Mergi la conţinut

Aprilia rs 125 km/h


Recommended Posts

baga-ti p/la... =))

nu mai e nevoie daca iti face placere poti face asta tu te invit la mn ii dau capacelu jos si te la in intimitatea ta pt k am facut ros de capacel!!!

unii au nevoie de informatii nu de mitocani ca ale tale

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rs-usire sunt motorete super bune pentru incepatori una noua merge cu circa 125km/h iar una delimitata si cu toate cele *modificata putin merge maxim cu 180km/h deci cu un mecanic bun si ceva banuti in buzunar mergi cu Rs-u si cu 180km/h :punk::punk::yes::throb:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

1. Aprilia RS125 delimitata are 36cp si prinde 180km/h (cunosc un caz stock).

2. Motoarele in 2T sunt mult mai agresive decat cele in 4T, dar odata cu aceasta creste consumul de combustibil (+/- ulei) si fiabilitatea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

eu unu zic cai buna aprilia RS 125cc akuma sa vad cei poate ca trebuie sai schimb ambreaju :D da pan aakuma iam dat de mirosea aa ars :)) si segmenti tot is buni nu mia cazut nimik decat ca am ceva probleme cu suporti ......numa ca o sai fac si pe aia dak tot am demontato de tot

si inca ceva eu nu cred ca RS 250cc are 90 cp :thumbdown: au alea de 400 HONDA si altele 90 cp mai mari si asta de 250 90 cp?:mega_shok:

bafta si asfalt uscat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Am si eu o intrebare...spunea cineva ca la toate modelurile de rs de 125 doar aspectul este diferit..sa inteleg ca ar merge pe un rs de 125 din 1998 un ambielaj de la orice model?si apropo...cine ar putea sa ma ajute sa fac rost de un ambielaj si un geam fata?ms!

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...

Momentan detin un rs 125, an 1997, motorul refacut de 2 luni, totul pus la punct si sunt super multumit de ea. Am observat ca unii dintre voi nu prea le "lauda" pt ca sunt in 2 timpi si greu de intretinut. Parerea mea este ca daca o tratezi cum tb , cu un ulei bun(eu folosesc motul 710) si benzina acceptabila (am alimentat numai cu 99 si 101) nu veti avea probleme decat daca vi le provocati singuri...Cat despre viteza maxima eu mai mult de 170 nu i-am dat dar se mai ducea! Momentan a mea sufera niste modificari de design:) Cu alte cuvinte sunt mai mult decat multumit. Poate pe viitor vom face si un topic in care sa postam fiecare poze cu bestia :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Am o cunostinta ce are doua rs 125 busite dar cu multe piese bune pe ele. Ambele au rotile cu gume foarte bune, si rotile sunt bune nu sunt lovite, motorul nu este afectat de tranta, ghidoanele au avarii si nu bag mana in foc pentru furci, care par ok.

Scuze pt off topic, m-am gandit ca ar putea avea cineva nevoie de p-aci...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Maine imi iau si eu Apriliutza tot RS 125,am mers cu ea,in acte are 11kw,15 cai etc..faza aia sa se incadreze la A1,dar ea are defapt vreo 36 de cai si multa multa agresivitate,la 150 n-ai stres,abia pe la 180 ii atingi limitele..nu e de joaca cu astea,sunt mari si f. puternice

La consum te rupe rs 125,daca mergi drum lung si schimbi la turatii mici scapi cu 4,daca o turezi urat si esti prin oras te usureaza de 7 kile la o suta chiar mai rau

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...