Mergi la conţinut

Un motor de 125cc !


Manowar

Recommended Posts

Vreau sa-mi cumpar un motor ieftin (de aceea imi voi lua de 125cc) si cu care sa nu mor in prima saptamana :). N-am mai avut motor pana acum, fac 17 ani intr-o luna si vreau un cruiser/chopper de 125cc si pana-n 15 cai putere ca sa-mi pot face permis de acum. Inca consider si una sport/viteza, dar nu prea stiu ce misca la alea de viteze 125cc. Intentionez sa-mi aleg unul cat mai nou de pe www.mobile.de, nerulat in tara ca aici se fac praf. Nu vreau sa trec de 2000 de euro pe motor fara taxe, adica nu pot, deci acolo e limita financiara. Imi plac cruiserele, vreau si eu unul, si vreau sa iau decizia corecta.

Ce am reperat eu pe site-ul ala : (toate intre 1200-2000 euro, pana-n 9000km parcursi, si fabricate minim 97-98)

- kawasaki, yamaha xv, suzuki marauder, honda rebel.... astea mai stiute

- acum vreau neaparat sa aflu niste pareri despre marcile Daelim, Hyosung si Kymco. Au niste cruisere la pret normal, foarte aratoase cu niste trasaturi destul de finute. In schimb daca despre kawasaki si yamaha (primele alegeri) se stie in general ca nu sunt motoare rele, nu stiu absolut nimic despre cele trei marci koreene sau de care origine or fi (kymco, hyosung, daelim).

Va rog mult, astept cateva indicatii la ce am mentionat si chiar sugestii a altor modele care stiti voi ca merita.

Multzam mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti lua cu transmisie automata. Ala e scuter nu motor. E foarte usor sa inveti sa schimbi treptele, nu e mare filozofie, si pe linga treaba asta face parte din farmecu' motoretei :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

daelim si kimko se vand prin franta si italia de prin '90 si daca nu au disparut inseamna ca sunt ok.

poti sa te orientaezi si la o europeana ca scapi de taxele vamale

ar fi:

Aprilia Rs 125(sport)

Aprilia custom sau red rose 125 (chopper)

Aprilia Pegasso 125 (enduro stradal)

Cagiva planet

Cagiva roadster

Cagiva Supercity (cica ar fi primul supermoto de serie)

mai sunt cateva dar .... le gasesti mai greu

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...
  • 2 weeks later...
  • 5 months later...
Vreau sa-mi cumpar un motor ieftin (de aceea imi voi lua de 125cc) si cu care sa nu mor in prima saptamana :). N-am mai avut motor pana acum, fac 17 ani intr-o luna si vreau un cruiser/chopper de 125cc si pana-n 15 cai putere ca sa-mi pot face permis de acum. Inca consider si una sport/viteza, dar nu prea stiu ce misca la alea de viteze 125cc. Intentionez sa-mi aleg unul cat mai nou de pe www.mobile.de, nerulat in tara ca aici se fac praf. Nu vreau sa trec de 2000 de euro pe motor fara taxe, adica nu pot, deci acolo e limita financiara. Imi plac cruiserele, vreau si eu unul, si vreau sa iau decizia corecta.

Ce am reperat eu pe site-ul ala : (toate intre 1200-2000 euro, pana-n 9000km parcursi, si fabricate minim 97-98)

- kawasaki, yamaha xv, suzuki marauder, honda rebel.... astea mai stiute

- acum vreau neaparat sa aflu niste pareri despre marcile Daelim, Hyosung si Kymco. Au niste cruisere la pret normal, foarte aratoase cu niste trasaturi destul de finute. In schimb daca despre kawasaki si yamaha (primele alegeri) se stie in general ca nu sunt motoare rele, nu stiu absolut nimic despre cele trei marci koreene sau de care origine or fi (kymco, hyosung, daelim).

Va rog mult, astept cateva indicatii la ce am mentionat si chiar sugestii a altor modele care stiti voi ca merita.

Multzam mult !

http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?showtopic=53351

(daca esti din bucuresti, pot sa o inmatriculez pe numele tau fara sa te deplasezi)

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...
Vreau sa-mi cumpar un motor ieftin (de aceea imi voi lua de 125cc) si cu care sa nu mor in prima saptamana :). N-am mai avut motor pana acum, fac 17 ani intr-o luna si vreau un cruiser/chopper de 125cc si pana-n 15 cai putere ca sa-mi pot face permis de acum. Inca consider si una sport/viteza, dar nu prea stiu ce misca la alea de viteze 125cc. Intentionez sa-mi aleg unul cat mai nou de pe www.mobile.de, nerulat in tara ca aici se fac praf. Nu vreau sa trec de 2000 de euro pe motor fara taxe, adica nu pot, deci acolo e limita financiara. Imi plac cruiserele, vreau si eu unul, si vreau sa iau decizia corecta.

Ce am reperat eu pe site-ul ala : (toate intre 1200-2000 euro, pana-n 9000km parcursi, si fabricate minim 97-98)

- kawasaki, yamaha xv, suzuki marauder, honda rebel.... astea mai stiute

- acum vreau neaparat sa aflu niste pareri despre marcile Daelim, Hyosung si Kymco. Au niste cruisere la pret normal, foarte aratoase cu niste trasaturi destul de finute. In schimb daca despre kawasaki si yamaha (primele alegeri) se stie in general ca nu sunt motoare rele, nu stiu absolut nimic despre cele trei marci koreene sau de care origine or fi (kymco, hyosung, daelim).

Va rog mult, astept cateva indicatii la ce am mentionat si chiar sugestii a altor modele care stiti voi ca merita.

Multzam mult !

=)) =)) =))

vechi vechi topic-ul DA' NU MA POT ABTINE...

NICI MACAR UNUL DIN VOI NU STIE CE-I BUN PE LUMEA ASTA CAND VINE VORBA DE MOTOARE DE 125 CMC!!!

DE HONDA ANF 125 INNOVA A AUZIT CAREVA?SAU DE Honda C90/CUBE? ALOOOO?

SI COSTA VREO 2500 DE EURO NOUA! la britanici e 2000 de lire sterline...

http://ww1.honda.co.uk/motorcycles/Dispatc...e.jsp#focusHere

http://www.cub90.co.uk/c90picturegaller.html

"succesuri"... :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Participa la conversatie

Poti raspunde acum si inregistra mai tarziu. Daca ai un cont, autentifica-te pentru a comenta folosind contul existent.
Nota: Comentariul necesita aprobarea moderatorului inainte sa devina vizibil.

Oaspete
Răspunde la topic...

×   Inserat ca 'rich text'.   Insereaza ca text simplu

  Only 75 emoji are allowed.

×   Linkul a fost inserat automat sub formă de conținut.   Șterge formatarea și afișează ca link simplu

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recent activi   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.
×
×
  • Creează O Nouă...