Mergi la conţinut

KTM-suzuhy-honda?


Recommended Posts

Hello,

In curand o sa obtin permisul.

Ma bate un gand de cateva zile incoace :banana: ce sa fac ce sa aleg?

Eu am o afinitate pentru KTM ,dar ma gandesc si la aspectul financiar .

Ce mi recomandati?

ma gandesc ca pe langa pretul motorului mai tre sa mi iau si protectii casca si ce mai trebuie.

Care e scara pretului pentru marcile consacrate.

Nu mi tre ceva ft performant imi tre ceva sa merga bine si sa fie buna pentru un incepator.

MERCI MULT

ADRIAN

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 2500 nu ai ce ktm (dintre alea care ti au placut, nu modele vechi) sa iai.presupun ca ai 2500 euro, din care sa zicem 500 pe ekipament, deci 2000 de moto.dar in afara de asta, nu pot sa trag alte concluzii, pt ca tot nu mi ai spus cam ce ai vrea sa faci cu moto.sa fie inmatriculata, sa nu fie, ...

astept detalii

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"dirt Byke Oct 20 2004, 10:09 AM Post #5

Rookie

Group: Members

Posts: 13

Joined: 16-September 04

Member No.: 1.433

Asa ma gandeam si eu.

Stii ca se mai gasesc motoare bune furate de afara si ma gandeam daca are vreun rost sa dau banii pe el.

" :angry::angry: foarte urat ca iei in calcul varianta unui motor furat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care e problema?

Nu le fur eu!

Vrei sa fac educatie hotilor?Ficare face ce poate .......

Nu le dau dreptate hotilor ca fac bine ce fac dar tu nu ti ai cumparat niciodata nimik, furat ?

Daca pot cumpara mai ieftin de ce sa nu o fac?

Ori sunt luat la bani mai putini si fara vama platita nu stiu de unde sunt .

Asa am presupus eu ca sunt furate.

si vezi ca sunt singurul care se gandeste LA ASTA .

Mai uitete si tu ca lumea cauta taloane si alte chestii.

Merci pentru atentie

Adrian

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e problema???????????????tu chiar vorbesti serios??daca nu le furi tu dar le cumperi crezi ca esti absolvit de vina?NU!!!!!!!!!!!nu ti a cerut nimeni sa faci educatie hotilor, si tie insuti!boule :angry: din cauza unora ca tine care vor continua sa cumpere marfa furata hotii din romania vor avea un trai bun pana la adanci batraneti.

"Daca pot cumpara mai ieftin de ce sa nu o fac?" PENTRU CA E DE FURAT!!!!!!!!

"si vezi ca sunt singurul care se gandeste LA ASTA .

Mai uitete si tu ca lumea cauta taloane si alte chestii." ASA E, DACA SUNT SI ALTI TALHARI, DE CE SA NU FI SI TU CA EI????ca doar e mai ieftin asa, si poate ala care a ramas fara motor avea asigurare.nu?sau poate e bagata motocicleta fara vama, si a si fost o lichidare de stoc atunci cand a fost noua.....

" tu nu ti ai cumparat niciodata nimik, furat ?" puteam sa cumpar la 1500-2000 euro motocicleta visurilor mele, un ktm, dar....merg pe yamaha.trage tu concluziile

si trage apa dupa tine

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergi pe ce vrei si pe ce poti ca nu ma intereseaza catusi de putin pe ce mergi tu.

Si revizuieste ti vocabularu ca ne suparam.

Unde statea cel mai cinstit dintre noi pitit.Iesi pe strada si deschide ochii,vezi ce sa intampla.Du te si prin strainatate si apoi vorbeste.

De fapt ce sa ti mai explic ca tu nu ai inteles esenta.Am un limbaj prea elevat si nu intelegi ce vreau za zic?

Cu toata stima.

Adrian

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bey serifule(dirt byke) eu nu inteleg cum inmatriculezi tu un motor furat?

zici ca poti sa iei daca gasesti binenteles un motor furat fara vama platita, cu cat crezi ca il iei? eu nu cred ca este asa de ieftin si furat sa fie!!+vama sau tva-ul daca este european te duce la aproape suma la care o ai. Apoi sa il inmatriculezi ......cam greu eu nu m-as baga la asa ceva lasand la oparte faptul ca nu este atat de ortodox cum zicea si soso dar o sa fie multe probleme (cu legea....)iti garantez ......

Oricum si eu am fost pana acum o luna in cautare de un motor si cu voia lui Dumnezeu am reusit sa imi indeplinesc visul :banana: dar m-am strans din (BUCI) rau de tot am facut rate la banca etc... dar mi-am luat ...... e treaba este ca si eu dau pt. permis acum pe 2 noiembrie si sper sa il iau.... :beer:

Eu iti doresc sa iti indeplinesti visul dar parerea mea este ca daca tot ai 2500 de euro mai inprumuta si tu ceva de la banca si iati un motor bun +echipament

Asfalt uscat

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vad ca faci niste confuzii.

"Asta am intrebat nici de cum sa inmatriculez un moror furat!

Nu stiu ce se ambaleaza atat soso" ti am aratat cu citatul din alt post de al tau de ce mi e scarba de oameni ca tine care "isi fac banu singuri" si care "se uita in jur pe strada", dar care fara nici cea mai mica mustrare de constiinta ar cumpara un motor furat, ca doar "e de cross si l aduc pe sus"

imi pare rau ca mi am iesit din fire, efectiv nu meriti deranjul, pacat de tine si pacat de tara asta.numai bine si mult "noroc" referitor la cumpararea de motocicleta "uitate"

"Si revizuieste ti vocabularu ca ne suparam."....zau, cred ca nu are rost, e pacat de "firma" ta sa te pui cu un individ crescut de parinti asa ca mine

totusi mai incerc sa te aduc pe calea cea dreapta

http://.../forum/index.php?showtopic=11529

uite si niste poze, poate ti trece supararea, sau poate te ajuta sa ma recunosti pe strada si sa mi tragi o palma

http://www.sbz.ro/modules.php?name=Forums&...der=asc&start=0

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus o intrebare : "In cazul in care vreau un motor doar pentru cross, care sa il duc si ill aduc pe sus ma intreaba cineva de sanatate?"

Asta am intrebat nici de cum sa inmatriculez un moror furat!

buei Soso sa mor daca am inteles ceva... chair pana la urma dece te ambalezi ?

eu am inteles ca omu a intrebat daca ara moto de cross (fara acte , neinmatriulat) si il duce pe sus daca se ia cineva de el ? :beer:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E plina Romania de motoare introduse ilegal in tara. Din motoarele fara acte poate ca 50%(in special cele aduse din Italia) sunt furate. Asa ca puteti sa va legati de multzi oameni care au motoare neinmatriculate. In plus omul care cumpara motorul fara acte nu are de unde sa stie daca a fost furat sau nu, mai ales ca vanzatorul de cele mai multe ori se jura ca nu e furat , ca el l-a cumparat si a pierdut actele......etc.

Parerea mea: conversatzia nu are rost. Fiecare cumpara ce vrea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu ma atrag toate.

Si ce mi doresc acum e un eduro.

Dar nu stiu exact ce vreau, acum la inceput pana invat sa merg sa ma acomodez si dupa aia sa bag bani mai multi intr un motor.

Mie imi place KTM dar nu m-ar deranja o honda ,kawa.suzuky ...

Bani as avea vreo 2000-2500 Eur.

Adrian

<{POST_SNAPBACK}>

salut! am exact ceea ce-ti doresti tu. un kawasaki KLR de 250 cmc nici prea greu si nici foarte puternic ,ideal (zic eu ) pentru un incepator. Motocicleta a fost adusa in tara in iulie 2002 este inmatriculata pe pers. fizica si arata super. pretul de iarna este 1900 euro.usor negociabil. eu vreau sa o dau urgent ,.sa-mi cumpar ceva mai puternic. Daca te intereseaza suna la 0744.975.051sau 0744.404.395.Daca nu raspund la primul nr.inseamna ca sint plecat din tara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...