Mergi la conţinut

Gilera Runner Fun Club


Radu46

Recommended Posts

Pe acest topic pot posta cei care au runner dar si cei care isi doresc unul. Eu pana acum am avut 10 scutere dintre care ultimile 3 au fost gilera runner. In prima poza este fxr180 in a 2a poza fx125 si in ultima poza cel pe care il am acum 125vx. De cand am mers prima data pe runner am vazut ca e un scuter foarte agresiv si foarte manevrabil lucru care ma determinat sa imi iau scuter chiar si dupa ce mi-a cumparat taicamiu motor (cbr600f3).

post-9283-1168353900_thumb.jpg

post-9283-1168353981_thumb.jpg

post-9283-1168354031_thumb.jpg

post-9283-1168354465_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...
sal

man am si eu un runner care este lovit si imi mai trebuie o carena,aripa,semnale

sti de unde le pot cumpara

merci

pune poze cu ce iti trebuie exact sau scrie-mi exact ce iti trebuie ca noi aici avedm si carene si semnale etc.

avem un service mare de scutere din italia si au acolo tot ce vrei carene motoare piese care nu le gsesti nicaieri. dami un tel 0741688251. uite si ruunnerul me cu codita noua :kewlpics:

post-9283-1171016613_thumb.jpg

post-9283-1171016645_thumb.jpg

post-9283-1171016689_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare Radule

Nu credeam ca o sa dau de tine aici dar uite ca s-a intamplat si asta.

Acum ca sa fiu on topic si eu sunt pasionat de scutere(a se citi motoare cand voi avea bani :) ) iar cum prima mea achizitie este un runner ma gandesc ca ar fi ok sa ma alatur "fan clubului". In primul rand inca nu stiu ce presupune un fan club dar tin sa va anunt ca eu momentan sunt multumit de al meu scuter asta pana voi trece la ceva mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un fun club presupune sa te plimbi cat mai mult si sa ne mai spui din cand in cand pe unde ai mai fost si poze cu bikerii tai si eventual daca vrei o parere despre un tunning ceva poti sa ma intrebi pe mine si pe pasionatii gilera. eu am pus poze de fiecare data cand am modificat ceva la el si cand va veni vara voi pune poze de la fiecare iesiere.

post-9283-1171968115_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare tuturor, am o problema de care nu stiu cum sa mai scap. Am schimbat pistonu si segmentii la un gilera runner 50 SP iar acum se incalzeste f repede apa, are aerisirea facuta tot, i-am scos si termostatul k sa circule mai repede apa dar tot de incalzeste, ce-i drept mai incet k inainte. NU pot sa merg mult cu ea k urca apa aproape de rosu. Daca v-ati lovit vreodata de aceasta problema va rog sa ma ajutati cu un sfat ceva, multumiri anticipare si asfalt uscat k doar e primavara ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...
pune poze cu ce iti trebuie exact sau scrie-mi exact ce iti trebuie ca noi aici avedm si carene si semnale etc.

avem un service mare de scutere din italia si au acolo tot ce vrei carene motoare piese care nu le gsesti nicaieri. dami un tel 0741688251. uite si ruunnerul me cu codita noua :kewlpics:

Salut.

Scuze ca va intrerup asa din senin dar am si eu un Runner de 49 din 2003 si imi lipseste o aripa de fata. Daca are cineva va rog sa ma ajutati. :sweat::sweat::sweat: Am un prieten care are un Piaggio NRG si am observat ca aripa de fata se potriveste perfect la runnerul meu dar din pacate nu vrea sa imi vanda numai aripa <_< . Aici in Timisoara nu am gasit nicaieri doar la comanda ce m-ar costa prea mult.

un fun club presupune sa te plimbi cat mai mult si sa ne mai spui din cand in cand pe unde ai mai fost si poze cu bikerii tai si eventual daca vrei o parere despre un tunning ceva poti sa ma intrebi pe mine si pe pasionatii gilera. eu am pus poze de fiecare data cand am modificat ceva la el si cand va veni vara voi pune poze de la fiecare iesiere.

Corect!

Hai ca va pun si eu un link unde poti vedea un clip cu Runnerul meu ce are deja urmatoarele modificari:

http://www.hi5.com/friend/video/6855083--1...ing.--view-html

- Stroboscop la far in loc de pozitii (din alea ca sa la masinile politiei :spiteful: )

- Neoane B)

- Muzica cu subwoofer si un amplif Sony :banana:

- Oglinzi in culoarea caroseriei cu semnalizare si pozitie in culoarea caroseriei :punk:

- Mp4 player la bord pt ca oricum mi sa rupt cablul de kilometraj :crazy:

Daca mai aveti idei va rog sa imi spuneti.

A da de aceea imi trebuie asa in disperare aripa aia ca asa nu vreau sa o duc la vopsit. O sa primeasca un costum paint din alea cu trasnete si doua fete faine facute din trasnete si fara aripa nu ma apuc ca nu vreau sa ma taxeze separat pt aripa daca fac rost cumva ulterior.

post-13487-1197748291_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
salut neonul asta cum l`ai legat? la baterie..? sau la alternator?

In primul rand nu e neon ci neoane. :thumbup1: Legarea lor e foarte simpla. :thumbsup: Daca cumperi neon de calculator ar fi cel mai ideal pentru un scuter are un consum foarte redus de energie si in totdeauna in pachet iti da si cu stabilizator de tensiune ce te ajuta sa nu le arzi la rand neoanele cand esti in deplasare, pentru ca un alternator iti genereaza mai mult de 12 v. ;) In fine eu l-am legat la baterie cu un comutator ce am montat pe plasticul ce acopera bateria. Am fost nevoit sa pun comutatorul in sit pt ca pe bord nu prea mai am loc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

sal eu sunt nou pe si am un runner de 180 in 2t si am nevoie de ceva piese dar nu prea stiu unde ssa caut ma poate ajuta si pe mine cineva va rog din suflet este cineva care ma poate ajuta ????

am nevoie de set complet cilindru piston segmenti si tot ce tine de set caut disperat imi trebuie pentru un fx 125 din 98 efer ori cat mi se cere numai sa il fac rost nu mai stiu unde sa caut

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare runeristilor , hai k vin shi yo cu voi cu un runner 50 din 2001 , tre sa recunosc ca sunt al dreaq de mandru de el , nu are nici o modificare( nici macar toba ) si tot fuge 80 , la demaraj nu am intalnit scuter sa ma faca si per total este superb , din pacate sunt nevoit sa il vand ca nu am cum sa iy fac carte de identitate deoarece imi trebe o procura de la primul proprietar din tara , i-am facut itp , nu e furat (slava domnului) dar nu am cum sa iy fac carte =(( si e nasol ca am acte la el dar nu am nenorocita aia de procura :rtfm: , deci va trebui sa il vand :ranting::sad::sad::sad:

post-12491-1215502844_thumb.jpg

post-12491-1215502930_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare.nu sunt posesor de runner dar as vrea sa fiu.stie cineva unde pot gasi unu pe la 1000-1100 de euro.vreau de 125 de cm si sa nu fie omorat rau.astept mesaje pe honda_fireblade_2006 id meu d mess. va rog eu mult. nu mai am scuter de vreo 3 luni si e nasol... duk lipsa d viteza :D:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toata lumea dupa aici si in special pt cei care au GILERA RUNNER , cei care cu adevarat stiu ce vor : sunt propietaru unui Gilera RunnER 125vx care sunt foarte mandru de el pt mine este cel mai bun scuter la ora actuala , mi-ar face mare placere sa fim tovarasi si sa facem multe iesiri impreuna , am mai avut acum 2 ani un runner dar era de 49 si intre timp imi luasem honda cbr 600 din 2001 dar m-am certat cu tata pt ca sa urcat pe el si a vazut cat de bestie poate sa ajunga cbr`u in ture mari m-am lasat pagubas si mi-am luat tot un runner dar de 125cm vx sunt super multumit de el.. spunti`mi cand putem face si noi o iesire k baietii ! va salut bafta !!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

sal

man am si eu un runner care este lovit si imi mai trebuie o carena,aripa,semnale

sti de unde le pot cumpara

merci

salut am si eu un gilera runner injectie si nu stiu sa ii reglez uleiul ca imi face amestecul prea mult cu ulei si nu arde benzina si da rateuri mai va rog care stiti sa ma ajutati si pe mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...