Mergi la conţinut

Care a fost prima voastra motocicleta?


Silvian

Recommended Posts

mm.. de cand e topicul asta.. :P

on topic, prima si actuala motoreta este o yamaha xtz 750 super tenere, pe care nu as schimba-o cu nimic in lume, decat poate cu una la fel dar in stare tehnica mai buna (desigur, e posibil sa ma razgandesc daca o sa am ocazia sa calaresc un ktm 990 adventure, sau un bmw r1200 gs)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

condusul mobrei intre motociclisti e ca si condusul daciei intre soferi.stiti vb..nu e sofer ala care n-a condus dacie.asa ca si eu am inceput cu mobra .era prin '82 .nici nu ajungeam bine la scarite.imi baga unkiu (de la care am prin microbul) in viteza si ma plimbam apoi pana ii incingeam mobra bine.apoi am facut o pauza pana pe la 20 de ani cand am avut ceva malai si mi-am luat un mz de prin 65.gat de lup.dupa care am ajuns la ceva malai mai vartos si mi-am luat o yamaha xs de 400.era din 81 dar mergea bine.2 ani mi-am facut scoala pe ea.avea 27 de cai si mi se parea ''fiara'.apoi a venit un nipru pe care am vrut sa-l modific dar n-am mai apucat ca intre timp imi luasem un vf de 750.apoi a urmat un fzr de 1000 de prin 97 era.dar mergea ceas.nu stiu cum erau bujiile dar toba era caramizie la interior asa bine ardea.fara pic de fum.a urmat apoi un srad de 750 si apoi actuala ''milka'' adica o honda x 11.astea-s stradalele.ca m-am dat si pe dealuri si am avut placerea unui dr de 350 si un ktm de 525..cam asta e povestea....cele bune tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Prima mea motocicleta a fost o Yamaha FZR 400 din '90 :D ... avea carenele dupa un FZR din '94 + o toba sport MIG :D .

A fost prima mea motocicleta si dupa care am suferit cand am vandut-o =)) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
E motorul care m-a invatat sa merg.

jura-te! :P

honda xlr 125 r. o enduroaica-jucarie din '98.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai prima oara am avut un scuter(yamaha aerox) :D ca eram cocalar si motoarele erau pt oameni mari (cred , nu stiu ce a fost in capul meu) dar e bine ca mi-am dat seama repede si dupa cateva luni cu minim 3 cazaturi pe zi, mi-am luat primul meu motor, (Suzuki XF 650 Freewind) de care m-am bucurat foarte mult, mai ales cand l-am vandut :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa aproape 3 ani de la prima postare pe topicul asta continui seria posesiunilor mele. Ziceam ca primul a fost un Minsk. Saracul a si-a dat duhul dupa un sezon de nebunii pe dealuri, iar eu nu am avut timp si pricepere sa il pun iar pe roti. Asa ca dupa cativa ani a fost semi-donat unuia mai interesat. Mai exact a fost schimbat pe o bicicleta, ca sa nu fie chiar dat gratis. Cand am revenit la pasiunea dintai, in 2005, am dat peste Eliminator, Kawa EL250, un minunat cruiser, care m-a servit parfect 3 sezoane, iar acum a trecut la fiica mea. Prin 2007 m-a apucat dorul de endureli soft, asa ca am luat Tengaiul, Kawa KLR500B, cu care ma dau si acum on si offroad. Sunt un strangator, nu cred ca m-as mai desparti de motocicletele astea, ca m-am atasat de ele.

KLR-ul la o iesire prin namoale

DCFC0028.jpg

Si micutul Eliminator cu noul rider

DSC_0272.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...