Mergi la conţinut

Cu Ce Viteza Maxima Ati Mers Pe Motocicleta?


stefangc

Viteza maxima  

440 membrii au votat

  1. 1. sa fim seriosi, cat a aratat bordul?

    • pana in 50 km/h
      9
    • 50-100 km/h
      42
    • 100-150 km/h
      77
    • pana in 200 km/h
      83
    • 200-250 km/h
      85
    • 250-300 km/h
      100
    • 300-350 km/h
      19
    • "am mers cu peste 350/h da' stiu ca nu ma credeti"
      17


Recommended Posts

  • 1 month later...

Am atins viteza insuficienta de 200 km cu Yamaha xj 600s.Pe soseaua bucuresti-giurgiu(calugareni-daita).La semafor langa obor era un tip cu bmw de 650 turing mult mai recent decat motorul nostru din 87.In curbele de la calugareni a trecut pe langa noi umilindu-ne.Cand am iesit din curbe se distanta din ce in ce mai mult,aproape ca nu il mai vedeam.Pe linie dreapta am accelerat cu incredere(ne-am dat la ea)ajungand-ul din urma fara probleme,depasind-ul cu 180 kmh.Dupa care am continuat sa accelearam pana la 200kmh.Se putea un pic mai mult adica 210(are 220kmh)dar intram in curbele la daita.

Va saluta cu farul Cristi si Madalin.Nvd la intruniri. Asfalt uscat.

Email dj_mady_mady@yahoo.com

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul cel mai mult am mers doar 110 dar nu am decat un dnepr ceva sfaturi ca sa-i maresc viteza?

<{POST_SNAPBACK}>

120 la ora...cu o APRILIA LEONARDO in ROMA...DAR AM FOST SPERIAT DE O BUSA CARE A TRECUT PE LANGA MINE CA SHI CUM AS FI STAT IN LOC...IN ORAS!!!!!!!!!!ITALIENII SUNT SARITI...RAU :punk::beer::beer::beach:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

270 km/h cu Yamaha la 1200 cmc din '92, 4 cil. in linie, 250 kg, 8 l/ 100 km, pe o distanta de 20 km (cam 5 min.) (a vandut-o cu 3500 euro, dar la vara isi ia alta) pe Autostrada Soarelui, capitan de armata Puscasu Valeriu, un coleg de munca de la M.Ap.N., langa hotel Marriot. 280 km/h cu o "japoneza" pe Bucuresti-Pitesti, varul unui prieten care a lucrat la First Bike din bd-ul Alex. Obreja, in Berceni (cand a mers de la Bucuresti la Ploiesti a facut 15 min., alt zburator la altitudine mica, cand o ambala ieseau flacari pe tevile de esapament). N-as merge cu ei! Valeriu m-a invitat pe Bucuresti-Constanta si inapoi. Spunea ca e pericol de la viteza de 270 km/h sa te sperii si sa urinezi si de la adrenalina sa ejaculezi, cand stai in spate, iar daca te uiti in jos nu vezi nimic clar. Cel din fata spunea ca vede drumul ingustat. O fi, n-am mers in spate la asa viteza si nici nu vreau. Viteza ucide! Pe drumurile din Germania e altceva. Acolo ma incumetam. :bash:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spunea ca e pericol de la viteza de 270 km/h sa te sperii si sa urinezi si de la adrenalina sa ejaculezi, cand stai in spate, iar daca te uiti in jos nu vezi nimic clar. Cel din fata spunea ca vede drumul ingustat. O fi, n-am mers in spate la asa viteza si nici nu vreau. Viteza ucide! Pe drumurile din Germania e altceva. Acolo ma incumetam. :bash:

<{POST_SNAPBACK}>

E naspa rau ... faci pipi , caca , ejaculezi , vomiti in casca , ai ameteli , vertij , ti se umfla capul si bilutele ... febra tailandeza , aviara si gripa pestina ... si practic toate astea se intampla impotriva vantului .... =)) , ca daca te sperii/te uiti in jos - esti deja poveste la 270 la ora .

Pe bune acum .... daca nu cresti viteza treptat pe masura ce castigi experienta si te trezesti dupa ce ai mers tot timpul cu 150 de km sa ii dai 240 , te dai jos si ti se face rau vre-o juma de ora de la puseul de adrenalina ...

Cu timpul insa intervine obisnuinta si o sa ajungi in cealalta extrema , o sa ti se para 200 viteza normala de croaziera ... lucru care nu este neaparat ok .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E naspa rau ... faci pipi , caca , ejaculezi  , vomiti in casca , ai ameteli , vertij , ti se umfla capul si bilutele ... febra tailandeza , aviara si gripa pestina ... si practic toate astea se intampla impotriva vantului ....   =)) , ca daca te sperii/te uiti in jos -  esti deja poveste la 270 la ora  .

Pe bune acum .... daca nu cresti viteza treptat pe masura ce castigi experienta si te trezesti dupa ce ai mers tot timpul cu 150 de km sa ii dai 240 , te dai jos si ti se face rau vre-o juma de ora de la puseul de adrenalina ...

Cu timpul insa intervine obisnuinta si o sa ajungi in cealalta extrema , o sa ti se para 200 viteza normala de croaziera ... lucru care nu este neaparat ok .

<{POST_SNAPBACK}>

"Spunea ca e pericol de la viteza de 270 km/h sa te sperii si sa urinezi si de la adrenalina sa ejaculezi, cand stai in spate, iar daca te uiti in jos nu vezi nimic clar. Cel din fata spunea ca vede drumul ingustat."

Am repetat ceea ce a spus cpt. Valeriu Puscasu ca s-ar putea intampla daca mergi "din prima" cu 270 km/h. Dupa ceea ce spui deduc ca si tu ai mers cu cel putin 240 km/h. Jos palaria! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un lucru e sigur.. daca mergi cu 700km la ora poti sa ejaculezi , chiar de mai multe ori .. asta daca esti singurul pasager al unui avion si insotitoarele de bord te gasesc extrem de atragator....

oricum daca ai stomacul plin de lapte (bautura campionilor) si zer facut praf, sunt toate sansele sa vomiti(chiar pe loc)..pana atunci nu ma laud sa fi depasit 190 si nici nu imi doresc... si ma ingrijorez ca viteza de 100km la ora mi se pare prea mica pentru croaziera...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un lucru e sigur.. daca mergi cu 700km la ora poti sa ejaculezi , chiar de mai multe ori .. asta daca esti singurul pasager al unui avion si insotitoarele de bord te gasesc extrem de atragator....

oricum daca ai stomacul plin de lapte (bautura campionilor) si zer facut praf, sunt toate sansele sa vomiti(chiar pe loc)..pana atunci nu ma laud sa fi depasit 190 si nici nu imi doresc... si ma ingrijorez ca viteza de 100km la ora mi se pare prea mica pentru croaziera...

<{POST_SNAPBACK}>

Cool! Cu 190 km/h a mers un prieten, Eugen Ionescu, pe locul din spate al unei Honda, fara casca, noaptea, 15.06.2004, prin Bucuresti. Spunea ca ii fluturau pleoapele, iar la oprire isi stergea lacrimile din spatele urechilor. Bravo! :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sorry, Reverse, dar nu mi-a comunicat mai multe amanunte. Mi-a spus insa ca vrea sa-si ia un enduro. :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...