Mergi la conţinut
Autentifica-te  
XELIBRI2007

legislatie CERTIFICAT FISCAL PENTRU INMATRIC

Recommended Posts

SALUT

VREAU SA IAU UN MOTOR DE LA CINEVA, SI CICA TREBUIE SA II CER SA IMI DEA SI UN CERTIFICAT FISCAL , CRED CA ASHA SE CHIAMA, (DACA POATE CINEVA SA IMI ARATE CUM ARATA ACEST CERTIFICAT ), CICA FARA ACEST CERTIFICAT CARE ATESTA CA VINZATORUL NU ARE AMENZI NEPLATITE , IMPOZITE ETC , CICA AIA DE LA POLITIE NU ITI PRIMESC ACTELE DE INMATRICULARE

ID MESS CSIMARO

MERCI

ASTEPT UN RASPUNS DE LA VOI, POATE A INMATRICULAT CINEVA ZILELE ASTEA MOTOARE

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

fostul proprietar nu poate radia bicicleta daca nu plateste impozitul iar tu nu o poti immatricula.Certificat fiscal se da la case,terenuri.Tie iti trebuie doar o stampila de la financiar pe fisa de inmatriculare(cartonasul ala format A5)

Link la postare

sa ceri neaparat certificatul fiscal al vanzatorului pe care trebuie sa-l dai pt inregistrarea autovehiculului la administratia financiara (circa financiara) de care aparti, nu ai nevoie de el la politie. vanzatorul il ia de la adm financiara de care apartine si, intradevar, atesta ca nu are taxe sau impozite neplatite. eu am inmatriculat in ianuarie.

Link la postare
fostul proprietar nu poate radia bicicleta daca nu plateste impozitul iar tu nu o poti immatricula.Certificat fiscal se da la case,terenuri.Tie iti trebuie doar o stampila de la financiar pe fisa de inmatriculare(cartonasul ala format A5)

sa ceri neaparat certificatul fiscal al vanzatorului pe care trebuie sa-l dai pt inregistrarea autovehiculului la administratia financiara (circa financiara) de care aparti, nu ai nevoie de el la politie. vanzatorul il ia de la adm financiara de care apartine si, intradevar, atesta ca nu are taxe sau impozite neplatite. eu am inmatriculat in ianuarie.

pana la urma care este varianta corecta ?!?!!

Link la postare

daca vrei varianta corecta ,asculta: il iei frumos pe cumatru care are motocicleta si direct la circa financiara sa i-ti inmineze certificatul fiscal ,adica el trebuie sa aibe zeeeeeeeeerooooo datori fata de stat ,alfel tie nu iti da stampila la financiarul tau .succccces.

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.