Mergi la conţinut

antichitati


Recommended Posts

Aha.... ar fi si asta o treaba... chestia e ca azi , cele mai multe din astea nu arata tocmai frumos dpdv estetic. Trebuiesc intretzinute calumea, sau daca e cazul, restaurate. Eu ma gandeam, daca-mi iau o ceva de genu' asta, s-o fac mai "misto",tobe noi, sa incerc sa fac motoru sa fie "cromat"-daca se poate. Chestii de genu'...

Ca veni vorba :unsure: treaba asta (cu restaurarea/modificarea) cred ca ar trebui sa fie facuta ca lumea, pana la capat , ca altfel ar cam fi echivalentul moto, a ceea ce fac tziganii/baietzashii la cate o dacie, de-i pun bara-fatza de cielo, si geamuri fumurii, si tot un hard de 3 lei e.... Sper ca nu supar pe nimeni cu faza asta, chiar as vrea sa aud si alte pareri... e sau nu e?!

Oricum, cand am zis de CHOPPER, ma gandeam mai mult la Harley dyna glide, Triumph America, sau choppere d-alaea cu roata-fatza, trasa "in fatza" de tot-desi nu-mi prea place modelul din urma...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor,eu am renuntat de anu asta la comuniste chopper,nu ma prea pricepeam asa ca,decat sa fiu toata ziua cu surubelnita in ele....dar recunosc ca am vazut unele lucrate tare fain.

eu m-am saturat de ele, oricat de bine e customizat,motoru e naspa.

poate cu exceptia neprelor,care pot fi imbunatatite considerabil.

as prefera,pt un chopper,un shovelhead cu kick....si intr-o buna zi o sa-mi iau unul!

Blackrider

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buahahahhaha....Shobolanu9 tu ce hram portzi barbate?

Shobolan shi cu un Sportster pe avatar? hmmmmmmmmmmmm....Nikul meu e Shobolanu shi calaresc un Sportster de 1200....hmmmmm

Sa fie coincidentza?

:huh:

"your point IS... ?!".

Ca e un Sportster, stiam...

Ce are sula cu prefectura?-scuzati expresia.No offence dar... TREBUIA neaparat sa-mi pun chopper la avatar ca sa arat ca imi plac chopperele in mod deosebit, si motoarele de orice fel, in general?l?? Atat as vreau sa stiu. (POATE ca ar fi trebuit... daca e sa ma iau dupa definitia "AVATRULUI" :P - dar nu despre asta vorbeam, oricum. )

Nikul meu e Shobolanu shi calaresc un Sportster de 1200....hmmmmm
Iar motroul, nu e al meu si nu cred ca sunt primul care si-a pus o poza luata, dupa cum se vede, de pe net. Nici nu am ajuns INCA, la punctul in care sa imi pot permite dpdv financiar un motor calumea.

P.S. Uite! L-am scos! Tot nu vad care-i problema. <_<

Pardon! nu eram atent :beer:

Editat de Shobolanu9
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Offtopic...Stai flexat man shi nu te tura in halu asta! Nu-s o celebritate pe forumurile de motorishti ca sa ma tem ca-mi furi identitatea! "Shobolan" vine de la Fratzia Shobolanului.... o fratzie de motorishti din Cluj...in fine , trebuia sa-tzi citesc ceva mesaje shi sa vad ca tu nu ai avea ce sa cautzi in ea!

Iar Scula shi Prefectura....nu-tzi raspund ca nu are rost!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
:huh:  bah mai exista choperristi pasionati de vechituri,ca am impresia  ca am ramas singur.......numai  japoneze peste tot

Or avea comunistele flerul lor. Da cel putin nu trebuie la japoneze tot timpul sa umblii cu surubelnita dupa tine.

Le-am avut pe toate, si spun: mai bine o japoneza veche decit o comunista noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, daca la comuniste mai umbli cumva cu surubelnita, mai "surubaresti" p acolo cand te lasa, la o japoneza nu mai cari surubelnita ca nu ai ce face cu ea... prea multa tehnologie...(e drept ca nu te lasa asa de des ca si unele comuniste).

Toate's bune atata timp cat au daua roti si motor... de toate pentru toate buzunarele ! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai Ciao!

Eu sunt pasionat , nu va spun pe ce ma dau acum (dar m-a adus pana in Garmania!) .Sapt viitoare (9 10 oct) e Veterama in Manheim , cel mai mare Tg de Old timere din Europa.25 000 km patrati de motoare si piese!!!

Am si eu aici un BSA si un BMW pt vanzare , poate am noroc.

Ura si bafta tuturor!

Revin cu poze dupa 10 oct!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Sunt si eu pasionat de motoare vechi.

Am avut un MZ 250 din '62 si un Simson 250 din '60. Le-am modificat chopper. Pot sa spun ca iti trebuie pasiune multa si multa rabdare ca sa mai ai asa ceva.

Majoritatea prietenilor mei au japoneze si acum nu ma mai pot tine dupa ei cu MZ-ul. :( Asa ca acum vreau si eu sa-mi cumpar un japonez (tot chopper, bineinteles!).

Ride to live, live to ride!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...