Jump to content

Cu Ce Viteza Maxima Ati Mers Pe Motocicleta?

stefangc
 Share

Viteza maxima  

440 members have voted

1. 1. sa fim seriosi, cat a aratat bordul?

• pana in 50 km/h
      9
    • 50-100 km/h
      42
    • 100-150 km/h
      77
    • pana in 200 km/h
      83
    • 200-250 km/h
      85
    • 250-300 km/h
      100
    • 300-350 km/h
      19
    • "am mers cu peste 350/h da' stiu ca nu ma credeti"
      17

Recommended Posts

260+ aproximativ pe un zx6r din `95 cu motor 636 din 2002,evacuare ixil directa +cateva mod-uri. ceasuri analogice de zx4r trecut de maxim (250km/h) la ~13000rpm . Nu am mai putut accelera din cauza instabilitatii,ar trebui sa urce undeva pe la 14000~14500rpm.

• 1 month later...
  • 1 year later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

eram pe o hayabusa, in slapi, intr-o noapte friguroasa de iarna, o turam la maxim si am prins doo sute sap..nu...optze....si m-am trezit, baga-mi-as cricul!!!....turatiile erau de la soacra-mea, de a adormit pe canapea si tocmai fermenta niste cirese, baba...

in fine, care era sensul acestui topic, care tocmai are 8 anisori si inca rezista...rezista...ca termpoanu?

a scris fiecare niste cifre, unii le-au umflat, altii zic din amintirile...altora si...unde e utilitatea?

si unde e performanta? sau care e abilitatea? stai in cur pe motor si indrepti incheietura dreapta in jos. cam asta e tot ce faci si o pot face chiar multi dintre noi...

sunt bucuros sa spun ca am avut ocazia sa prind ....km/h pe busa si poate ca n-am facut-o. am vandut-o inainte sa ating un record personal care chiar nu conteaza pentru nimeni altcineva.

se pune?

• 1 month later...

Cea mai mare viteza: Pe drumul dintre buzau si ramnic. eram la 160 in depasire si i-am dat gaz sa trec mai repede de om. de pe la vreo 200 a intervenit curiozitatea sa vad cat duce motorul si combinezonul proaspat luat. cam pe la 240 cred (mai mult sau mai putin ca aveam ochii beliti la drum iar moto meu are doar analog) am stins gazul si m-am ridicat in sa. foarte interesant dar de atunci nu cred cam am mai trecut de 140 nici macar in depasiri (din comoditate nu spaima).

Cea mai frumoasa senzatie: drumul dintre Poiana Largului si Bicaz cu viteza intre 60 si 80. Senzatie mai tare nu este decat daca toarna aia asfalt nou acolo :)

In plus, mersul cu 240 pentru cateva secunde nu bate niciodata ora de dat jos mustele de pe costum.

• 3 months later...

Vara aceasta mi-am bătut recordul la sol, m-am uitat la vitezometru la 260, însă am fost peste... nu știu cu cât eram cu ochii :Jumpy: pe autostradă.

DACĂ NU VĂ PLACE SAU NU VĂ INTERESEAZĂ CÂT DE TARE MERG CÂTE UNII, NU INTRAȚI AICI BĂIEȚI ȘI NU CITIȚI, SAU NU POSTAȚI!!!

Unii se laudă, alții împărtășesc, nu am de unde să știu eu cine, cum este, autentic sau prefăcut; plec de la prezumpția de nevinovăție până la proba contrarie...

• 3 months later...
  • 1 month later...

eu am mers cu honda mea de 750 din 87 cu 220 km la 6000 de ture deci inca mai puteam sa-i dau :yahoo: pina la 12000 mai era ceva.

220km ai la 10000rpm , aberezi ,iar daca incerci sa faci vreo aluzie ,aberezi la patrat. Fara suparare.

• 7 months later...

asa mai zic si eu.

220km ai la 10000rpm , aberezi ,iar daca incerci sa faci vreo aluzie ,aberezi la patrat. Fara suparare.

pacat ca nu mai am honda sa iti arat.sant curios tu de unde stii ca la 10000 trebuie sa ai 220?si nu inteleg la ce aluzie te referi.eu  am scris doar cu cat am mers dar daca tu stii mai bine nu mai zic nimic.nu ma bag peste experti.