Mergi la conţinut

SV 650 vs JEEP


bugs bunny

Recommended Posts

In seara asta pe la 9: 30 veneam acasa din Orhideea pe Calea Plevnei.Dupa intersectia cu Stirbei, pe la Preoteasa am vazut politia si un jeep(Mitsubishi Pajero argintiu cu nr de SB) de-a latul drumului. Gramada pe jeep era o mobra Suzuki SV 650, albastru, cu nr B 55 HRK facut muci. Ulei curs din el, fata varza, MUCI!!!!!! Motociclistul venea dinspre Regie spre Kogalniceanu si soferul tocmai iesea dintr-o curte si a vrut sa intoarca pe LINIE DUBLA CONTINUA. Venisera militienii si faceau masuratori, poze, alea, alea. A aparut sora flacaului cu o masina sa adune mobra de pe jos, am vorbit cu ea si zicea ca Dan e ok, putin zgariat dar cica nimic rupt, era la spital. (el are cica 25 de ani, permis de conducere de 6 ani dar DE MOTOR DOAR DE 2 LUNI) La fata locului au masurat militienii 18!!!! m de frana. Ce cred ca s-a intamplat este ca flacaul s-a panicat si a calcat frana spate, si-a blocat roata spate si s-a dus ca pe sanie, chestie care nu-l disculpa pe sofer in nici un fel.

Sanatate multa baiatului si bafta multa noua celorlalti :ranting:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

niste comentarii:

am fost si eu pe acolo ca il cunosc pe Dan

dar frana avea 40m ca am masurat si eu, e adevarat ca pt politie e irelevant pt ca oricum nu au expert in asa ceva.

iar chiar in locul acela linia dubla e punctata iar soferul a intors de pe banda 1. oricum tot pe sofer o sa cada vina, o sa ma interesez.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...