Mergi la conţinut

Cu Ce Viteza Maxima Ati Mers Pe Motocicleta?


stefangc

Viteza maxima  

440 membrii au votat

  1. 1. sa fim seriosi, cat a aratat bordul?

    • pana in 50 km/h
      9
    • 50-100 km/h
      42
    • 100-150 km/h
      77
    • pana in 200 km/h
      83
    • 200-250 km/h
      85
    • 250-300 km/h
      100
    • 300-350 km/h
      19
    • "am mers cu peste 350/h da' stiu ca nu ma credeti"
      17


Recommended Posts

sunt curios , cum poti sa tii camera in mana la 240 ....

<{POST_SNAPBACK}>

sunt convins ca nu am sa conving pe nimeni cu povesti. Avand camera in mana, fireste am filmat incercarea. Peste 200 km/h m-am ascuns in spatele pilotului pentru ca nu aveam casca si nu mai puteam tine ochii deschisi. Am incercat sa orientez camera "fara sa ma uit prin vizor" sprijinind-o pe umarul lui. Intamplator era sa si pic la viteza respectiva tocmai din cauza camerei pentru ca la un damb, vantul mi-a luat camera cu tot cu mana si m-a rasucit la 90 grade pe motor. Cred ca se intelege ca ma tineam cu o singura mana pe parcursul scenei.

am sa incerc sa fac upload la filmuletz si am sa adaug link :download: pana una alta, cateva imagini din film:

(desi nu se vede clar, cine are cbr1000F poate confirma ca la verticala acul vitezometrului indica 180 km/h)

post-2842-1127319890_thumb.jpg

post-2842-1127319891_thumb.jpg

post-2842-1127319910_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

170 pe rs125 din 94 singur pe ea, in conditile in care coboram p panta foarte mare si dupa ce se termina panta era aprox 2 km drum drept.

si 180 cu pasager pe acelasi drum si mi s-a parut mult mai stabila cu pasger. sau poate ca am avut eu mai multa experienta a doua oara si mai mult curaj. avand in vedere ca prima atunci cand am dat 170 era a treia oara in viata mea cand mergeam pe o moto cu viteze. practic stiam sa merg din ce am citit pe aici si prin alte parti. a si in ziua in care i-am dat 180 facusem un 206 si pe la 2 noaptea i-am spart motorul (500 km in ziua aia). asta e!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

280 pe my bike fzr 1000 cu pers in spate pe ruta tuzla costinesti si in mamaia intre penultimul si ultimul sens giratoriu inspre navodari ,doua persoane diferite in spate eram cu un prieten cu ZZR 600 m-a ajuns si el....cand am oprit! :) cu siguranta mai merge dar nu vreau sa fortez moto sau pe mine! :red:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

275 km la ora cu suzuki rf 900r si mentionez ca pe autostrada in constructie de la FETESTI-CERNAVODA,FARA TRAFIC DE MASINI.Impatimitii sunt asteptati pe aici ca deocamdata este inchis traficului.cine trece duminica pe aici o sa vada grup de moto.Marturie pt aceasta cursa este o inregistrare video .240 in aceiasi zi cu rf600rs si liniuta intre cele 2.a batut 900 evident la un avans si mai evident.ciao!Pt amatori de viteza!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

................................................................................

........................................................... Suficient cat sa mor .... :)

125 KM/h pe drum drept ( fara vant nici macar nu adia.. / noaptea ) cu XR6 50cc racing ... ( cu capul sub geam aka rossi :P ) ( are mici modificari - pinion / toba / carburator "scarpinat" )

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...