Mergi la conţinut

Recommended Posts

Dupa cum ati citit trebuie sa-mi iau si eu motor, mai mult de o comunista nu ma indur sa dau. Vreau ceva pentru oras, sosea (nu vreau viteza dar totusi sa nu ma tarai cu 70-80km, macar 100) si soft enduro (drumuri forestiere cel mai probabil, nu ma bag sa urc coasta dealului pieptis desi Transalpina mi-ar placea sa poata merge). Din auzite se pare ca IJ-ul ar putea sa ma duca prin aceste locuri (am 120-130kg). E adevarat ce se spune despre el? E atat de potent ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut...pai mai daca tu ai 120-130 kile...si vrei sa mergi cu 100km/h nu stiu ce comunista o sa gasesti sa iti indeplineasca dorintele. ij-ul are 24 cai putere jawa are 26 cai putere. Ij-ul e un motor mai temperat...iar pe alocuri chiar lenej....demarajele nu sunt specialitatea lui....in schimb ceea ce imi place la el e "relantiul" care se aude bine si faptul ca poti cumpara cu bani putini o sacosa de piese.

Jawa in schimb ..ofera mult mai multe...una intretinuta si nu "blanita" cum sunt marea majoritate...te poate duce spre multumire .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt din Rm. Valcea. Probleme nu are, ITP valabil pana in 17.07.2008,placutele de frana ar trebui schimbate ... rezolv zilele astea , eventual schimbate simeringurile, se mai murdareste telescopul stanga de ulei,am obs la cateva zile de cand am cumparat-o dar am facut 6000 Km de atunci asa ca nu e o problema.Cam atat.Daca te intereseaza pretul ar fi de 550 euro neg.Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma bag pana nu o incearca un amic pe care sigur nu pot sa-l car la Ramnicu Valcea. Iar de negociat nu am ce negocia ca depaseste cu mult cat alocasem eu. Caut ceva la maxim 300 euro.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma bag pana nu o incearca un amic pe care sigur nu pot sa-l car la Ramnicu Valcea. Iar de negociat nu am ce negocia ca depaseste cu mult cat alocasem eu. Caut ceva la maxim 300 euro.

nu o sa gasesti fara defecte... oricum... bafta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la banii astia sa stii sanse sunt putine ..ceva si ieftin si bun nu prea o sa gasesti...in schimb o sa gasesti persoane care iti vor spune ca ..motorul lor e bun si alea alea...dar defapt....

daca stau bine sa ma gandesc nu stiu daca ai sanse sa cumperi nici macar un motoscuter...cred ca o bicicleta cu pedale noua se mai poate gasi...asa cel putin vei fii sigur ca 1000km nu vei avea probleme cu ea :))

Toate cele bune si bafta in cautarea ta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca aveti dreptate de aceea sunt dispus sa dau mai mult desi am gasit si la 250 euro. Asta e la 300, http://www.bikeshop.ro/uploads/file_31458_phpLbwbPr.jpg, am vazut-o si pe viu, la petrecerea Dac motors dar mi-a luat-o altul inainte. Dacul cel mare garanta pentru ea si eu il cred.

Acum intrebarea mea este alta: care este deosebirea intre Planeta si Jupiter? Ce are una in plus fata de alta, pentru ce au fost gandite, etc. Cifrele de dupa indica probabil a cata varianta este. Cele mai noi sunt mai bune decat cele vechi? Intre un Jupiter 5 si un Planeta 5 la acelasi pret pe care sa-l aleg? Am gasit si o Planeta 5 cu atas. Cat de repede se poate demonta atasul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ij-ul ala era trecut pe 12V si avea aprindere electronica. Nu mai era pe platini, nu aveai ce sa mai cauti la reglatul aprinderii. A plecat cu pasager in spate si a dat roata de pe spate in gol pe asfalt.....o vopsea ii trebuia...

Imi spui asta ca sa-mi dau cu toporul in cap ca nu am dat telefon cu o zi inainte de petrecere sau ca argument ca exista si chilipiruri? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...