Mergi la conţinut

Cu Ce Viteza Maxima Ati Mers Pe Motocicleta?


stefangc

Viteza maxima  

440 membrii au votat

  1. 1. sa fim seriosi, cat a aratat bordul?

    • pana in 50 km/h
      9
    • 50-100 km/h
      42
    • 100-150 km/h
      77
    • pana in 200 km/h
      83
    • 200-250 km/h
      85
    • 250-300 km/h
      100
    • 300-350 km/h
      19
    • "am mers cu peste 350/h da' stiu ca nu ma credeti"
      17


Recommended Posts

Ma uit la rezultatele votarii si imi dau seama ca semnatura lui lionofjudah e 100% realista: Povestile motociclistilor sunt mai tari ca cele pescaresti. :russian_roulette:

Cam off-of topic:) Mersi, mersi ! E o constatare degrabă făcută, imediat ce m-am trezit pe 2 roate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit la rezultatele votarii si imi dau seama ca semnatura lui lionofjudah e 100% realista: Povestile motociclistilor sunt mai tari ca cele pescaresti. :russian_roulette:

stai sa vezi tu ca vin la ski la Straja de revelion si stau in petrosani vreo 2 zile, ce te scot eu la povestiri moto si la o bere... sau un polar ca o sa fie frigul dracului :drunk:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai sa vezi tu ca vin la ski la Straja de revelion si stau in petrosani vreo 2 zile, ce te scot eu la povestiri moto si la o bere... sau un polar ca o sa fie frigul dracului :drunk:

Pe care dintre noi, m

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe care dintre noi, mîndrii locuitori ai Văii ? Şi eu şi Zoli sîntem localnici. Iar "polarul" nu-i o haină ? Scuze pt. cunoştiinţele mele infirme în distilerii, însă o bere beau cu tine dacă vii la ski în Straja... sau Parîng ! Poate te şi remorcăm cu un enduro dacă nu ştii să cazi singur :)

da' cine a mers cel mai tare pe un drum forestier? :biggrin:

eu cu vreo 80 km/h , da' saream si din scarite , da' din sa... cu Dnepr :stretcher:

nu dati... :tomato:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mers si eu si cu 70 pe forestiera, dar apoi am stat si m-am gandit ca am fost cam sarit. Scopul meu in offroad e sa vad, sa ma bucur de locuri. Ce as putea vedea cu 70-80 la ora? In plus, dupa cum zice Lionofjudah, dupa ce am trecut cu bine de portiunile mai grele ale Pasului Vulcan in weekendul trecut, mi-am permis o mica relaxare a atentiei si m-a aruncat magaoaia ca pe un ciorap imputit. Aveam maxim 40 :) Daca tura am terminat-o fara sa ma resimt, apoi pentru doua zile am fost cutzu schiop din un maruntis, si zic ca am scapat ieftin.

Nu contest ca daca ai o motocicleta mai usoara, conditie fizica garla si mai ales daca scopul tau e rezultatul sportiv, pot merge si cu mai mult decat 70... Doar pe dakaristi trebuie sa ii limiteze prin regulament la 150 in etapele de legatura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ştiam eu că polarul ţine de cald !? Ce mi-e Straja, ce mi-e Par

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

era treaba de viteza parca,pai viteze ce am atinc eu:290 si ceva ca nu am mai vazut pe un yamaha r6 si mai merge are motoru modificat si cu un ducati monster620dark 250.

hai ca la r6 mai treaca mearga "290" oricum e viteza indicata nu cea reala..dar la monster 620 sa zici ca ai mers cu 250 ........cred ca ai tastat gresit.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai ca la r6 mai treaca mearga "290" oricum e viteza indicata nu cea reala..dar la monster 620 sa zici ca ai mers cu 250 ........cred ca ai tastat gresit.....

r6 vine de serie cu 138 de cai cel putin yzf'ul meu asa scrie in libret,dar cel de unde l'am luat are 3 TEAM'uri in campionatul mondial la 250 cm3,e ceva cu numele motor one dupa cum se vede si pe echipament(am sa caut site'ul si am sa'l pun aici) si prieten fiind cu el de la 138 mi l'a ridicat la 170 de cai facand ceva la supapa de evacuare sau ceva de genu sau ''marmita''nush ce boala zicea el pe acolo.si dark'ul am zis ca nu il mai posed din probleme mecanice deci daca a indicat rau rau zic si eu sa'mi fie cu iertare!revin cu un nou post cu site'ul moto one

in mana dreapta am manusa de la moto one echipament cadou:D

pur si simplu pe google moto one si primul alineat.thks

post-28005-12562236461372_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

=)) Bre, Tanasescule, e vreo nebunie pe care sa nu o fi incercat pana la momentul actual al existentei tale? Parintii tai cred ca au o viata plina de surprize, nu au nevoie de Andreea Marin.

:biggrin: mai sunt mai sunt , ramane sa mai "testam una-alta" pana crapam :biggrin: andreea marin e o vita proasta , CINE SE UITA LA EA?! pe langa ca e femeie :whip:

bah oare viteza pe un GPZ 500 se "pune"? 180 km/h atat arata bordul , da' traseu' era de mai putini km/h :bye: sper sa nu citeasca cine nu trebuie

:pilot:

r6 vine de serie cu 138 de cai cel putin yzf'ul meu asa scrie in libret,dar cel de unde l'am luat are 3 TEAM'uri in campionatul mondial la 250 cm3,e ceva cu numele motor one dupa cum se vede si pe echipament(am sa caut site'ul si am sa'l pun aici) si prieten fiind cu el de la 138 mi l'a ridicat la 170 de cai facand ceva la supapa de evacuare sau ceva de genu sau ''marmita''nush ce boala zicea el pe acolo.si dark'ul am zis ca nu il mai posed din probleme mecanice deci daca a indicat rau rau zic si eu sa'mi fie cu iertare!revin cu un nou post cu site'ul moto one

in mana dreapta am manusa de la moto one echipament cadou:D

pur si simplu pe google moto one si primul alineat.thks

hai bah lasa-te de glume de-astea... DOVEZI :thumbdown:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe la celelate Topicuri abia daca baga cineva un ochi, pe cand aici, la "Topicul de Figuri in Cap", nu se mai termina cu FITZOBIKERII care-si imprastie basinile de macho-motociclisti ce rup strada in linie dreapta.

TRU :tv_happy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...