Mergi la conţinut

Arhivat

Acest topic este acum arhivat şi este închis viitoarelor răspunsuri.

dapus

arhivat vand kawa-zxr400 !

Recommended Posts

Interesant motorul si frumos.Daka nu il dai inciteva saptamani s-ar putea sa iti fac o vizita pt ca banca se misca f greu si ieri am depus actele pt niste euroi.ciao.emilio 0744384039

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

motorul este pe sasiu de 600 ka am urcat pe unul si stiu kum este?Kit indica turometrul si km?MULTUMESC

Link la postare

Mei dapus-ule, intr-un asemenea anunt tre sa pui ce scrie in carte si dupa, pui ce mai vrei tu.

Mai oameni buni motoarele fug ceva mai tare decat scrie in cartea tehnica, iar daca schimbi foaia si pui tip racing ii iei din putere si reduci f f putin consumul (doar la viteza spre amximum-ul ei).

Concret: cartea mi-a dat 210 km/h viteza maxima, iar eu am alergat cu lant, foaie, pinion, originale cu 220km/h undeva putin peste 10000 rot/min. Am echipat-o cu lant, foaie, pinion DID racing si am mers tot cu 220km/h la 9000-9200 rot/min. Si nu mai putea.

Link la postare
Mei dapus-ule, intr-un asemenea anunt tre sa pui ce scrie in carte si dupa, pui ce mai vrei tu.

Mai oameni buni motoarele fug ceva mai tare decat scrie in cartea tehnica, iar daca schimbi foaia si pui tip racing ii iei din putere si reduci f f putin consumul (doar la viteza spre amximum-ul ei).

Concret: cartea mi-a dat 210 km/h viteza maxima, iar eu am alergat cu lant, foaie, pinion,  originale cu 220km/h undeva putin peste 10000 rot/min. Am echipat-o cu lant, foaie, pinion DID racing si am mers tot cu 220km/h la 9000-9200 rot/min. Si nu mai putea.

<{POST_SNAPBACK}>

Link la postare

:P Dupa cate vad, cu toate ca era f clar, eu vorbeam despre cu totul altceva. Nu vorbeam despre ZXR400 ci despre diferente de viteze, turatii, putere cu diferite tipuri de lant, foaie, pinion ca sa inteleaga si cei care stiu mai putine despre motoare. Ca nici noi nu ne-am nascut invatati...

Cat despre motorul meu, ai dreptate: al tau e mai tare pentru ca eu momentan nu mai am unul pentru ca l-am vandut. Cel pe care l-am avut eu, cu siguranta era mai tare ca al tau, iar cel pe care mi-l voi cumpara va fi si mai tare decat cel pe care l-am avut; daci mult mai slab decat al tau!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :beer: .

N-am vrut sa fiu rautacios. Bafta la vanzare!

Link la postare

.... daca in primavara nu-l mai dai la pretul asta atunci zi daca se mai poate negocia pretul actual!!! ... sper ca e in regula cu actele si cu partea tehnica! ..zici ca esti din cj?

am si eu cateva intrebari ca poate trag o fuga pana la tine in cj si sa nu vin degeaba : ce s-a intamplat cu parbrizul(winscreen'ul) !? a fost cazuta? daca da cat de rau? cadrul a fost afectat? -- sper sa fii sincer ..ca daca vin in cj si vad vre-o sudura pe cadru (sub rezervor sau ..ma rog in alta parte) s-ar putea sa ma i-a dracii ... asa ca te rog spune ce "plusuri" si "minusuri" are !!! ( gumele par cam sterse !)

..cu actele ... ai zis mai sus ca e pe numele unui prieten de-al tau ..sper ca nu e plecat din tara ... :huh:

astept raspunsul tau !!!

Link la postare

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.