Mergi la conţinut

Recommended Posts

:huh:  bah mai exista choperristi pasionati de vechituri,ca am impresia  ca am ramas singur.......numai  japoneze peste tot <_<

<{POST_SNAPBACK}>

sal !

vad ca a deviat discutia si as vrea sa o aduc "pe drumul cel bun"

vechituri=> inseamna pentru mine o motocicleta veche ....... e correct ce gindesc?

o motocicleta veche poate deveni sau este deja o motocicleta de epoca!

o motocicleta de epoca are valoare (adica COSTA bani multi!)

cine are asa ceva eu l-as sfatui s-o pastreze asa cum e (stare originala) nu sa se apuce sa-i faca "inbunatatiri si tuning" pentru ca o devalorizeaza!

in ce priveste "talentele" de a lua piese de japoneze sau motoare mai moderne si a le pune pe "vechituri" nu face-ti altceva decit sa le stricati!

ginditi-va ca in citiva ani si "romanul" (daca nu s-a trezit deja)o sa se trezeasca si o sa investeasca bani in asa ceva.

in alte tari asta este o investitie care e mai profitabila decit depunerea banilor cu dobinda!!!!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai dreptate. Dar eu totusi cred, ca exista o cale de mijloc - cum am facut eu :D . Eu am modificat mult pe Pannonia, dar nu am atins nici cadrul, nici rotile, nici aripile. Evident, si motorul e original. Rezultatul e un look de chopper, care cu 2 ore de munca poti sa transformi inapoi in starea originala. Nu pt. o vanzare eventuala am facut asa, ci pentru dragoste fata de motor. N-am avut inima sa iau flexul, si totusi, am facut chopper. Cand e vorba despre o parte din istoria motociclismului, trebuie sa faci un compromis. Eu cred ca asta e cea ideala.

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.