Mergi la conţinut
Autentifica-te  
salahhe

Asa nu se mai poate

Recommended Posts

Deci io m-am saturat. Mai ieri mergeam linistita cu motorul pe strada, n-aveam mult, vo' 90-100, lejer. In fata un dobitoc semnaliza stanga pe la vre-o 50 m, am calculat ca are timp sa plece pana ajung in dreptul lui. La un moment dat il vad pe dobitoc ca se opreste, frana brusca. Conservar tampit. Abia l-am ocolit prin stanga pe contrasens, noroc ca nu venea nimeni din fata. Cand am ajuns in dreptul lui i-am aratat m.... Dupa care am observat ca dobitocul oprise din cauza ca traversa o baba pe trecerea de pietoni. Am evitat-o la milimetru. Am vrut sa ma opresc dupa aia sa ma dau jos sa urlu un pic la ea dar m-am razgandit. Si asa o fi facut infarct, asa ii trebuie, jegoasa drec.

Deci asa nu se mai poate, ma. Astia din trafic nu stiu ca noi existam, ne ignora, astia vor sa ne omoare pe toti. Tre' sa facem ceva, sa fim uniti, sa ne organizam si sa-i urmarim cu batele prin oras, sa-i constientizam pana la sange. Moto rulz. Care se baga?

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Deci io m-am saturat. Mai ieri mergeam linistita cu motorul pe strada, n-aveam mult, vo' 90-100, lejer. In fata un dobitoc semnaliza stanga pe la vre-o 50 m, am calculat ca are timp sa plece pana ajung in dreptul lui. La un moment dat il vad pe dobitoc ca se opreste, frana brusca. Conservar tampit. Abia l-am ocolit prin stanga pe contrasens, noroc ca nu venea nimeni din fata. Cand am ajuns in dreptul lui i-am aratat m.... Dupa care am observat ca dobitocul oprise din cauza ca traversa o baba pe trecerea de pietoni. Am evitat-o la milimetru. Am vrut sa ma opresc dupa aia sa ma dau jos sa urlu un pic la ea dar m-am razgandit. Si asa o fi facut infarct, asa ii trebuie, jegoasa drec.

Deci asa nu se mai poate, ma. Astia din trafic nu stiu ca noi existam, ne ignora, astia vor sa ne omoare pe toti. Tre' sa facem ceva, sa fim uniti, sa ne organizam si sa-i urmarim cu batele prin oras, sa-i constientizam pana la sange. Moto rulz. Care se baga?

Stai un pic ca nu inteleg. Ala a oprit la trecere de pietoni sa dea prioritate la pieton si tu ai depasit prin stanga ?

Link la postare
Stai un pic ca nu inteleg. Ala a oprit la trecere de pietoni sa dea prioritate la pieton si tu ai depasit prin stanga ?

da, a ocolit prin stanga saraca fata. pai ce sa faca si ea daca piloteaza mizand pe ceea ce ar urma sa faca ceilalti. si la urma urmei e vina babetei, cine mama dreacu a pus-o pe ea sa treaca strada cand fulga evolua la coarnele motoretei =))

@salahhe

incearca sa operezi cu certitudini nu cu presupuneri

din ceea ce ai spus reiese ca:

aveai viteza prea mare

ai depasit pe trecerea de pietoni

nu ai acordat prioritate de trecere babutzei si in mod eronat i-ai aratat scoaba conservarului. ia calculeaza cate puncte ai cumulat si cat stai pe bara.

cat despre marea unire a motociclistilor... ia legatura cu Vladisto, el avea un plan in sensul asta :D

Link la postare

Nu se poate, de douazeci de minute rad tinandu-ma cu mainile de burta. Imposibil sa ma fi luat in serios. Si m-am gandit sa nu pun asta la chestii distractive ca nu ia lumea in serios mesajul. Acuma vad ca lumea ia in serios ironia. Gezz, cum naiba sa credeti ca am facut asa ceva, e absurd, trebuie sa fii imbecil.

Apropos, cum pun si io emoticoane, ca la mine nu merge :sniff:.

Link la postare
Nu se poate, de douazeci de minute rad tinandu-ma cu mainile de burta. Imposibil sa ma fi luat in serios. Si m-am gandit sa nu pun asta la chestii distractive ca nu ia lumea in serios mesajul. Acuma vad ca lumea ia in serios ironia. Gezz, cum naiba sa credeti ca am facut asa ceva, e absurd, trebuie sa fii imbecil.

Apropos, cum pun si io emoticoane, ca la mine nu merge :sniff:.

eu ti-am zis ca ai burta! mananca si tu mai sanatos =))

e bine de stiut ca nu tre` sa te mai luam in serios... si da, am uitat ca trotineta ta nu poate prinde mai mult de 45km/h =))

Link la postare

Baaaaaaaaaaaa! Prinde 130, nu fii nemernic. E adevarat ca inca n-a vazut si nici n-o sa vada curand, da' daca vrea, prinde. Hai ma, chiar ati crezut ca io merg cu suta prin oras? :blush:

Zi ma cum faci cu emoticoanele alea ca deja ma streseaza, vreau sa dau si io din picioruse ca voi.

Link la postare

Bubule, stai mama calm ca nu te-a facut nimeni imbecil. Io ziceam ca tre sa fii imbecil sa faci ce am scris io in primu' post. Tzuk mama pe el. Ca la cati tampiti pe doi roti exista nu-i de mirare ca ati crezut ca e pe bune.

Link la postare

eu ma bucur ca nu s a intamplat asta dar sunt cam crispat ca ...vezi si tu ce s a intamplat cu Catalin (R.I.P.) si sincer m am cam saturat sa vad atatea "idiotenii" si atatea accidente. :rolleyes: si ce smile nu ti iesea?asta? =)) (hai ca deja am deviat...de la subiect).eu propun sa inchidem topicu'asta :D

Link la postare

bai eu m-am prins di primele randuri ca face dom'soara misto.

dar acum intrebarea este : e un misto la nimereala, de plicitiseala sau tinde undeva.

de ce intreb? asa cum am mai spus, mergan in oras cu mai putin de 70, pastrand distanta, si necrosetand, eu in apropape 8000 facuti numai anul asta in oras nu am avut nici un incident. nu zic acceident : nu am avut nici un incident la care sa zic : conservar idiot. ba mai mult i-am mai si spart unuia un stop.

daca ceea ce a postat dom soara este legat de felul in care alergam ca disperatii si urmal ca suntem persecutati dupa , ii sustin punctul de vedere.

Link la postare

gaxele, ce punct de vedere omule... ? gagica sedea ciucita si cocosata de plictiseala si s-a gandit sa isi bage un lemn undeva ca sa nu o mai chinuie linistea.

daca avea de pus ceva in subsidiar... a formulat gresit iar daca vroia sa zica ceva legat de accidente, dementa, conservari erau suficiente topicuri in care sa se manifeste

WARRRRRR salahhe WARRRRRR

Link la postare

Mersi gaxel. Deja se umpluse paharul cu astia de-si plang de mila pe aici si ma gandeam si eu ca prin satira se indreapta moravurile dar vad ca trebuia sa fiu un pic mai ironica si mai putin subtila. My bad. Iar simt ca vorbesc la pereti ca ma asculta numai aia care stiu lectia.

:clapping: Am aflat de ce nu-mi mergeau mie emotocoanele... mama lui de zapp.

Link la postare

Ma scuzi Salahhe ca sunt cam batut in cap...dar a fost plin de subtilitati postul tau si nu mi am dat seama!

Si A-L-E-X zicea tot la fel...cu "n aveam mult...vreo 90" =)) si d aia

Link la postare

Ma, io n-as ura la nimeni sa faca pe planorul la 60 de km la ora ca sa aprecieze mai bine daca e mult sau putin. Mai ales ca stiu pe unii care au facut figura la peste 150 si tot nu s-au potolit.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.