Mergi la conţinut

care e mai buna?


Recommended Posts

Asa. Am si eu o intrebare si vreau sa va dati cu parerea.

Ce motocicleta e mai buna pt oameni mai incepatori?

Un GSX-F 750 sau un ZX6R ? Amandoua sunt ca fabricatie dupa 2000.

AM carnetul de 1 an juma si ca tot omul m-am plimbat pe Minsk, Jawa, Ij si Dnepr, dar nu prea am pus pana pe o japoneza.

Ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

GSX-F 750 si ZX6R sunt din categorii diferite si au motoarele diferite.gsx-f 750 e pt touring si zx6r pt viteza,gsx-ul e racit pe aer si zx6r pe apa si ceva foarte important,gsx-ul e cu vreo 40kg mai greu.mai bine ne spui ce buget ai.eu unul ti-as recomanda ceva pe injectie,GSX-R 600 2001 care arata mortal si injectia face toti banii,cel putin eu asta as lua,fata de kawa pe carb

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Important cred ca este cum te intelegi cu motorul. Sfatul meu este sa te urci si daca poti sa faci si o tura dupa care poti alege. Daca te tenteaza eu am zx6r m-am dat cu el cam 2000 km. Este un motor care te mai iarta. Am doar un sezon pe motor inainte de zx6r am avut un suzuki rgv in 2T de 62 de cai era mult mai usoara si mai scurta dar mult mai dificila atunci cand trebuia sa te opresti. Nu alege dupa cat de placuta este la vedere ca nu merg pe ea cei care o vad. :) Tot ce tine de viteza si este dupa 2000 sunt frumoase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea este ca peste o luna, 2 max o sa am in jur de 4000 euro, poate chiar si un pic mai mult. Si cum am pus mana pe bani, vreau sa imi cumpar motocicleta, sa mai prind asa zisele reduceri de iarna :). Pe langa aceste 2 motoare, ce ar mai putea intra in acesti bani si bineinteles sa nu fie ca an de fabricatie sub 2000?

As vrea o japoneza, desi sunt un mare fan Ducati, dar italienele astea sunt un pic cam scumpisioare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4000E si din 2000 e destul de greu la clasa 600cc viteza.uite ceva bun care s-ar incadra in banii tai http://italiamotors.ro/9.html . eu unul as incerca sa-mi iau ceva pe injectie,am boala pe carburatoare mai ales cand e frig.as face un mic efort sa iau asa ceva http://italiamotors.ro/7.html mai ales ca e cu 2 ani mai noua,e pe injectie si nu e diferenta mare,chiar merita.gandeste-te ca in 2 ani se pot intampla multe

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MErci de raspunsuri baieti.

Ideea este ca mi-am gasit o kawa zx6r, cam ca a lui Silvian, cu mici diferente

An de fabricatie 2003, 4.500 km si 3500 euro. E din afara, recunosc, dar oricum cred ca e ok.

Apropo. Taxa de prima inmatriculare se aplica si la motoare? Vama a cazut, deci as ramane cu transportul motorului pana in tara si cu inmatricularea. As iesi cat de cat ok. Si daca am noroc o sa ies la o plimbare inainte de prima zapada.

La masini stiu ca se aplica taxa din cauza ca trebuie sa aiba Euro3 sau 4. Motoarele ce euro trebuie sa mai aiba? Oricum ar fi sunt putin poluante, in comparatie cu masinile.

thanks

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...