Mergi la conţinut
Autentifica-te  
Bracio

DUCATI

Recommended Posts

Bine Dimi, dar mai bine K5-ul de 1000. :beach:

PS:E pacat sa-ti vinzi gixer-ul si sa-ti iei warrior, nu de alta, dar e posibil sa o dai in onanie :D

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri
Bine Dimi, dar mai bine K5-ul de 1000. :beach:

PS:E pacat sa-ti vinzi gixer-ul si sa-ti iei warrior, nu de alta, dar e posibil sa o dai in onanie :D

<{POST_SNAPBACK}>

vorbiti de gixxare si mergeti cu tractoare =))

Link la postare
Bine Dimi, dar mai bine K5-ul de 1000.

PS:E pacat sa-ti vinzi gixer-ul si sa-ti iei warrior, nu de alta, dar e posibil sa o dai in onanie

Bine ma lasa ,ia-ti tu tot ce e bun si frumops si lasa-mi mie tractorase ,bastonase... :bicycle::punk:

Link la postare

Din pacate nu pot decat sa-i tin partea lui coxanelu pt ca are dreptate cu privire la achizitionarea pieselor pt jucarii... :bash: In rest ce sa zic, Suzi forever... Si asta pt ca am avut de-aface cu motoare italiene si nu m-au incantat de fel, poate doar vizual... In rest sunt ca niste femei care nu stiu niciodata ce vor, cum se comporta, ce hibe au :blahblah1:

Ducati m-a cam lasa rece (999s) si la calitatea executiei. desi are componente de marci celebre care nu sunt discutabile ca si calitate, asamblarea sculei, vopsirea, imbinarile, cablurile, etc. sunt parca facute in garaj la bunica... :ranting: Fara suparare da la pretul pe care-l afiseaza ar trebui sa si arate ca sunt de calitate. In rest nu pot comenta pt ca nu am condus un Ducati inca, dar oricum nu sunt fan al motoarelor cu cuplu mare la turatie joasa, chiara daca sunt mai comode la condus si mai controlabile.

Treaba cu uleiul curs din motoarel;e noi poate fi ori din cauza ca nu au fost bine asamblate, ori din cauza forjei excesive pe un motor prea nou... Sau poate nu... :dance:

Va las sa va distrati... si ia-ti gixer!!!!! :punk:

Link la postare

parerea mea poate nu conteaza ... dar eu zic sa mergi pe ducati din 2 motive:

1. arata beton

2. cum au zis shi cei dinaintea mea e mult mai controlabila chiar daca nu e asa nervoasa ca shi suzuki

p.s. :throb: DUCATI

Link la postare

sincer prefer bicilindrul ...desi e mai iregular decat un 4 ..descarca puterea mai brusc ..not a smooth ride :)

cu siguranta 999 e o motocicleta pe care ori o iubesti ..ori o urasti

cu siguranta va avea nevoie de mai multa intretinere decat o japoneza care'i mai afidabila ..

999 e o moto de tot respectul

dc nu iei in consideratie si aprilia rsv 1000 r factory ... am condus'o ..te trec fiorii nu alta ...

in ceea ce priveste performantele ..sunt bune amandoua ..considera ca nu vei ajunge vreodata sa folosesti tot ceea ce moto iti poate oferi

Link la postare

Eu am un Suzuki RF acum, am avut si anul trecut un GSX-R 1100 si unul de 750 pe care le-am vandut in Bucuresti si respectivii sunt foarte multumiti.

Parerea mea sincera este sa-ti iei un Ducati dupa care vino la mine sa testezi un GSX-R ca sa vezi diferenta.

Este adevarat motoarele de japoneze sunt mai puternice si te ajuta la "liniute" daca te intereseaza subiectul. Parerea mea ca pe linie dreapta ,orice agiamiu poate sa-i "dea in goarna", dar adevaratul talent se vede pe viraje ...e...aici o sa vezi marea diferenta dintre un Ducati si o japoneza si crede-ma aceasta diferenta nu este in avantajul japonezelor. O "bicicleta" echilibrata si ingaduitoare cu greselile sau ezitarile,un sistem de franare de exceptie,un cuplu generos la o turatie mai mica fac mai mult decat o putere f. mare pe care 90% din cei care o "trambiteaza" nu o folosesc sau mai rau nu o pt controla si de cele mai multe ori ajung la rubrica "accidente"

Foarte adevarat dar daca vrei motocicleta i-ati japonika tata. :beer:

Link la postare

Ducati vs. Suzuki? Hai sa fim seriosi. Nu ma bag acolo unde as fi nevoit sa aberez si sa vb din povesti si reviste (cum o fac altii) da ma bag la unele date obiective. Pai odata raportul calitate&prestatii-pret de la Ducati e penibil. Si nu comparam aici preturile 999 cu GSX R 750. De cel mai ieftin 999 iti iei lejer un GSX R 1000 care-i rupe mucii la orice 999 R de 30 de miare de euroi. Si asta in conditiile in care Suzuki si ceilalti constructori japonezi sunt bombardati cu diverse taxe de import de catre Uniune Europeana, care (ca si statul roman de cacat) nu mai stie cum sa-i jecmaneasca pe japonezi. Si cu totate astea ei vin cu preturi mai bune ca italienii si europenii in general (ca sa nu vb de BMW care iar is cu doua perechi de "testicule"). Apoi mie personal nu ca imi displace, da' pur si simplu urasc imaginea aia de latino lover, macho, manelar, "am valoare" de la Ducati. Mi se intoarce stomacu numa cand vad reclamele alea cu italienashi shmecherasi si aratosi (sleiosi si gelati) langa Ducurile alea de parca nu stiu ce mama dracu... Stiu ca designu intra la capitolul gusturi (care nu se discuta). Totusi: Nu numa' ca 999 (regres din punct de vedere al designului fata de 998) nu ma incanta cu nimic si nu vine cu nimic deosebit. E pur si simplu repulsiv. La categoria supersport vb de agresivitate. Pai tre' sa mai mance multa pita cu sare Ducati pana sa se apropie de japonezi la capitolul asta. Pai pana as da 30 de mii pe un 999 R mi-as lua mie un Gixxer K5 si un Fireblade 1000 RR sa dau la un prieten sa se bucure si el.

Orice japoneza... da never Ducati.

Link la postare

Ba!!! Fiecare isi ia ce vrea. Yo daca mi-as permite bineintles ca mi-as lua Ducati. Visul meu este Multistrdada 1000 DS, dar tre sa mai astept pana sa mi se implineasca.

Link la postare
Preturile sunt apropiate.Acum e reducere 3000 euro la Ducati 999 si nu stiu ce sa-mi iau. Astept parerile voastre...

<{POST_SNAPBACK}>

Nu te agita Multistarda. Normal ca fiecare isi ia ce vrea. Traim intr-o tara libera. Da' omu a cerut sfatul altora pt ca e nehotarat, si eu ca si multi altii (inclusiv tu) ne-am dat cu parerea. Eu doar am spus ca daca as avea, n-as da o carutza de cash la macaronari. Si am spus si de ce.

Link la postare

Nu stiu daca mai e valabil.

Eu zic sa-ti iei ce te caracterizeaza mai mult.

Ducati e alta "filozofie". E cu totul si cu totul altceva.

Daca iti place si te prinde e ok. Dar exista posibiliatateaa sa nu te caracterizeze.

Eu sunt proprietar acum de 999 S, dar am avut, pe rand, mai multe modele.

Crede-ma ca nu este suficient sa faci un simplu drive-test cu ele.

Trebuie sa te dai ceva vreme ca sa le intelegi si sa iti dai seama ca este "altceva", alta filosofie cum ti-am mai spus.

Si dupa ce ai prins gust iti garantez ca nu mai intelegi nimic din japoneze.

Si, asa, cum mai zicea cineva, orice fraier poate sa traga gazul la maxim si sa goneasca blana pe liniile drepte. Secretul consta in viraje sau mai exact in drumurile virajate.

Si la viraje Ducati da clasa multor modele japoneze.

Si aici iti dau un exemplu: cu 748-ul meu de 96 cp tineam in spate multe motoare japoneze cu multi cai peste suta.

Dar alegerea iti apartine.

Bafta.

Si inca ceva.

Am intalnit nenumarate cazuri in care isi dadeau cu parerea oameni care nici macar nu atinsesera in viata lor un Ducati. Nicidecum sa se dea cu el. Dar erau experti in asa-zisele "puncte slabe" ale motorului.

Link la postare

Cand vreodata ai sa vezi sa faca o italiana o japoneza ? Tot eu o sa-ti raspund : La pastele cailor !!! Compara R1 cu Ducati 999r sau Hayabusa ... Si ai sa vezi ca la nici o dotare nu o sa castige Ducati ..singurele europene care mai sunt cum mai sunt e Mv Agusta si rsv mile !!! Eu zic sa ramai la GsxR750.

Link la postare
Cand vreodata ai sa vezi sa faca o italiana o japoneza ? Tot eu o sa-ti raspund : La pastele cailor !!! Compara R1 cu Ducati 999r sau Hayabusa ... Si ai sa vezi ca la nici o dotare nu o sa castige Ducati ..singurele europene care mai sunt cum mai sunt e Mv Agusta si rsv mile !!! Eu zic sa ramai la GsxR750.

Ca tot a inviat topicul, raspund si eu cu intarziere de 2 ani jumate. Probabil ca eco nu mai intra pe forum dar asta nu trebuie sa ramana asa. La SBK ii rupe Ducati pe japonezi. Si ii cam tot bate pe japonezi de vreo 15 ani cu mici pauze. Si mai trist pentru japonezi este ei participa cu 4 constructori. Iar despre dotari sa nu vorbesti ca japonezii nu pun din fabrica nici macar acum ce puneau italienii acum 5 ani.

Link la postare

daca ar vinde si japanezii sbk-urile lor la 16-18 mii de eur modelele entry-level le-ar pune afterburner si etrieri brambo ( c) care canta pe curbe "OOOOF GARAJUUUU' MEU" :))) ...;) tare curios sint cum ar arata un 1098 la 10500 eur in magazin :) :rolleyes:

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.