Mergi la conţinut

Ce parere aveti de GSX-R-ul asta K6


Recommended Posts

Salut,

Mi-am luat de curand un GSX-R 1000 din 2006, cu tuningul facut in Germania. Ce parere aveti de cum arata? Eu vreau sa revin la kit-ul initial cel putin la aspect (imi place un stil mai sportiv,cum e kitul original), fiind modificata pentru GP, probabil mult prea brutala pentru mine. Astept pareri de la voi

post-9587-1167957514_thumb.jpg

post-9587-1167957554_thumb.jpg

post-9587-1167957577_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"kitul".....sau mai bine zis....chitul asta de care zici tu ca a aterizat din GP este defapt doar un set de carene de curse care se gasesc undeva intre 300 si 500 de eur max + doua becuri de la cam orice magazin de bricolaje...

ps:....sincer? cred ca doar visezi la asa ceva ;), nick-nameul ales are legatura cu roacherii nicidecum cu vitezele iar faptul ca tu vorbesti despre o toba finala si un set de carene ca fiind vreun kit de GP imi va da, in fnal, ca intotdeauna in asemenea cazuri, dreptate :)..... pune o poza din romania si primesti crezare....pana atunci, jet la gogonele

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu il baga in seama , este invidios .

Eu am remarcat crashpad-urile care costa 35 de euro perechea , vopseaua alba de pe jante si coditza spate care nu iti permite sa stai pe scaun fara sa o distrugi si suportul de toba special care il faci la strung cu 30 de Euro .

Cox e orbit de furie ca nu are asa ceva , nu il baga in seama .

Recomand parbriz double bouble PUIG tip touring , placute de frana GoldFren si capete de ghidon la culoare.

ps: erau la promotie - 1,49 epuro/buc si niste manete mai cumsecade - recomand si mizeriile alea .

Succes .

PPS: oricum sunt invidios ca nu am K6 ca sa imi bat joc de el , asa ca nu ma baga in seama .

PPPS: bine ai venit pe pro-bike :fuck:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"kitul".....sau mai bine zis....chitul asta de care zici tu ca a aterizat din GP este defapt doar un set de carene de curse care se gasesc undeva intre 300 si 500 de eur max + doua becuri de la cam orice magazin de bricolaje...

ps:....sincer? cred ca doar visezi la asa ceva ;), nick-nameul ales are legatura cu roacherii nicidecum cu vitezele iar faptul ca tu vorbesti despre o toba finala si un set de carene ca fiind vreun kit de GP imi va da, in fnal, ca intotdeauna in asemenea cazuri, dreptate :)..... pune o poza din romania si primesti crezare....pana atunci, jet la gogonele

In legatura cu Hells Angels se pare ca nu cunosti subiectul, probabil ar fi mai bine sa nu te pronunti in privinta asta. Modificarile la motorul asta sunt urmatoarele (iti dau paste exact de la vanzator, care e spaniol):

fibras competicion, paint, exaust akrapovic

estriberas retrasadas

power kit

latiguillos metalicos frenos

relacion cadenas

plus alte modificari pentru mai multi hp (air filter, etc)

Motorul este in prezent tot in Spania, am asteptat data de 1 ianuarie pentru a continua procesul de trimis in RO, pentru ca nu o voi inmatricula avand in vedere costul taxelor si impozitelor actuale. Voi face poze cand o primesc, nici o problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba ti-ai luat gsxr din germania, ba acum a zburat in spania de unde iti trimite proprietarul poze cu el.....eu cred ca defapt ai fugit cu banii de paine la un net-cafe si ai aterizat unde nu trebuia ;)

ce bine ca au bagat astia filtre de aer reising in moto gp, acu pot si baietii aia sa se dea mai tare....:))

hai baieti, voi chiar nu vedeti potentiatlul acestui topic de a ne distra cateva zile?! :D

ok mai hell angelule, daca esti tras, esti iertat......dar daca esti treaz si aberezi asa ceva ajungi in cateva ore la funny forum.... :blahblah1:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fibras competicion, paint, exaust akrapovic

estriberas retrasadas

power kit

latiguillos metalicos frenos

relacion cadenas

plus alte modificari pentru mai multi hp (air filter, etc)

Motorul este in prezent tot in Spania, am asteptat data de 1 ianuarie pentru a continua procesul de trimis in RO, pentru ca nu o voi inmatricula avand in vedere costul taxelor si impozitelor actuale. Voi face poze cand o primesc, nici o problema.

Vezi ca mai are un loc un duba Lady13 ca inca nu si-a adus fireblade-ul , cica si-au prins aia urechile , nu stiu cum sa il limiteze la 11 kw iar desenul de pe carene este atat de complicat incat au apelat la NASA , OXFORD si Justin Capra ca sa il genereze pe masina de interpretat vise .

Apropo "latiguillos metalicos frenos" e maximul care se putea face .... e foarte tare frate .

PS : "Motorul este in prezent tot in Spania, am asteptat data de 1 ianuarie pentru a continua procesul de trimis in RO" - spaniolul stie ? ... parca il vad in curand verde brotacel cu numere de Dacie si cu seria de la un Megan din 98 stantata pe cilindri .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"kitul".....sau mai bine zis....chitul asta de care zici tu ca a aterizat din GP este defapt doar un set de carene de curse care se gasesc undeva intre 300 si 500 de eur max + doua becuri de la cam orice magazin de bricolaje...

ps:....sincer? cred ca doar visezi la asa ceva ;), nick-nameul ales are legatura cu roacherii nicidecum cu vitezele iar faptul ca tu vorbesti despre o toba finala si un set de carene ca fiind vreun kit de GP imi va da, in fnal, ca intotdeauna in asemenea cazuri, dreptate :)..... pune o poza din romania si primesti crezare....pana atunci, jet la gogonele

degeaba de iei tu de nick'name'ul lui :thumbdown: ..ca e de rockeri.....nuj daca ai sa vezi manelari imbacsitzi pe motoare...multzi sunt rockeri...:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...some minciuni missing..."...Motorul este in prezent tot in Spania, am asteptat data de 1 ianuarie pentru a continua procesul de trimis in RO ..." some other minciuni missing ...

frate ...o aduci pe bucatzi la suprafatza ...k pe Titanic ???

ce dureaza atata s-o aduci in Ro ???

poze ai cu ea si cu mosu' ...din orashelul copiilor ???

(despre Mos Craciun este vorba ...banuiesc k el ti-o aduce...si Rudolf trage sania cu 250 la ora)

(nu ma lua in seama...sunt si eu invidios...k mai tot restul)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place motorul si pana la proba contrarie eu cred ca omul este plin de bune intentii si a intrebat doar daca este ok.Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el.Cat a costat daca nu te superi?Mai da si tu detalii te rog da in romana ca nu stiu alta limba.Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place motorul si pana la proba contrarie eu cred ca omul este plin de bune intentii si a intrebat doar daca este ok.Sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el.Cat a costat daca nu te superi?Mai da si tu detalii te rog da in romana ca nu stiu alta limba.Multumesc anticipat!

Multumesc de urari, bafta si tie. Motorul a fost in jur de 12.500 cu toate piesele originale si cele ce sunt momentan pe el. Detalii iti voi da in momentul in care il am aici.

Pentru cei ce au insinuat ca motorul e furat, sau ca e o minciuna, sunteti cam penibili. In primul rand eu am pus o intrebare normala, despre cum vi se pare si daca ar fi mai bine sa-l schimb cum a fost din fabrica, nu v-am intrebat daca ma credeti sau nu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul a fost in jur de 12.500 cu toate piesele originale si cele ce sunt momentan pe el. Detalii iti voi da in momentul in care il am aici.

Pentru cei ce au insinuat ca motorul e furat, sau ca e o minciuna, sunteti cam penibili. In primul rand eu am pus o intrebare normala, despre cum vi se pare si daca ar fi mai bine sa-l schimb cum a fost din fabrica, nu v-am intrebat daca ma credeti sau nu.

am asteptat data de 1 ianuarie pentru a continua procesul de trimis in RO, pentru ca nu o voi inmatricula avand in vedere costul taxelor si impozitelor actuale

Dai pe el 12500 si pe urma te plangi de taxele si impozitele anuale... clar mincinos...ce faci cu ea neinmatriculata... o tii tot in folderul cu poze de pe net si mai pui cate una cateodata si ne mai spui ca vei fii cel mai bun din judet... :blahblah1:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti-am pus o intrebare pe motociclism. ro sau poate nu ai vazut-o....

Esti jalnic...

PAI DACA AI BANI DE K6 AI MACAR UN TELEFON CU , CAMERA SAU O CAMERA FOTO!

MA GANDESC CA TII LA ORGOLIUL TAU SI ARATA-ME O POZA CU TALONUL SI MOTORUL IMPREUNA....

CA SA ARATI LUMII CA NU ESTI UN MANCATOR DE C***T,SAU POATE CA ESTI....

DEMONSTREAZA!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din poze eu deduc urmatoarea metoda de 'preparare' :

1. se ia un motor stock si se pune toba akrapovic si capac monopost

2. se tavaleste motorul pe partea stanga pentru a juli toba si a-i imprima un aspect mai 'race' .

Cu ocazia asta rupem scarita pasagerului, precum si levierul, probabil cu tot cu prindere, spargem farul si polizam carenele.

3. cerem o estimare la dealer pt scarite, levier si carene . Rezultatul ne ridica parul pe ceafa asa ca recurgem la 'tuning'

4. Se renunta la scaritele de pasager pt ca nu e 'Motogp'

5. Se inlocuiesc scaritele 'chilotului' cu unele de pe ebay. La fel si farul. E mai 'tunata' asa decat inainte.

6. Se duc carenele la vopsit. Vopsitorului ii este greu sa faca 'desenele' asa ca vopseste toata motocicleta cu aceeasi culoare. Codul de culoare se tine secret, nu se spune clientului pentru a nu putea retusa urmatoarele julituri (are antecedente deja :D ) .

Observatii privint tehnica de vopsire : partile nejulite care nu trebuie umplute cu chit pe exterior si fibra de sticla pe interior sunt vopsite direct peste vopseaua si stikerele originale.

7. Datorita tuningului la codita, anumite plastice nu se mai potrivesc. Lasa ca merge si asa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gix-ul de'o mie nou in Spania costa 13600 eur. Aici includem toate taxele: inmatriculare, hartogaraie, numere....si ce mai este. Ce-o sa mai platesti in plus este impozitul anual pe motor. PIata SH este destul de buna...avand preturile cam asa: miar 1-2 ani 11000-11500...iar de 3-4 ani 8000-9000 eur.

Parerea mea este ca arata mai naspa cu estetica asta exterioara, chiar daca are un look ceva mai "race", dar daca tie iti place...ia-l. De serie parca arata mai cool.

Ca informatie, anul asta topul vanzarilor de miare au stat cam asa CBR1000rr, R1, GSX-R1000 si ZX10R.(tot in spania)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...