Mergi la conţinut
Autentifica-te  
pelerinul

enduro BMW pentru Transalp

Recommended Posts

Caut Transalp. Nu pot tine acum si BMW-ul, desi sunt indragostit de el; insa nu merge peste tot :(. Asa ca daca gasesc varianta de TA pentru BMW, e ok. Astept intrebari, pareri, etc.

Pace voua!

post-1474-1162549754_thumb.jpg

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne-ai zis de cate lovele dispui. De ex TA-ul asta nou (incepand cu 2000 cred)mai are adaugat un 50 cmc, si vreo 8 cp. Eu am 68 Kg/1.79m. Nu prea se cunoaste cand sunt "pe" sau "langa". Am mers si cu pasager, intr-adevar era un pic de diferenta. Dar numai un pic! Singur am urcat dealuri de am strans bine din buci, are cuplu bun, si nu am simtit niciodata ca as fi avut nevoie de mai multa putere (off road fiind).

Ieri am fost pe o plaja, sa o incerc si pe nisip putin. Mergeam cu a 2-a si aveam 10 Km/h / 3000 rpm. Patinaje ce am tras, nisipul sarea in spate nevoie mare, dar nu am cazut si nici nu am avut vre-un fel de probleme. S-a comportat bine avand in vedere ca nu aveam gume pentru off road. Am facut si ceva urcari serioase unde cu prima viteza la 2000 rpm tremura din incheieturi dar nu m-a lasat niciodata. Eu sunt foarte multumit, 5850 Km...trecuti prin multe, si asta in mai putin de 2 luni.

Link la postare

felicitari, ma bucur ca mi se confirma optiunea; cu banii e alta, nu am cash pentru fier acum, deci doar un schimb - ipotetic :) - ar fi posibil. Dar cum sigur nu gasesc pe nimeni amator, astept sa fabric suma si sa rezolv problema.

Pace voua!

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.