Mergi la conţinut

BMW pentru Transalp


Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Superba motocicleta.

Transalpul e o motoreta legendara pt fiabilitate si versatilitate.

Un buna gasesti si sub 3000 EUR. Singurul repros care i-l fac: puterea prea mica pt mers cu pasager si bagaje,dar merge daca nu esti prea greu.

un site bun pt TA: http://www.transalp.org/

Numai bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne-ai zis de cate lovele dispui. De ex TA-ul asta nou (incepand cu 2000 cred)mai are adaugat un 50 cmc, si vreo 8 cp. Eu am 68 Kg/1.79m. Nu prea se cunoaste cand sunt "pe" sau "langa". Am mers si cu pasager, intr-adevar era un pic de diferenta. Dar numai un pic! Singur am urcat dealuri de am strans bine din buci, are cuplu bun, si nu am simtit niciodata ca as fi avut nevoie de mai multa putere (off road fiind).

Ieri am fost pe o plaja, sa o incerc si pe nisip putin. Mergeam cu a 2-a si aveam 10 Km/h / 3000 rpm. Patinaje ce am tras, nisipul sarea in spate nevoie mare, dar nu am cazut si nici nu am avut vre-un fel de probleme. S-a comportat bine avand in vedere ca nu aveam gume pentru off road. Am facut si ceva urcari serioase unde cu prima viteza la 2000 rpm tremura din incheieturi dar nu m-a lasat niciodata. Eu sunt foarte multumit, 5850 Km...trecuti prin multe, si asta in mai putin de 2 luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...