Mergi la conţinut
Daan

Scutere si mopede

Recommended Posts

Nu ca mi-ar fi greu sa o fac dar vreau sa stiu. Sa nu ma bag aiurea in seama. Cum e protocolul?

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
ei nu prea saluta... nici macar ei intre ei. io salut cam tot ce i pe 2 roti.

Chiar si biciclistii?

Link la postare

nu trebuie sa saluti pe nimeni .... trebuie numai sa porti casca !!!

salutul (in contextul de fatza) e forma de comunicare, o expresie a manifestarii bucuriei si pasiunii pt 2 roti, impartasite intre cei care se dau pe 2 roti ! "salut colegu ... misto pe motor ... hai sa ai drum bun, casca okii, ai grija, dixtractie placuta, etc !!!" cuvinte inlocuite de gestul salutului ! pasiune pt 2 roti nu are oricine si oricand, curierii (de ex) o fac de nevoie. scuterele si mopedele sunt mijloace de transport comode, ieftine si rapide in metropolele aglomerate, pe timp uscat de vara .. nu sunt pasiune (exceptiile aici sunt rare). nu incaleci pe hayabusa sa mergi la alimentara 3 blocuri mai incolo, e mai simplu cu mopedu sau bicicleta daca nu ai kef sa mergi pe jos! nu orice posesor de bicicleta sau scuter impartaseste pasiunea pt 2 roti, pt MOTOCICLETA !

nu te dor degetele sa le ridici sub forma de salut, dar nici nu te incordezi pt a vana saluturi. iar daca te saluta un biciclist sau un tractorist, poti sa-i raspunzi .. e un fel de multumesc deoarece el prin salut iti spune "braaavooo, ce mistooo de tineee, suuper, te invidieeez, maaamaa ce mi-ar mai place si miee, etc".

dar inca nu e in proiect de lege salutul, deci tine de keful de moment si de buna crestere :beer:

Link la postare

si eu ii salutam da' nu tin minte sa-mi fi raspuns vreunu'...

se uitau la mine de parca faceam misto de ei

sunt de acord cu MensSana apropo de diferenta dintre pasiune si utilitate

cu exceptiile de rigoare bine'nteles

va salut bajeti!

:-)

Link la postare

Si eu salut, mai rar insa. Am observat ca-mi bat degetele degeaba si am cam lasat gestul prin Bucale cel putin, desi senzatia ar fi de a saluta ce misca pe doua roti cu motor. In provincie am observat ca cei cu mopeduri saluta, acolo salut si eu mai des.

Pace voua!

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.