Mergi la conţinut

CNI VITEZA LA BUCURESTI


PedroBike

Recommended Posts

si ce ti-a luat atata ?:D.....din cate stiu eu, inchirierea partii de aeroport unde se tineau a ajuns sa coste vreo 13 mii de euri pe 2 zile, de aia

nu stiu de cand nu se mai fac curse la baneasa dar din ce am observat traficul aerian a crescut mult, sunt foarte multe avioane civile care fac zboruri, sunt companii care au cel putin 6 zboruri pe zi de pe baneasa. in conditiile astea cred ca aeroportul de vine din ce in ce mai greu de inchiriat si blocat.

solutia mea : curse de viteza pe strada. asemenea montecarlo ului, cu protectii in jurul traseului . cu un traseu bine ales, asemanatoare cu cursele din insula mann (asa se scrie?). nu avem circuite.. sa improvixam. si nu in conditii mari de risc. sunt mai multe curse care au loc pe strazi, nu vad de ce nu s-ar putea si la noi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte,acum cativa ani buni cand erau cursele era o atmosfera speciala.Pacat ca tocmai aici nu se mai tin,si ma gandesc la cei care au puterea financiara si iubesc acest sport chiar nu pot face nimic?

nu vor...nu ca nu pot :thumbdown: rusine sa le fie... :thumbdown:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in ochii mei si a multora printre care ma invart, isle of man este o forja pentru complexati si parasiti de femei ( eventual pentru alte femei:D ) si nu prea are legatura cu adevarata fatza sportiva a motociclismului.....uita-te atent la ce unghiuri se iau curbele acolo si compara-le cu circuite.....normal, nu se poate face pe strada ce se face pe circuit iar doar asta ar trebui sa le diferentieze din start....curse pe strada?! spune-le gonete si atunci da, se pot face mai oriunde ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ne ramane sa ne rugam sa se dezafecteze cate o baza militara de aviatie ca sa avem si circuite.Din pacate putin posibil!Nasol insa si pe pistele de decolare pt e e iarba si smoala printre rosturi-adica zona dintre 2 dale de ciment.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da merg afara cei care se dau pe banii lor,cei care merg cu bani de la sponsori cam greu doar daca prind un sponsor tare cu renume si peste hotare . Iar in cazul tau daca ramai tot la steaua care nu prea se deplaseaza la cursele externe iara nu e prea roza treaba.

Asa ca ramanem cu ce avem si cu speranta ca intr-o zi va fi si la noi un circuit adevarat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cat o costa sa faci un circuit de viteza in Romania? Chiar nu exista nici un investitor pasionat? Sunt convins ca si-ar scoate banii in maxim 3-4ani. Poate ma enervez si ma duc sa-mi iau un credit de la banca si fac un Hocanhaim mic pe hectarele lu' bunicu..:) Caut asociati! :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...