Mergi la conţinut
Autentifica-te  
GhostDog

Upgrade......finaly:d:d

Recommended Posts

Deci....dupa vreo 11 luni de asteptare si economisiri am reusit sa-mi cumpar in sfarsit o motocicleta.

E un R6 din 2004 .E bestiala pentru mine,incep sa o cunosc si sa fiu foarte relaxat cand o conduc.

Asadar pareri pro si contra.....eventual recomandari cu privire la motocicleta asta.

ps upgrade'u a fost ceva de genu: fantic 49 cmc-minsk 125 cmc (cu asta 15.000 km rulati) - rs 125 (vreo 3000 km deja eram satul de 2 t si in plus sugea extra mult)

Distribuie această postare

Link la postare
Distribuie pe alte site-uri

si eu mi`as dori una d`asta...cat ai dat pe ea daca nu sunt indiscret.... :thumbup:

Link la postare

Akrapovic maestre...este toba. Nu cred ca ai stat tu sa te uiti sau sa o admiri prea mult de vreme ce nu ai retinut numele.

Sa te bucuri de motor si la cat mai multi Km fara incidente. Grija la gaz!

Link la postare

Eu am avut 2002 si e super misto motorul,cere amortizor de ghidon ca e zbuciumata ca orice yamaha dar in rest este ok,probleme nu am avut decat cu una din bobine(sunt in capul fisei)dar s-a rezolvat,am mers vreo 30000km si e in stare buna la actualul proprietar.Poate pui si poze!

Link la postare

releul de incarcare se verifica cu motorul turat la 2-3000 ture unde incarca full adica in jur de 14 volti ... la relanti unele relee de incarcare nu incarca deloc si ar trebui sa iti arata in jur de 12 volti (tensiunea bateriei) ... daca iti incarca 14 volti cand turezi motorul nu da banii pe releu ca ii dai degeaba

e posibil ca bateria sa fie dusa sau sa aiba un scurt intre elementi, cat despre becul ala care se aprinde s-ar putea sa fie becul care indica cricul coborat ( nust exact daca yamaha r6 are asa ceva) dar e o posibilitate .. crickul are in partea de sus un senzor care pune un contact atunci cand este coborat ... daca cricul e coborat si bagi motorul in viteze se opreste motorul ... vefica acel contact pentru ca exista posibilitatea sa ai un contact imperfect acolo si sa ti se opreasca motorul in mers din cauza asta ...

am uitat sa mentionez .. nr 46 care apare ...

este posibil sa fi fost motorul lui VALENTINO ROSSI :)

Link la postare

din ce stiu eu , becul ala semnifica engine problems ....nr 46 semnifica exact problema ta ..dute la yamaha si vezi ce iti zic ei

Link la postare

salutare,

ms mult tuturor celor care au postat.Mi-am luat un manual service de pe net,am aflat ce inseamna eroarea 46(tensiune slaba in sistemul de injectie)am reusit sa fac legatura:)) si miam dat seama ca e bateria.am luat un a noua... aceleasi probleme.Ce sa ma fac...

am dat jos rezervoru si am mers pe firele alea 2 ce vin din motor(de la stator) am verificat mufele si papucii.

Surpriza !!!!la intrarea in releu de incarcare un papuc nu facea contact bine si era cam innegrita toata mufa aceea alba.am schimbat papucul si..totul perfect...

multumesc inca o data baietzi

Link la postare

Creează un cont sau autentifică-te pentru a comenta

Trebuie să fii membru pentru a putea lăsa comentarii

Creează un cont

Înregistrează-te în comunitate. Este uşor!

Înregistrare

Autentifică-te

Ești deja membru? Autentifică-te aici.

Autentificare

Autentifica-te  

• Recent activi   0 membri

Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează pagina.