Mergi la conţinut

Patru ore fără televizor – Iniţiativă


vladisto

Recommended Posts

Patru ore fără televizor – Iniţiativă – Asociaţia Consumatorilor de Media propune un protest inedit: să închidem astăzi televizoarele pentru 237 de minute, începând cu ora 17.00, când încep buletinele de ştiri “sângeroase”. În schimb, să mergem în Club A, pentru teatru, proiecţie de scurt-metraje, să ascultăm muzică, să citim poezie, să dezbatem cărţi şi fotografii. Intrarea este liberă!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super tare ! dar in loc de club a propun padurea baneasa la un painball :beer:

vreau si eu la `painball`! :D in loc de bile cu vopsea, la `painball` se folosesc bile de rulment... de unde si denumirea :yahoo:

MensSana, daca ai adus vorba... ce-ar fi sa organizam o lupta la baneasa sau la fortul de la intrarea pe autostrada soarelui.

e accesibil si super distractiv

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care sunt preturile la paintball ?

echipamentul (pusca si imbracamintea de protectie) este gratuit, se taxeaza cu 0,3 RON/bila.

pretul poate varia, dar nu foarte mult. concurenta este destul de mare pe segmentul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

egzact .. painball, era vorba de amicul meu totusi, nu ? :D

am fost miercuri in moghioros, ne-am vopsit de la 8 seara pana pe la 10, am tras muuuulte bile dar e o problema totusi, aburirea castii ! afara frig, noi incinsi, ekipele (5 contra 5) inversunate (am luat bataie constant), reflectoarele de nocturna orbeau, bilele usturau (am dat armele la max pt precizie), lizibilitatea tintei din parti (la fiecare 30 de sec trebuia sters pe interior okelarul castii, iar asta te putea costa), dar per total, la ora 10 noaptea am plecat multumiti si colorati ! cred ca data viitoare imi iau casca moto.

costumele nu au gluga asa ca daca mergeti, nu uitati sa luati caciuli cu voi .. in pozitia culcat, facand taras de la un reper la altul, crestetul e descoperit si personal, dupa 5 bile in "moalele" capului, am hotarat sa-mi pun batic, fular, servetele, orice sa mai atenueze !

aaa, si manusi, neaparat !! mana e expusa, arma sta mai mereu in afara zonei de camuflare, degetele mele sunt martore !

ar fi buna si o scoica (protectie genitala). strigi mort, dai sa iesi cu arma sus .. dar fiindca geamul e aburit si inamicu in transee nu a auzit strigatul agoniei tale, vede miscare si uita degetul pe tragaci. incasezi o rafala de cateva bile pana apuci sa te arunci la pamant de faci ca lupul !!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

237 minute zici Vladisto? :download: ..eu nu-mi aduc aminte de cand am deschis ultima oara televizorul, poate de prin octombrie. M-am saturat de stilul lor (felul in care redacteaza stirile si le prezinta, reclamele in timpul filmului, minciunile si multe alte lucruri de rahat). Asa ca mai bine merg la un film sa-l vad cap-coada (platit de Andrei) :Jumpy: sau...la un painball....clar

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa 5 bile in "moalele" capului, am hotarat sa-mi pun batic, fular, servetele, orice sa mai atenueze !

=)) =)) super

faci tu un topic pe tema asta ? poate reusim sa adunam doua echipe si mergem sa ne dam cu acuarele :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa-l tu, te rog ... eu nu stiu cand mai am timp de un mic razboi din'asta si nu pot promite ca sambata (sau intr-o zi anume) ne vedem la paintball. pe de alta parte vedeti ca e alt poligon, keoke, in herastrau, cica e mai misto decat in drumul taberei ! as vrea sa-l incerc si pe ala :mega_shok:

televizorul la mine merge continuu, dar nu pe stiri, sunt aceleasi mereu. exista si programele de sport, filme, auto/moto, calatorii, muzica, informare si pregatire intelectuala, etc. in plus, prefer sa ma joc la calculator .. acum termin gothic 3, mai am putin (cred). inainte de el am terminat nfs-ul, inainte oblivion, kotorul, etc ... muuuulte !

televizorul e prost inteles, poate fi si o kestie misto .. de aceea exista canale de toate felurile, nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fa-l tu, te rog ... eu nu stiu cand mai am timp de un mic razboi din'asta si nu pot promite ca sambata (sau intr-o zi anume) ne vedem la paintball. pe de alta parte vedeti ca e alt poligon, keoke, in herastrau, cica e mai misto decat in drumul taberei ! as vrea sa-l incerc si pe ala :mega_shok:

televizorul la mine merge continuu, dar nu pe stiri, sunt aceleasi mereu. exista si programele de sport, filme, auto/moto, calatorii, muzica, informare si pregatire intelectuala, etc. in plus, prefer sa ma joc la calculator .. acum termin gothic 3, mai am putin (cred). inainte de el am terminat nfs-ul, inainte oblivion, kotorul, etc ... muuuulte !

televizorul e prost inteles, poate fi si o kestie misto .. de aceea exista canale de toate felurile, nu ?

Si eu vreau gothic 3 :D piz pliz pliz.....

Vladisto, mama, care e faza cu tv-u? Ca eu nu ma mai uit live la teve de cam multisor, si de cand nu mi-e conectat tv tunerul la nimic nu ma mai uit deloc. Ce e la ora 5? Si nah .. am prins cam tarziu faza dar oricum nu era nimeni acasa aici unde am parcat eu asa ca toate cele 4 televizoare erau stinse.

Ia pune-i pe vitejii astia la incercarea doua ore fara calculator, fara motor, fara femei sa vedem ce fac in timpul ala. :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...