Mergi la conţinut
Autentifica-te  
BrOgdan

legislatie cum inscriu o moto limitata?

Recommended Posts

salut

din ce se vede in decret pentru un incepator in primii doi ani nu are voie sa conduca un moto mai puternic de 25kw.

pe 10 aprilie vreau sa iau si yo carnetul de moto, si vreau sa imi iau o aprilia pegaso din '96..pe aci

si din cate am vazut are vre-o 50 cp ceea ce nu e tocmai bine pt mine care nu am voie mai mult de 25kw! stie cineva sa imi zici cumva cum se poate limita? de unde sa iau limitator, eventual cat costa?

si cel mai IMPORTANT cum fac sa apara in acte ca are mai putin?? ca am vb cu cineva de la rar si mi-a zis ca ei o trec cu cat a fost inmatriculata inainte! deci si dac o iau eu si o limitez ei tot cu 50cp mi-o trec?

ce trebe sa fac? ma poate ajuta cineva?

bafta! :scooter:

nu ma poate ajuta nimeni??

un service in cluj care face asa ceva???

va rog!!

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
salut

din ce se vede in decret pentru un incepator in primii doi ani nu are voie sa conduca un moto mai puternic de 25kw.

pe 10 aprilie vreau sa iau si yo carnetul de moto, si vreau sa imi iau o aprilia pegaso din '96..pe aci

si din cate am vazut are vre-o 50 cp ceea ce nu e tocmai bine pt mine care nu am voie mai mult de 25kw! stie cineva sa imi zici cumva cum se poate limita? de unde sa iau limitator, eventual cat costa?

si cel mai IMPORTANT cum fac sa apara in acte ca are mai putin?? ca am vb cu cineva de la rar si mi-a zis ca ei o trec cu cat a fost inmatriculata inainte! deci si dac o iau eu si o limitez ei tot cu 50cp mi-o trec?

ce trebe sa fac? ma poate ajuta cineva?

bafta! :scooter:

nu ma poate ajuta nimeni??

un service in cluj care face asa ceva???

va rog!!

Da ti-o trec dar ma indioiesc ca vei putea sa faci o limitare de putere in acte indiferent de unde vine motorul.

Link la postare
... care nu am voie mai mult de 25kw! stie cineva sa imi zici cumva cum se poate limita? de unde sa iau limitator, eventual cat costa?

...

Deci eu m-am uitat din nou pe noul decret si nu am mai gasit acea limitare care exista in decretul vechi!

Cat despre limitare... limitarea trebuie facuta direct din fabrik, altfel nu se ia in considerare. Seamana cumva cu norma euro .. ca daca euro 2 la masina si pui catalizator euro 3, chiar si la firme autorizate, masina nu e euro 3!

BAFTA

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.