Mergi la conţinut

Cu Ce Viteza Maxima Ati Mers Pe Motocicleta?


stefangc

Viteza maxima  

440 membrii au votat

  1. 1. sa fim seriosi, cat a aratat bordul?

    • pana in 50 km/h
      9
    • 50-100 km/h
      42
    • 100-150 km/h
      77
    • pana in 200 km/h
      83
    • 200-250 km/h
      85
    • 250-300 km/h
      100
    • 300-350 km/h
      19
    • "am mers cu peste 350/h da' stiu ca nu ma credeti"
      17


Recommended Posts

domnu pisoi cu 7000 de vieti, povestile astea cu 300 aproape si in rest numai 240, si am facut buf, sunt pentru copii mici . de ce ? corpul uman nu suport o oprire brusca de al 30km/h. daca alergi cu 30km/h si cu viteza asta intri intr-un zid MORI. s-a aratat stiintific. acum vreau sa eu sa vad o poza ceva cu motorul busit dupa goana cu 240 pe autobanda cu o duba... si pe ala care a trait...

daca stau bine sa ma gandesc poate nu minti totusi .. nu esti tu ala pe langa caruia i-a dat flashuri o dacie cu 350km/h ? noroc ..

Domnule Gaxel daca esti din Bucuresti ne putem intalnii sa bem o berica sa mai povestim iti arat si motorul si mai poti discuta si cu niste prieteni care au fost acolo cand am avut accidentul . Eu nu am spus ca am intrat intr-o dubita care statea pe loc ci era in mers dar iti spun sincer ca stiu cum e sa pui curu jos la o viteza de peste 200........... Poate tu esti Toma necredinciosu dar asta e nu mi-am propus sa conving pe nimeni de cele intamplate. Bafta multa si nu doresc nimanui..... :scooter:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Gaxel daca esti din Bucuresti ne putem intalnii sa bem o berica sa mai povestim iti arat si motorul si mai poti discuta si cu niste prieteni care au fost acolo cand am avut accidentul . Eu nu am spus ca am intrat intr-o dubita care statea pe loc ci era in mers dar iti spun sincer ca stiu cum e sa pui curu jos la o viteza de peste 200........... Poate tu esti Toma necredinciosu dar asta e nu mi-am propus sa conving pe nimeni de cele intamplate. Bafta multa si nu doresc nimanui..... :scooter:

ma, si io-s toma necredinciosu...

sincer nush cine crede asta...

daca pui curu pe jos la peste 200 eventual il chemi pe gaxel sa-ti impinga carucioru la o plimbare...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

permite-mi sa nu cred ca ai cazut la peste 100 si ai scapat intreg .. asta nu o cred.. sunt din bucuresti, am avut 2 accidente grave cu motoreta, am avut in total multe cazaturi si mai am si urmari. lasand asta, este fizic imposibil sa cazi la 200 (indiferent de locul in care se petrece accidentul dar sa fie pe bucuresti pitesti ) si sa scapi cu viata. daca vrei sa depasesti coloana o faci fie prin stanga , langa parapet unde nu sunt copil sa imi zici ca ai cazut si nu ai patit nimic, fie iesi de pe drum in dreapta unde in mare parte e sant, gard sau padure.. si iar nu ai scapare ;)

ca esti din bucuresti se poate, poate ne vedem intamplator, se poate, dar ca sa imi pierd timpul sa imi explice cineva cum a cazut la peste 200 nu am sa o fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

230km/h Comarnic - Ploiesti... YAMAHA V-max

to:pisoiu cu multe vietzi

ocazional 235,3km/h si asta din cauza ca era un Trabant care se tinea dupa mine si ma tot sicana. dar pana la urma l-am depasit spectaculos facand whellie... din pacate am cazut cand atinsesem 236,3km/h. noroc ca am stiut cum sa cad si cam dupa 100 de metri de mers tarash am reusit sa prind motocicleta din urma si sa o incalec intr-un mod spectaculos... nu stiu cum sa va explic pentru ca o chestie de genul asta o poate face si intelege numai un pilot adevarat... cred ca pisoiu ma intelege perfect pentru ca si el a trecut printr-o intamplare aproape la fel de mareatza ca cea pe care v-am relatat-o :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu pisoi cu 7000 de vieti, povestile astea cu 300 aproape si in rest numai 240, si am facut buf, sunt pentru copii mici . de ce ? corpul uman nu suport o oprire brusca de al 30km/h. daca alergi cu 30km/h si cu viteza asta intri intr-un zid MORI. s-a aratat stiintific. acum vreau sa eu sa vad o poza ceva cu motorul busit dupa goana cu 240 pe autobanda cu o duba... si pe ala care a trait...

daca stau bine sa ma gandesc poate nu minti totusi .. nu esti tu ala pe langa caruia i-a dat flashuri o dacie cu 350km/h ? noroc ..

Sunt de acord cu ce a spus gaxel. Ultimul accident l-am avut la vreo 40 la ora (am intrat intr-o masina) si impactul a fost puternic pentru corpul meu. Putin a lipsit sa nu fac stop respirator.... asa ca lasa-ne cu 240 si tamponari la viteze din astea.... :to_become_senile:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io am mers cu multe lucruri cu multe viteze 90km/h pe role tras de masina ,180km/h cu dacie din 95 fara modificari la motor, 90km/h pe sanie trasa de masina, 110km/h 3 pe motor, 60km/h 4 oameni pe scuter kimco prin padure, 210km/h pe fostu xj 600, 275km/h pe fzr 1000 in spate, 184km/h iarna la -5 grade fara geaca, fara casca, fara manusi pe sv de 1000, atat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu azi am atins incredibila vitezaaaa, in linie dreapta binenteles si pe aeroport, de 60km/h!!!!!!!!!!! cuuu 10 mai mult decat limita legala!!!

a fost emotionat si tensionant, ochii imi lacrimau si imi transpirau palmele. picioarele, la acea viteza uluitoare deja imi tremurau. am spus Tatal Nostru strangand din dinti si am dat de maneta!! i-am dat in gingggggiiiiiii!!!!!! G&G

bai si cum se ducea....

a fost deosebit. nu-mi vine sa cred. increeeedibbiiil!!!!!

*acest topic mi se pare de kkt! ii incrajeaza pe prostovani sa dea viteza ca sa aiba cu ce sa se laude. nu conteaza cu cat mergi ci cum mergi. ca si bunica stie sa traga de o maneta.*

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma indoiesc ca acest topic incurajeaza pe cineva sa mearga la maxim..in fine ma abtin de la alte comentarii

OT: daca in TM nu am vazut mai mult de 10000rpm in a 6'a, in italia vad des limitatorul

precizez ca se usureaza mult anteriorul la viteze peste 250, poate e vina jentii de 16"

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am mers cu 70 cu un pedalier...la vale.. :)) :)) :)) :)) :))

Si cu bicla am prins 72 kmh tot la munte si tot la vale (o cursiera :)) , atata arata vitezometrul, deci nu e exclus sa fi fost mai putin:) ) (m-am kk pe bine ca aveam numa frana pe fatza :) )

Eu am mers cu un mountain-bike de 21 kg, cu frână pe disc şi pe faţă şi pe spate, şi amortizare şi pe faţă şi pe spate şi la şa, în panta (scurtă ce-i drept) de la Palatul Parlamentului (fostul Palatul Republicii) la Ministerul de Finanţe, cu 46 km/h.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers cu un mountain-bike de 21 kg, cu frână pe disc şi pe faţă şi pe spate, şi amortizare şi pe faţă şi pe spate şi la şa, în panta (scurtă ce-i drept) de la Palatul Parlamentului (fostul Palatul Republicii) la Ministerul de Finanţe, cu 46 km/h.

da ma, da bike-ul ala al tau e omologat RAR. poate d`aia zboara ca un roib turbat! sau pedalai tu in draci de frica fiscului ? :D

PS

franele sunt Brembo ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ma, da bike-ul ala al tau e omologat RAR. poate d`aia zboara ca un roib turbat! sau pedalai tu in draci de frica fiscului ? :D

PS

franele sunt Brembo ?

E omologat R.A.R., ca toate bicicletele FirstBike, şi are 3 foi şi 8 pinioane Shimano.

P.S. Da' să ştii că de frica fiscului zboară ca un roib turbat, că am o grămadă rate! :scooter: Eu şi cu Al Capone, ce mai avem mici probleme cu fiscul! :ninja:

P.P.S. Viteza de 72 km/h o pot prinde în panta dintre Sala Polivalentă şi Palatul Copiilor, dar e cam riscant să nu te trezeşti cu o conservă după una din curbe! :shok:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E omologat R.A.R., ca toate bicicletele FirstBike, şi are 3 foi şi 8 pinioane Shimano.

P.S. Da' să ştii că de frica fiscului zboară ca un roib turbat, că am o grămadă rate! :scooter: Eu şi cu Al Capone, ce mai avem mici probleme cu fiscul! :ninja:

P.P.S. Viteza de 72 km/h o pot prinde în panta dintre Sala Polivalentă şi Palatul Copiilor, dar e cam riscant să nu te trezeşti cu o conservă după una din curbe! :shok:

ma la faza asta cu omologarea RAR... nu`s ce sa zic. daca astia s-au apucat sa omologheze biciclete, ma gandesc sa imi duc si eu carutzul de butelie sa imi iau omologare si poate nr de inmatriculare. :beer:

Vladone... daca ai rate, sigur nu le ai la fisc. decat daca te-ai inteles cu ei sa iti platesti amenzile in rate :D .

rate ai la banca si atunci bicicleta ta trebuie sa urle si sa alerge cat poate cand intalneste vreun sediu de banca. la cate banci sunt acu`... nu ma mir ca e asa vitezomana :beer:

cand eram yo flacau mai ieseam cu pegasu` si ma dadeam pe malurile cociocului. ne adunam mai multi pe acolo. cand era cald rau ne luam avant din partea de sus a malului si plonjam cu tot cu trotinete in apa. era tare interesant sa recuperam troacele de pe fundul lacului. norc ca apa nu depasea 1,5 m in adancime. ni se parea ca e super tare si ne racoream.

nu`s ce viteza prindeam pe pantele alea, insa, in apa aterizam la 4-5 m de mal.

sa nu incerci ca e apa rece acu` :Jumpy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma la faza asta cu omologarea RAR... nu`s ce sa zic. daca astia s-au apucat sa omologheze biciclete, ma gandesc sa imi duc si eu carutzul de butelie sa imi iau omologare si poate nr de inmatriculare. :beer:

Vladone... daca ai rate, sigur nu le ai la fisc. decat daca te-ai inteles cu ei sa iti platesti amenzile in rate :D .

rate ai la banca si atunci bicicleta ta trebuie sa urle si sa alerge cat poate cand intalneste vreun sediu de banca. la cate banci sunt acu`... nu ma mir ca e asa vitezomana :beer:

cand eram yo flacau mai ieseam cu pegasu` si ma dadeam pe malurile cociocului. ne adunam mai multi pe acolo. cand era cald rau ne luam avant din partea de sus a malului si plonjam cu tot cu trotinete in apa. era tare interesant sa recuperam troacele de pe fundul lacului. norc ca apa nu depasea 1,5 m in adancime. ni se parea ca e super tare si ne racoream.

nu`s ce viteza prindeam pe pantele alea, insa, in apa aterizam la 4-5 m de mal.

sa nu incerci ca e apa rece acu` :Jumpy:

Tocmai era să încerc fără să vreau Duminica trecută cu Adi Killeru! :photo:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...