Mergi la conţinut

Topul judetelor(oraselor)din tara,lideri in fenomenul "moto"


cbrxx

Recommended Posts

O curiozitate!

Dupa statistici facute de de INS(adica Institutul National de Statistici,sau cam asa suna) topul sta astfel:

Locul 1:-BUCURESTI(cu 6664 motociclete inmatriculate adica 3,47buc/1000 bucuresteni)

Locul 2:jud. Harghita(802 motoare,adica 2,46 buc/1000 harghiteni)

Locul 3:jud.Covasna(495 motoare, 2,23 buc/1000 cetateni din jud.Covasna)

Locul 4:jud Mures

Locul 5:Timis

.

.

ultimul loc jud.Olt(147 motoare,0.30 bucati/1000 olteni),Dolj,Botosani,Teleorman

Statistica a fost preluata de ziarul Hargita Nepe de la Ins,si de Capital(http://www.capital.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=100773)si nu precizeaza daca persoane fizice sau juridice!In rest e facut pe buc.motor inmatriculat/1000cetateni preluat din evidenta fiecarui oras sau judet(nu ce ati observat voi pe drumuri), e in %,era o curiozitate,nu mijloc pt cearta gen "Cat de tari suntem !"iar despre celelalte judete nu stiu nimic ca atat a fost publicat langa,cea legata de nr masinilor(care nu cred ca intereseaza pe cineva de pe acest forum!

Uite am gasit si tabelul:

post-1-1172051826_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baniam ca sunt cele mai putine moto in Ialomita.TARANI MULTI,TIGANI MULTI SI SARACIE!Da avem orasul Tandarei care ne duce faima la scutere.Va pot spun eu ca este un 1000rr,600rr,900rr,k3 de 1000,un SV 1000s,Yamaha tt,Dr big,Gpz500,Honda vt parca de 7-800,dr350 si cateva minsk,Jawa si IJ.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...