile pe care le-ai aplicat tu diversilor membri ai forumului. In mod surprinzator, desi ti le-ai recunoscut, ai sarit in aer la fiecare din ele, deci pe tine te deranjeaza, dar daca faci tu asta altora e OK. Esti ipocrit.

daca ma iei in gura putem verifica
Explica aceasta propozitie!
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...