Mergi la conţinut

IFA 350 MZ 1955


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

eu am avut asa ceva si tin sa-ti spun ca e un motor f bun a mea era din 1946 si am vandut-o cu 10 mil ca mi-am luat japoneza .daca o iei sa-i pui alternator de dacie si nu vei avea probleme dar daca zici ca nu are grupu din spate e cam nasol vezi si tu ca poate poti face o modificare si pui grup de nepra oricum tre sa faci ceva modificari la ea ca sa te tina dar motoru care e boxer pe mine ma tinut si cutia e buna daca ii pui ulei ceva mai vascos .eu am avut o groaza de piese noi si grupuri am avut in afara de cel de pe ea inca 3 din care 2 de viteza segmenti cilindri .motor absolut orice piesa dar leam dat pe toate.vezi tu ce faci sa nu iei teapa

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
Salutare tuturor am posibilitatea sa achizitionez o motocicleta MZ 350 IFA din 1955 cu bani putini 4mil ce ziceti se merita de colectie???????????????????????????????

ASTEPT PARERILE VOASTRE

Am si eu una si as vrea sa o reconditionez

Pana la urma ai luat-o?

eu am avut asa ceva si tin sa-ti spun ca e un motor f bun a mea era din 1946 si am vandut-o cu 10 mil ca mi-am luat japoneza .daca o iei sa-i pui alternator de dacie si nu vei avea probleme dar daca zici ca nu are grupu din spate e cam nasol vezi si tu ca poate poti face o modificare si pui grup de nepra oricum tre sa faci ceva modificari la ea ca sa te tina dar motoru care e boxer pe mine ma tinut si cutia e buna daca ii pui ulei ceva mai vascos .eu am avut o groaza de piese noi si grupuri am avut in afara de cel de pe ea inca 3 din care 2 de viteza segmenti cilindri .motor absolut orice piesa dar leam dat pe toate.vezi tu ce faci sa nu iei teapa

Daca mai sti ceva piese, m-ar interesa, in special grup conic, poate se poate lua legatura cu cel carui-a i-ai vandut motocicleta.

Stiu ca m-am trezit cam tarziu, dar poate am noroc.

Mersi mult. Asfalt uscat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate gasesti pe aici ceva piese daca inca iti mai trebuie.

http://search.ebay.de/IFA-350-MZ_W0QQ_trksidZm37QQfromZR40

Mersi mult, dar, e putin cam departe si in spatiu si in bani pentru bugetul meu, as cumpara piese functionale, dar mai degraba second, mai accesibile si sa nu tre sa merg 1500 km dupa ele.

Asfalt uscat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 9 months later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...