Mergi la conţinut

Cu Ce Viteza Maxima Ati Mers Pe Motocicleta?


stefangc

Viteza maxima  

440 membrii au votat

  1. 1. sa fim seriosi, cat a aratat bordul?

    • pana in 50 km/h
      9
    • 50-100 km/h
      42
    • 100-150 km/h
      77
    • pana in 200 km/h
      83
    • 200-250 km/h
      85
    • 250-300 km/h
      100
    • 300-350 km/h
      19
    • "am mers cu peste 350/h da' stiu ca nu ma credeti"
      17


Recommended Posts

260 cu GSX-R 1100 si 250 cu FZ 750 ambele modificate "olecutza".

Cam asta aratau vitezometrele, zic asta pt. ca la 250 cu FZ-ul, Aprilia Falco de langa mine arata o viteza de 230 km/h. Faptul ca japonezele arata cu mult mai mult decat au in realitate mi-a mai spus-o si un dealer Suzuki,Kawasaki,Cagiva din Austria.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu am prins 190 cu renaultul meu clio.

m-a ajutat si faptul ca eram la vale.Prindeam 200 daca nu era curba.Ma gandeam ca poate dupa ea e si radar.

cu fosta mea dacie am prins in acelasi loc 150. intr-a patra facea deja frana motor asa cam scos din viteza ;;)

ah da! pe motor amprin piste 100 laora cu un chopper inchiriat, ca nu am motor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut frati vitezomanistii :D eu am bagat intrun Suzuki bandit de 600 cu benzina Vpower 240 in Austria si cu Cbr meu 600 rr nou nout am mers cu 250 in germania tot cu V power si ma cam plictisit viteza asta mica rau :banana: dar nu am cu ce sai dau 300 ca iasi da cu cea mai mare placere dar poate pe viitor imi iau si eu o Hayabusa :( aaa si am mai bagat cu o Gilera de enduro pe camp 60 km/h si am cazut in sant cu ea :D in cap he he he he.Salutare :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

<:-P eu am mers de vreo 2 ori: pe pitesti ku 140 mph prima data ka m-a luat radarul si am fugit ka aveam nr de state si adoua oara de placere spre costinesti ka sa dau verde unui w de jandarmi care m-a claxonat la 40mph in localitate.Dak ceasul minte va mint si eu.Cert e ka era un amarit de gpz 500 varianta americana adika ex500a se chiama pe la ei,iar de atunci am ramas cu un gust amar:vreau mai mare!Sper ka in iarna asta sa imi iau si eu ceva mai mare.Am vreo 3000 de dolari.cam putin,dar la pret de iarna poate gasesc pe cineva dornic de ceva mai mare si sa scape de vreo scula de600. 0744384039 sau emilio100@yahoo.com
Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am prins 80 la ora cu un jupiter 5 fara motor, pai am un vecin cu care am desfacut motorul ca sa ii schimbam una alta pisoane simeringuri biele etc. si de ce nerabdatori am fost la-m pus pe un prieten sa ne traga cu un cielo, dar numai ca atunci cand am inceput sa franam si am ajuns la 60 km/h ne-a intrat sfoara la roata din fata si a blocat-o. Deci am luat o tranta de toata frumusetea ,eram si doi dar am mers cu ijul cu 80 fara motor?. am mers :D:D:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehehe.Eu am luat 95km/h cu o Gilera Dna 125 model 2001.Nu aveam nici casca , nici moto inmatriculata , si nici carnet. Si nu mai mersesem numa cu mopede . Si distractia s-a incheiat cand am dat intr-o groapa , si am sarit cam 30 cm de pe sa si motocicleta cam vreo 30 cm de pe sol , cel putin asa mi-a zis un prieten care ne privea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu 200 da tot`n spate firar sa fie.... incerc acum sa fac imposibilul si sa imi iau o aprilia RS de 125, mai mult nici nu vreau, cu 200 am mers cu un preten cu o Honda CBR600rr de anu asta.. si ... e cam nebun omu, naspa ma e sa stai in spate, cand merg cu el, la fiecare semafor ma gandesc de vre-o 3-5 ori cum sa sar de pe moto ca se baga ca dementu cu viteza printre masini.... eh, senzatii, las ca imi iau eu 125:D :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...