Mergi la conţinut

yamaha vs aprilia


bertone_bertone

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

andrey !! de ce ii mai buna aprilia?? ca ai si tu una ?? puii mei fiecare isi lauda calu ... dar daca vrei sa sti care`i mai buna fa si tu comparatie intre firme aprilia si yamaha . daca era mai tare aprilia se muta Valentino Rossi de la yamaha la aprilia asa ca nu`ti mai lauda aprilia ta, ca`i cam slaba aprilia fata de yamaha

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

andrey !! de ce ii mai buna aprilia?? ca ai si tu una ?? puii mei fiecare isi lauda calu ... dar daca vrei sa sti care`i mai buna fa si tu comparatie intre firme aprilia si yamaha . daca era mai tare aprilia se muta Valentino Rossi de la yamaha la aprilia asa ca nu`ti mai lauda aprilia ta, ca`i cam slaba aprilia fata de yamaha

=)) tare comentariu, ce legatura are GP cu restu lumi, acolo e numai chestie de imagine si banii, chiar ai fost tare cu comentariu asta ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

clar, aprilia! de ce ? Aprilia face scutere, pe cand yamaha>chitari!

Alt comentariu foarte pertinent :lol: :lol: :thumbdown:

Yamaha face intrumente muzicale: electronice, de suflat, cu coarde si face si chitari... (ca sa citez) :rtfm: , mixere de sunet, amplificari, si multe altele. Dar dupa cum stii mai face si motorete...asa in timpul liber, si chiar le face bune. :thumbup:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alt comentariu foarte pertinent :lol: :lol: :thumbdown:

Yamaha face intrumente muzicale: electronice, de suflat, cu coarde si face si chitari... (ca sa citez) :rtfm: , mixere de sunet, amplificari, si multe altele. Dar dupa cum stii mai face si motorete...asa in timpul liber, si chiar le face bune. :thumbup:

mai uita-te si tu pe forumuri straine sa vezi ce bine sunt cotate motoarele yamaha s-h...

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai uita-te si tu pe forumuri straine sa vezi ce bine sunt cotate motoarele yamaha s-h...

Pai hai sa vedem, daca vorbim de forum-uri straine, hai sa vorbim si de vanzari. Eu prezint piata din Spania, a doua ca marime dupa Italia. Dupa cum arata lista....prima motoreta Aprilia apare abia pe locul 45 din cele mai vandute motorete pana la locul 100.

La scootere piata e cam asa: locul 1- Honda cu Scoopy, locul 3- Honda (Dylan), 4 - suzuki (burgman), 5 - Yamaha, 6 - Kymco (foloseste motoare de Honda)...si lista poate continua. Dupa cum iti spuneam Aprilia apare pe locul 45 cu modelul Arrecife 125 cmc. Iar in continuare mai apare p locul 71 cu un alt model Sporcity tot de 125, iar pe 72 e modelul RS125. Piata este pe anul 2006!

De aici putem trage niste concluzii: deci nu neaparat daca nu se vinde, inseamna ca-s proaste, ci pt ca altii fac scootere mai bune, si mai fiabile. Pe strazi sunt destule scootere Aprilia, am mers cu unul, si chiar mi-a placut. Daca este sa raspund la tema topicului, din cele doua, eu as alege Honda. :D

Pe categoria: firme, cel mai bine vinde Honda si Yamaha.

Daca ai alte date, te rugam sa le pui aici ca sa fie de ajutor si la altii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok, nu se merita sa-postez impotriva...cum ziceti, pt mine scuterul este un surogat, poate stiti mai bine...despre yamaha, fiecare cu treaba lui, eu nu am fost deloc multumit de acesta marca, batand drumu pana in italia sa-mi iau r1, si obs starea in care se aflau m-am decis sa-mi iau scuter....

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
vreau sa-mi iau scuter....:)) (nou nout) si m-am gandit sa-mi iau ori yamaha aerox ori aprilia rs 50 factory. Problema e ca nu stiu care e mai tare. Daca stiti vreunul dintre voi spuneti-mi si mie.

eu am un aerox si am facut multe aprilia

chiar si din ale p injectie!

l partea mecanik is asemanatoare

potrivesc pompa d apa set motor anbreiaj variator multe d l unu l altu

yo iti recomand yamaha

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...